Відкриті можливості подання на гранти за програмою Fulfright Visiting Scholar Program

15 жовтня 2024, 23:59
Fulbright Program

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців.

Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених в американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проєктами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Програма імені Фулбрайта не надає грантів на проведення клінічних досліджень, що передбачають прямий контакт заявника з людьми або тваринами – суб’єктами випробування, біологічними зразками. Ця умова поширюється на галузі медичних наук, ветеринарної медицини, медсестринства, біології, психологічного консультування або будь-якої іншої сфери, яка потребує прямого клінічного контакту з пацієнтом та/або призначення чи випробовування лікарських засобів, та/або будь-якого прямого контакту з пацієнтами, суб’єктами чи біологічними зразками людей. Стипендіати Програми можуть у своєму дослідженні послуговуватись ЛИШЕ даними, отриманими в результаті експериментів, проведених американськими колегами.

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

викладачі й дослідники наукових товариств, навчальних та дослідницьких інституцій найвищого рівня (університети, інститути та академії), які на момент подання заявки мають науковий ступінь кандидата наук або доктора філософії/доктора мистецтва, доктора наук;
дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років й науковим авторитетом у відповідній галузі знань, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Загальні вимоги до кандидатів:

мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу; * Звертаємо вашу увагу на те, що українське громадянство та проживання в Україні на час проведення конкурсу залишається однією з важливих умов участі в Програмі. Однак, з огляду на те, що багато потенційних кандидатів знаходяться зараз не в Україні, Офіс Фулбрайта у 2024 році прийматиме документи від конкурсантів, які продовжують перебувати в Україні, а також тих громадян України, які знаходились в Україні до 24 лютого 2022, але змушені були покинути країну через війну.
знати англійську мову на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів. 

Умови гранту:

Тривалість гранту – 3-9 місяців. Категорія гранту, що відкрита для учасників з України – Research. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.

Учасники Програми отримують:

щомісячну стипендію;
додаткові кошти для придбання професійної літератури;
медичне страхування;
квиток в обидва боки.

Комплект документів для участі у конкурсі (усі документи англійською мовою!):

онлайнова анкета розміщена за адресою https://apply.iie.org/fvsp2025. УВАЖНО прочитайте Інструкції до заповнення анкети;
опис проєкту наукових досліджень обсягом від 3-х до 5-ти сторінок, поданий/завантажений у відповідну секцію онлайнової анкети;
бібліографія до наукового проєкту обсягом 1-3 сторінки, завантажена в онлайнову анкету;
curriculum vitae уміщений у відповідну секцію онлайнової анкети; обов’язковим додатком до CV є список наукових публікацій;
три рекомендаційні листи;
Зареєстровані згідно інструкцій рекомендодавці (секція «Register Recommenders») виповнюють відповідні онлайн форми рекомендаційних листів англійською мовою.
Відповідальністю апліканта є попіклуватись про вчасне подання рекомендацій до 15 жовтня 2024 року.
лист-запрошення з американської інституції (за наявності, не є обов’язковим документом, але бажаним);
обов’язкова додаткова форма: Згода на обробку персональних даних – скановану копію виповненої й засвідченої особистим підписом Згоди надіслати координатору Програми на адресу [email protected].
Відсутність будь-якого із повище перелічених документів, за вийнятком листа-запрошення, унеможливить участь у конкурсі.

Документи, що прописані в анкеті, але подання яких не є у переліку обов’язкових: English Language Proficiency; Financial Support/Budget; Letter of Support From Home Institution.

Критерії добору кандидатів на участь у Програмі:

наукові досягнення й напрацювання;
послідовність наукових намагань, зв’язок попередньо набутого досвіду з цілями й завданнями заявленим на конкурс проєктом дослідження;
добре розроблений план проведення наукового дослідження з чітким обґрунтуванням важливості його реалізації для українських, рівно ж як і американських, інституцій, та відповідної галузі у цілому;
переконливо продемонстрований потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами;
готовність до ініціювання й упровадження нових курсів/проєктів/програм з дотичної спеціалізації/фаху, поширення й популяризація отриманих результатів проведеного дослідження по поверненні в Україну.

Конкурсний добір здійснюється в Україні й передбачає наступні етапи:

перевірка наявності повного комплекту документів та відповідності заявників вимогам конкурсу (жовтень 2024)
рецензування робіт американськими й українськими фахівцями та визначення півфіналістів (листопад 2024)
співбесіда англійською мовою з півфіналістами; визначення рекомендованих кандидатів на участь у Програмі американо-українською комісією (грудень 2024)
затвердження стипендіатів Програми й поінформування про їх статус (травень 2025).
Програма не надає жодних пояснень аплікантам, якщо ті не обрані до напівфіналу, чи півфіналістам, що їх не рекомендовано до участі у Програмі.

Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Рада з міжнародних обмінів науковців затверджує університети або науково-дослідні інституції відповідно до наукових цілей рекомендованих до участі.

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує півфіналістам витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; надає візову підтримку стипендіатам й членам родини (чоловік/дружина/діти віком до 21 року неодружені), якщо ті супроводжуватимуть стипендіата/ку у час його/її перебування у США у рамках Програми.

Реченець подання документів – 15 жовтня 2024. До 23:59 подати онлайнову анкету, рівно ж як і всі вищеперелічені складники конкурсної заявки, включно з рекомендаційними листами.

Офіс Програми імені Фулбрайта працює дистанційно. У разі виникнення запитань, просимо звертатися з запитом до координатора Fulbright Visiting Scholar Program Вероніки Алексанич на адресу е-пошти [email protected], або за телефоном 380 67 828 19 42.

Детальна інформація - на сайті програми: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/

Підготовлено на основі інормації сайту Програми ім.Фулбрайта в Україні

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook