Газета «Вечірній Київ»: у столиці стартували заходи в рамках кампанії «16 днів проти насильства», участь в якій беруть студенти НУБіП
Студентки під час акції «Чуйність — твій щит від насильства». Фото: Борис Корпусенко
Київ продовжує вибудовувати систему протидії насильству в умовах повномасштабної війни.
Щороку з 25 листопада до 10 грудня в Україні відбувається кампанія присвячена Всесвітній акції «16 днів проти насильства». Цей час використовують для того, аби привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Просвітницькі заходи проводять щороку і в столиці.
Кампанія у Києві стартувала в Українському домі досить незвично. На захід «Чуйність — твій щит від насильства» запросили студентів НУБіП, які навчаються на спеціальності «соціальна робота». Візажистка Марина Танас влаштувала для них майстер клас, на моделі показувала, як правильно наносити макіяж. База, тон, коректор, скульптор, бронзатор, рум’яна, хайлайтер — дівчина вправно маніпулювала пензликами і пояснювала свої дії.
Як створювати базовий макіяж для краси. Фото: Борис Корпусенко
Студентки із захопленням ловили кожне слово, а хлопці знуджено скролили смартфони. Створення денного макіяжу «нашвидкоруч» зайняло добрих 20 хвилин. Водночас, щоб заховати сліди побоїв жінки іноді витрачають значно більше часу. Але жінки не повинні приховувати синці і толерувати такі дії. На цьому наголосила керівниця Київського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству Тетяна Зотова. Вона підкреслила, що у місті впроваджують політику нульової толерантності до насильства. Нагадала, що коли б’є, то не любить!
Тетяна Зотова наголосила, що жінки не мають приховувати сліди насильства. Фото: Борис Корпусенко
Студенти своєю чергою влаштували перформанс — вийшли на сцену у чорному одязі з червоними шкарпетками. Під світлом софітів вони розповідали, що страждати від сімейного насильства може кожен: успішна бізнеследі, вчителька, співробітник по роботі, близька подруга. І часто ті, хто є поруч не знають, що людина поруч страждає від насильства, бо часто соромиться і боїться.
Щоб розірвати коло насильства і допомогти постраждалим у столиці створено мережу якісних спеціалізованих послуг: кризові кімнати, притулки, діє цілодобова міська служба телефону довіри. Про це нагадала заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Марина Хонда, Павло Замостьян, Тетяна Зотова та представники поліції під час заходу. Фото: Борис Корпусенко
«Протягом року на телефон довіри КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству вже надійшло 4 324 звернення з питань домашнього насильства. Це майже на 67% більше, ніж за весь 2022 рік. Також мобільні бригади вже надали майже 2 тисячі консультацій, пов’язаних із домашнім насильством, а 263 людини перебували в місцях тимчасового безпечного перебування», — повідомила Марина Хонда.
Вона розповіла, що у місті працюють над тим, щоб надавати допомогу людям, які за час перебування у притулках не змогли до кінця розв’язувати питання, пов’язані з насильством, для того, щоб надавати підтримку в довгостроковій перспективі.
Депутатка Київради від фракції «Солідарність», голова Постійної комісії КМР з питань охорони здоров’я, сім’ї та соціальної політики Марина Порошенко звернула увагу на те, що сімейне насильство — це не є чимось таким, що притаманне тільки українцям — це загальнолюдська проблема. Тож дуже важливо знати, як протидіяти цій проблемі, знати куди звертатися по допомогу.
Марина Порошенко звернула увагу на чуйності суспільства до постраждалих від насильства. Фото: Борис Корпусенко
«Суспільство має бути чуйним до постраждалих від насильства не тільки 16 днів на рік у рамках акції. Звичайно, війна зачіпає усіх: невпевненість у майбутньому, фінансові проблеми, розлучення — все це приводить до збільшення сімейного насильства, і для нас дуже важливо об’єднати зусилля, щоб не толерувати насильство у сім’ї. На це не можна закривати очі. Не залежно від того, хто кривдник, він має бути покараним», — наголосила Марина Порошенко.
Наталія Берікашвілі, перша заступниця голови постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я, сім’ї та соціальної політики (фракція «Єдність»), як лікарка запевнила, що у столиці сімейні лікарі готові працювати з пацієнтами, які потерпають від сімейного насильства — надавати їм допомогу.
До слова, попри те, що кількість постраждалих від сімейного насильства збільшилася, загалом наше суспільство, навіть попри війну, стає нетерпимим до різних його проявів. 70% із опитаних киян зазначили, що воно неприпустиме — толерантність до цієї теми знижується. Про це розповів заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павло Замостьян і наголосив, що фонд послідовно підтримує місто у проєктах спрямованих на розбудову системи протидії насильству.
Кияни можуть звертатися лр допомогу у Київський міський центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Фото: Борис Корпусенко
Фахівці вкотре наголошують — не мовчіть — звертайтеся по допомогу!
- 15-00 (зі стаціонарного);
- 044-272-15-00 (із мобільного).
До слова, період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює такі дати:
- 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня — Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня — Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня — Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня — Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 10 грудня — Міжнародний день прав людини.
Нагадаємо, Київ став першим містом в Україні, яке запускає систему підтримки родин, які очікують військовослужбовців із зони бойових дій. Проєкт реалізується за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні (UNFPA Ukraine).
Наталка МАРКІВ,
«Вечірній Київ»
За матеріалами https://vechirniy.kyiv.ua/news/91522/