В ННІ лісового і садово-паркового господарства відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми дослідження лісових та урбоекосистем України в умовах воєнного стану»

30 листопада 2023 року
  23 листопада 2023 року в ННІ ЛіСПГ, у змішаному форматі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми дослідження лісових та урбоекосистем України в умовах воєнного стану». В конференції прийняли участь понад 100 учасників, з яких 5 іноземних науковців.

  З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор ННІ лісового і садово-паркового господарства проф. Роман Василишин, який побажав продуктивних та жвавих наукових дискусій в ході представлення наукових здобутків з актуальної проблематики досліджень.

  Модератор конференції, директор НДІ лісівництва та декоративного садівництва доц. Олександр Бала ознайомив учасників із програмою конференції та порядком доповідей учасників, які заявили про свої доповіді в очному та онлайн-форматі.

  Доповідачі у своїх презентаціях підняли низку важливих наукових проблем які потребують вирішення у галузі лісового та садового паркового господарства, а також деревообробної та меблевої промисловості. Проф. Юхновський В.Ю. розпочав конференцію з доповіді про моніторинг агроландшафтів та спільні напрацювання у цьому напрямку з колегами з Італійської асоціації агролісомеліорації.

  Переважна більшість доповідей була представлена докторантами та аспірантами інституту різних років навчання. Серед них обговорювалося питання оцінки біорізноманіття комах у всихаючих деревостанах та причини зараження старовікових дерев в’яза бактеріальною водянкою. Жваву дискусію викликала доповідь, щодо застосування біопрепаратів при вирощуванні садивного матеріалу в лісових розсадниках. Дослідження впливу умов місцезростання на розвиток пагонів декоративних рослин роду Cercis та вплив екстремальних температур на терморезистентність листя бірючини.

  В продовження досліджень садово-паркового напряму проведено аналіз скверів Шевченківського району м. Києва та запропонована їх класифікація, а також дослідження вікової структури дерев, що зростають на території НУБіП України під час проведення інвентаризації зелених насаджень. Серед проблем деревобробних технологій розглянуто питання зменшення шкідливої дії емісії формальдегіду в деревних композиційних матеріалах шляхом додавання оксиду магнію.

  За підсумками проведеної конференції підготовлено збірник тез доповідей, що буде розміщений на сторінці інституту за посиланням https://nubip.edu.ua/node/13492.

     Щиро вітаємо учасників конференції та бажаємо подальшого наукового зростання!


Олександр БАЛА,
директор НДІ лісівництва та декоративного садівництва

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook