Міжнародний вебінар «Animal welfare and meat quality»
Впродовж 20 - 25 травня 2024 року в рамках міжнародного проекту «LEARNSAVE», що фінансується Шведським інститутом сільського господарства, викладачі кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин факультету тваринництва та водних біоресурсів прийняли участь у міжнародному вебінарі «Animal welfare and meat quality». Перед початком навчання всі учасники пройшли опитування щодо використання «Flipped Class» (перевернутий клас), метою якого було отримати глибше розуміння щодо ставлення викладачів до перевернутих класів, що стане основою для розробки навчально-методичних матеріалів для забезпечення викладання дисциплін на сучасному рівні.
Організатор даного заходу, доцент Галя Замарацька, представила цікаву інформацію щодо структури скелетних м’язів та технологічні властивості, зокрема детально зупинилася на факторах, що впливають на ніжність м’яса. Провела порівняльну характеристику дії протеолітичних ферментів в м’ясі різних видів сільськогосподарських тварин та вплив умов забою тварин на якість і швидкість дозрівання м’яса.
Досвідом технології проведення забою тварин в Швеції поділився Павел Якоб, доповідь якого викликала великий інтерес серед усіх учасників та активне обговорення, щодо можливості використання препаратів, які використовують перед забоєм тварин з метою покращення показників забійного виходу та якості м’яса.
Окрім того, науковці мали можливість висловити свою думку щодо застосування методу імунокастрації тварин, який останнім часом набув значного інтересу в країнах європейського союзу. Обговорили позитивні сторони та потенційні ризики, що муть виникати при використанні даного методу у свинарстві.
Участь у вебінарі міжнародного проекту «LEARNSAVE» дала можливість отримати нові знання, підвищити кваліфікацію, обмінятися досвідом з колегами зі Швеції та навчальних закладів аграрного профілю України і розширити співпрацю в проведенні наукових досліджень. Знання, набуті впродовж он-лайн вебінару, будуть використані під час розробки робочих програм та проведенні занять зі студентами на високому методичному рівні, що дозволить здійснювати підготовку фахівців галузі тваринництва відповідно до сучасних вимог.
Наталія СВИРИДЕНКО,
доцент кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин