Семінар Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин за участю представниці Національного університету біоресурсів і природокористування України

5 серпня 2024 року
Семінар Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (ВООЗТ або ж англійською мовою WOAH) відбувся у Бухаресті (Румунія). Україну на даному заході представляли співробітники різних українських установ, які є відповідальними за підготовку ветеринарних фахівців і діяльність у сфері ветеринарної медицини.

До складу делегації увійшли Олена Прокопчук, головний спеціаліст Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; Леонід Корнієнко, головний науковий співробітник науково-дослідного епізоотологічного відділу Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи; Юлія Глухонець, начальник відділу безперервного професійного розвитку; Сергій Клим, державний експерт експертної групи з питань вищої освіти та освіти дорослих директорату фахової передвищої та вищої освіти Міністерства освіти і науки України. Від Національного університету біоресурсів і природокористування України представником на даному заході стала Марина Галат, професор кафедри ветеринарної епідеміології та охорони здоров’я тварин.

Оскільки, 25 січня 2024 року ВООЗТ відзначала 100-річчя з дня заснування, захід був присвячений цій визначній події. Заснована в 1924 році, організація була створена 28 країнами, що об'єдналися для боротьби з чумою великої рогатої худоби, однією з найсмертоносніших хвороб тварин того часу. Ця ініціатива, спрямована на вирішення проблем, пов'язаних з розширенням шляхів міжнародної торгівлі тваринами і продуктами тваринного походження, заклала основу для провідної ролі у сфері охорони здоров'я та благополуччя тварин на міжнародному рівні. У 2011 році чума великої рогатої худоби стала першою в історії хворобою тварин, яку визнали викоріненою на глобальному рівні. Сьогодні 28 країн-учасниць організації, що підписали Міжнародну угоду у 1924 році, перетворились у 183 країни-учасниці організації. У травні 2023 року ВООЗТ, раніше відома як Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ), пройшла комплексну процедуру ребрендингу і привела свою абревіатуру у відповідність до загальної назви, ставши віднині Всесвітньою організацією охорони здоров'я тварин.

Семінар, що відбувся, є ключовим компонентом ініціативи ВООЗТ «Посилення розвитку ветеринарних кадрів шляхом розбудови регіонального потенціалу». Основними завданнями цього проєкту є оцінка поточної ситуації щодо ветеринарних парапрофесіоналів і вдосконалення інструментів розбудови потенціалу для ініціативи ВООЗТ «Розвиток фахівців у сфері ветеринарної медицини». Цей семінар зібрав експертів з офіційних державних установ, що опікуються питаннями ветеринарної медицини, навчальних закладів, асоціацій та служб шести країн (Румунії як приймаючої країни, Болгарії, Молдови, України, Туреччини і Грузії). Його основна мета – допомога країнам на рівні ветеринарних служб у створенні правової бази для діяльності фахівців у сфері ветеринарної медицини і підвищення ролі ветеринарних лікарів у забезпеченні продовольчої безпеки і контролі захворювань.

З вступним словом на семінарі виступив доктор Будімір Плавсіч, регіональний представник ВООЗТ, який разом з представниками Румунії і модерував його.

У ході трьох робочих днів семінару, учасники заслухали доповіді представників ВООЗТ та запрошених гостей щодо питань системи розбудови потенціалу ВООЗТ, особливостей підготовки і роботи ветеринарних парапрофесіоналів у світі, викликів і можливостей для належного надання ветеринарних послуг, твіннінгових програм, оцінки і розвитку трудових ресурсів у сфері ветеринарної медицини, підходів до оцінки та планування кількості фахівців, залучених до роботи у сфері ветеринарної медицини. Обговорювались у ході заходу питання підходів до навчання ветеринарних фахівців на основі основоположних принципів ВООЗТ і компетенцій першого дня, системи підготовки лікарів ветеринарної медицини і параветеринарів у Сполучених Штатах Америки, ветеринарного законодавства та його регулювання, програми розвитку і підтримки членів ВООЗТ. Кожна з країн-учасниць семінару готувала власну презентацію, за допомогою якої знайомила учасників заходу з організацією її роботи на рівні країни.

Професор Марина Галат була запрошена до виступу як один з експертів панельної сесії на тему «Ветеринарна освіта у світі: як зробити ветеринарну медицину привабливою для абітурієнтів», де запрошеними спікерами стали професор П'єр Леке, заступник директора Європейської асоціації закладів ветеринарної освіти і очільник Європейської системи оцінки закладів ветеринарної освіти; доктор Ян Бернарді, представник Федерації ветеринарних лікарів Європи і Стелла Ковачіч, представниця Міжнародної асоціації студентів-ветеринарів. Модерували роботу сесії Хізер Енглекінг (Техаський університет сільського господарства та менеджменту, Сполучені Штати Америки) та Хана Абдельсаттар (ВООЗТ, Франція).

Висловлюємо вдячність ВООЗТ за надану можливість взяти участь у заході та отримані знання!

 

Микола Цвіліховський,
декан факультету ветеринарної медицини

Марина Галат,
координатор міжнародних програм
факультету ветеринарної медицини

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook