Ярмарка професій на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК: стань успішним технологом разом з провідною українською пивоварною компанією AB INBEV

30 квітня 2024 року

  Кожен студент, закінчуючи навчання, задумується про майбутнє успішне працевлаштування. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни з рф, випускникам нашого факультету важко знайти роботу за спеціальностями, які ними здобуваються. Багато підприємств знищено або пошкоджено, знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Є такі, які закрились через неспроможність вести свою виробничу діяльність з причин нестачі сировини, високої вартості енергоносіїв, частих відключень електроенергії, тощо. Тому на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК, при підтримці відділу працевлаштування та видачі документів НУБіП України, проводяться «Ярмарки професій», на які запрошуються представники провідних підприємств харчової та переробної галузі, які незважаючи на перепетії сьогодення продовжують працювати, тим самим можуть бути потенційними об’єктами майбутньго працевлаштування наших випускників.
  Серед таких підприємств помітно виділяється провідна пивоварна компанія AB InBev Efes Україна.

  AB InBev Efes Україна була утворена 31 березня 2018 року в результаті злиття бізнесів AB InBev і Anadolu Efes. Вона є одним із лідерів українського пивоварного ринку та спільним підприємством найбільшої у світі пивоварної компанії Anheuser-Busch InBev, а також найбільшої пивоварної компанії Туреччини Anadolu Efes. AB InBev Efes має три броварні у ЧерніговіХаркові та Миколаєві. Портфель пивних брендів складається з глобальних ТМBudCorona ExtraStella Artois; міжнародних ТМHoegaardenLeffeBeck’sLowen-brauFranziskanerSpatenStaropramenTallerVelko-popovickiy Kozel; а також локальних ТМ: «Чернігівське», «Рогань», «Янтар», «Жигулівське Оригінальне».

  На зустріч із нашими студентами прибули провідні фахівці компанії: керівник напрямку підбору персоналу Дарія Макарова, її помічниці Кристина Чумікова і Владислава Лазаренко, технічний менеджер Констянтин Чорнорай, керівник групи контролю якості Єлизавета Сизонова.

  Попередньо представники компанії познайомились з деканом нашого факультету Ларисою Вацлавівною Баль-Прилипко. Під час коротких, але конструктивних перемовин було обговорено основні напрямки майбутьої співпраці факультету з підприємствами компанії: проходження практики, можливість працевлаштування випускників, наукові дослідження, підвищення кваліфікації НПП факультету на виробництві, здобуття вищої освіти працівників компанії за спеціальностями нашого факультету, тощо.

   Далі Лариса Вацлавівна представила фахівців компанії AB InBev Efes Україна чисельному студентському товариству.

  Дарія Макарова коротко розповіла про історію створення, основні напрямки діяльності та стратегію розвитку компанії. Вона відмітила, що компанія зосереджується на високих стандартах якості, інноваціях, екологічній відповідальності та сталому розвитку. Вона також активно працює над соціальними ініціативами, спрямованими на відповідальне споживання алкоголю, підтримку громад і захист довкілля. Стратегія розвитку компанії AB InBev Efes Україна ґрунтується на глобальних принципах та цілях, визначених її материнською компанією Anheuser-Busch InBev (AB InBev), а також враховує локальні особливості українського ринку.

  Ключовими елементами стратегії розвитку компанії є:

 1. Зростання ринку: Компанія прагне зміцнити свої позиції на українському пивному ринку, розвиваючи свої провідні бренди та впроваджуючи нові продукти, що відповідають запитам споживачів.
 2. Інновації: AB InBev Efes Україна постійно працює над інноваціями у виробництві, упаковці та маркетингу. Компанія впроваджує нові технології та підходи, щоб залишатися конкурентоспроможною і відповідати сучасним тенденціям.
 3. Сталий розвиток: Компанія активно працює над впровадженням принципів сталого розвитку. Це включає екологічну відповідальність, зниження вуглецевого сліду, раціональне використання ресурсів і переробку відходів.
 4. Відповідальне споживання: AB InBev Efes сприяє відповідальному споживанню алкогольних напоїв, проводячи кампанії, що закликають споживачів до поміркованості та відповідального ставлення до алкоголю.
 5. Розвиток громад: Компанія бере активну участь у житті місцевих громад, де розташовані її виробничі потужності. Вона підтримує різноманітні соціальні ініціативи, спрямовані на покращення життя громади та збереження довкілля.
 6. Розвиток талантів: Компанія приділяє велику увагу розвитку співробітників, забезпечуючи навчання, професійний розвиток і створюючи можливості для кар'єрного зростання.

  Ці основні елементи стратегії допомагають AB InBev Efes Україна залишатися однією з провідних пивоварних компаній в Україні та робити позитивний внесок у суспільство і довкілля.

  Дарія розповіла про нелегкі часи початку військових дій на території України, коли через військові дії та обстріли, компанія зазнала пошкоджень своїх виробничих об'єктів, складських приміщень та іншої інфраструктури. Такі пошкодження спричинили перебої у виробництві та логістиці. Війна в Україні серйозно вплинула на ланцюжки постачання. Компанії довелося адаптуватися до нових умов, змінюючи маршрути постачання сировини та готової продукції. Також через мобілізацію та вимушене переселення населення, компанія зіткнулася з нестачею робочої сили, що вплинуло на її здатність підтримувати нормальні виробничі процеси.
  Відповідаючи на ці труднощі, компанія застосовує різноманітні стратегії для забезпечення безперебійної роботи та підтримки своїх співробітників і спільнот. Основним кроком для нормального функціонування підприємств компанії було забезпечення захисту і безпеки співробітників. Компанія розробила основні кроки для забезпечення безпеки працівників на виробництві, ініціювала різноманітні соціальні проекти та благодійні ініціативи для допомоги постраждалим від війни. Це дало можливість зберегти велику кількість працівників, і поступово підвищувати потужності підприємств компанії. І зараз обсяг виробництва майже досягнув довоєнних показників. З огляду на це компанія відчуває потребу в нових кадрах. Тому одним із кроків задоволення потреби у трудових ресурсах є відвідування фахівцями компанії закладів освіти для розповсюдження інформації про можливі варіанти працевлаштування випускників вишів на підприємствах компанії.
  Наступний доповідач, технічний менеджер чернігівської броварні Констянтин Чорнорай, розповів про організацію технічного обслуговування, енергоефективності та автоматизації виробничих процесів на чернігівському відділені компанії.

  Зокрема він зазначив, що організація технічного обслуговування, енергоефективності та автоматизації на підприємствах компанії AB InBev Efes Україна, базується на сучасних підходах, що сприяють оптимізації виробничих процесів, зменшенню енергоспоживання та підвищенню ефективності.
  Основними аспектами цієї організації є:

 1. Профілактичне обслуговування: Система технічного обслуговування розробляється з урахуванням профілактичного підходу. Це включає регулярні перевірки та обслуговування обладнання, щоб запобігти несправностям і зменшити час простоїв.
 2. Моніторинг стану обладнання: Компанія може використовувати сучасні системи моніторингу для відстеження стану обладнання в режимі реального часу. Це дозволяє виявляти потенційні проблеми та вживати заходів до їх погіршення.
 3. Автоматизація та цифровізація: Впровадження автоматизованих систем управління виробничими процесами та використання цифрових технологій допомагає оптимізувати процеси, підвищити продуктивність та знизити помилки, пов'язані з людським фактором.
 4. Енергоефективність: Компанія впроваджує заходи, спрямовані на зниження енергоспоживання. Це включає модернізацію обладнання, впровадження енергоефективних технологій, використання відновлюваних джерел енергії та оптимізацію виробничих процесів для зменшення втрат енергії.
 5. Навчання та розвиток персоналу: Компанія інвестує в навчання та розвиток своїх співробітників, щоб вони могли ефективно використовувати нові технології та підходи до обслуговування, автоматизації та енергоефективності.
 6. Екологічний підхід: Поряд з енергоефективністю, компанія впроваджує екологічно спрямовані стратегії, такі як зменшення викидів, використання енергозберігаючих матеріалів, переробка та зменшення відходів.
 7. Безпека та якість: Компанія забезпечує, щоб усі технологічні процеси відповідали стандартам безпеки та якості. Автоматизація допомагає знизити ризики, пов'язані з людським фактором, а системи контролю якості забезпечують дотримання високих стандартів.

  Ці аспекти в сукупності створюють сучасний підхід до організації технічного обслуговування, енергоефективності та автоматизації виробничих процесів, що допомагає компанії залишатися конкурентоспроможною та стійкою у сучасному виробничому середовищі.
  Про основні завдання відділу якості компанії AB InBev Efes Україна розповіла Єлизавета Сизонова, яка відмітила важливу роль відділу у забезпеченні високого рівня якості продукції та відповідності виробничих процесів стандартам.

  Основними завданнями, якими займається відділ якості є:
1. Контроль якості продукції: Відділ якості проводить регулярні перевірки та тести на різних етапах виробництва, щоб забезпечити, що продукція відповідає внутрішнім і зовнішнім стандартам якості та безпеки.
2. Впровадження стандартів та процедур: Відділ розробляє та впроваджує стандарти якості, процедури та керівництва для всіх аспектів виробничого процесу, щоб гарантувати послідовність та високу якість продукції.
3. Моніторинг та аудит: Відділ якості проводить внутрішні та зовнішні аудити, щоб переконатися, що всі процеси відповідають стандартам і вимогам. Це може включати як внутрішні перевірки, так і залучення незалежних аудиторів.
4. Управління ризиками: Відділ ідентифікує потенційні ризики для якості продукції та розробляє стратегії для їх зменшення або усунення. Це може включати оцінку ризиків, планування заходів реагування та навчання співробітників.
5. Навчання персоналу: Відділ якості відповідає за навчання та інформування співробітників про стандарти якості та процеси, що сприяють їх дотриманню. Це допомагає забезпечити, щоб всі співробітники були залучені до процесу підтримки високої якості.
6. Розслідування та усунення недоліків: У випадку виявлення проблем з якістю, відділ проводить розслідування для визначення причин та розробляє заходи щодо їх виправлення та запобігання в майбутньому.
7. Співпраця з іншими відділами: Відділ якості тісно співпрацює з іншими відділами, такими як виробництво, логістика, постачання, маркетинг та продажі, щоб забезпечити узгодженість та послідовність у процесах, що впливають на якість продукції.
  Таким чином, відділ якості відіграє ключову роль у забезпеченні високого рівня якості та безпеки продукції, а також у дотриманні компанією законодавчих і галузевих стандартів.
  Ознайомивши присутніх студентів з основними напрямками діяльності компанії фахівці радо відповідали на запитання, які виникли у слухачів. Найбільш активних студентів було відзначено заохочувальними брендовими призами: бокалами, ручками, блокнотами, наліпками.

  В кінці зустрічі Єлизавета Сизонова презентувала присутнім новий безалкогольний напій «Corona Cero», який зовсім недавно поповнив брендову лінійку компанії. Він позиціонується як напій з мексиканського пляжу, який має освіжаючий смак, прекрасно збалансований із цитрусовими нотками.

  Насолодитись смаком цього напою змогли і студенти. Адже їм було запропоновано провести сенсорний аналіз напою. Студенти, за підказками фахівців, опанували початковими правилами такого аналізу. І змогли відчути весь букет ароматів і смаків напою «Corona Cero».

  Студенти залишились в захваті від такої пізнавальної зустрічі з фахівцями компанії AB InBev Efes Україна.
  В свою чергу доповідачі зазначили, що компанія AB InBev Efes Україна завжди відкрита для спільних проєктів з навчальними закладами. А також запросили студентів до проходження практики на підприємствах компанії. і сподіваються, що після отримання дипломів велика кількість висококваліфікованих випускників поповнять ряди працівників броварень передової пивоварної компанії України.

 

Лариса Баль-Прилипко,

декан факультету

Володимир Василів
завідувач кафедри процесів і обладнання
переробки продукції АПК

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook