За досвідом – до колег бібліотекарів!
Щорічно наукова бібліотека НУБіП України проводить семінари-практикуми для бібліотекарів, які проходять курси з підвищення кваліфікації працівників бібліотек на базі ННІ післядипломної освіти нашого університету та за організаційної підтримки Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки (ННСГБ НААН України).
Тож і цього разу, 21 квітня 2015 р. до наукової бібліотеки НУБіП України завітали бібліотекарі з усіх куточків нашої країни.
Програма зустрічі була дуже насиченою і цікавою, та й колегам було про що поговорити, адже основне завдання будь-якої вузівської бібліотеки – це задоволення інформаційних потреб її користувачів. А для реалізації цієї мети перед сучасною бібліотекою ставляться нові завдання та вимоги, що, насамперед, передбачають забезпечення доступу користувачам до необхідної їм інформації як в друкованому, так і в електронному форматі.
Саме про це і наголошувала у своєму виступі директор бібліотеки Тетяна Кіщак, а також поділилася досвідом щодо створення окремої бази даних з навчальних літератури в електронному вигляді, що віднедавна доступна користувачам в локальній мережі університету.
Завідувач відділу Тамара Свиридова, розповіла колегам про впровадження сучасних інформаційних технологій в роботу бібліотеки, а саме про електронний читацький формуляр та запровадження автоматизованої книговидачі літератури користувачам на онові інформаційної бібліотечної системи «ІРБІС-64».
Завідувач сектору Олена Курінець, ознайомила бібліотекарів із правилами зберігання і користування рідкісними та цінними виданнями, кількість яких у фонді бібліотеки становить понад 4 тис. примірників, а також про новостворену колекцію таких видань в електронному форматі.
Щодо науково-бібліографічного забезпечення навчального процесу та наукової діяльності у науковій бібліотеці вищого навчального закладу поділилася досвідом роботи головний бібліограф Лариса Сідько. Особливу увагу у своєму виступі вона зосередила на пошуку наукових періодичних видань, що входять до міжнародних наукометричних баз даних та роль бібліотеки у забезпеченні доступу до таких інформаційних ресурсів.
Наприкінці семінару та під час екскурсії по відділах наукової бібліотеки працівники книгозбірні відповіли на численні запитання гостей.
Тетяна Кіщак,
директор наукової бібліотеки