Еволюція Системи землеробства Овсінського (Безплужний обробіток ґрунту)

8 серпня 2024, 21:05

 

 Система землеробства Овсінського — спосіб обробітку ґрунту без обертання його орного шару, який виконується плоскорізними, чизельними і дисковими знаряддями.

 Іван Євгенович Овсінський (1856-1909) — видатний український учений-агроном, працював на рубежі XIX і XX століть, основоположник безполицевого обробітку ґрунту.
 У 1890 році на першому Київському сільськогосподарському з'їзді він заявив: «Я відкидаю глибоку оранку плугом і признаю необхідність розпушування грунту, але це повинен робити не плуг, який вивертає нижній шар кожного року, а грунтопоглиблювач і культиватор. Я признаю необхідність тільки мілкої оранки дюйма 2-3 (5-7,5 см) для знищення бур'янів і прикриття гною».
 
- Основа і принцип системи Овсінського
- Діючі схеми мінімального обробітку ґрунту під різні культури
- Проблеми технології
- Напрями мінімального обробітку ґрунту, які з'явилися як продовження системи Овсінського
- Обладнання та агрегати для систем мінімального обробітку ґрунту
- Послідовники Овсінського та їхній досвід впровадження
 
 Такі питання обговорювалися на черговій зустрічі - дискусії з практиками – фермерами 8 серпня 2024 року для фермерів і виробників за участі викладачів кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка механіко-технологічного факультету НУБІП.
 Цикл онлайн лекцій «Системи зберігаючого землеробства» створено Громадською Спілкою "Зелені Агро Рішення - AgroCare" спільно з органом сертифікації ТОВ «Органік Стандарт» та з науковцями Національного Університету біоресурсів і природокористування України і практиками - фермерами. Інформаційний партнер: OrganicInfo UA.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Запис зустрічі знаходиться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=FYs1LSprdtM
 
 Вечера О.М., ст.викладач кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М.Василенка.

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook