Відкрита лекція з дисципліни «Комп’ютерна логіка-2» проведена доцентом Є. Нікітенком на високому методичному рівні

1 листопада 2023 року

     Важливу роль в оволодінні сучасними методами проектування цифрової апаратури відіграє дисципліна «Комп’ютерна логіка», яка знайомить студентів з визначенням, типами і способами завдання цифрових автоматів, з прикладними задачами розробки й представлення алгоритмів функціонування цифрових автоматів, прищеплює навички до розробки вузлів і блоків на сучасній елементній базі. Навчальна дисципліна «Комп’ютерна логіка» покликана полегшити роботу з цифровими схемами, деталізувати процеси, що відбуваються у цифрових пристроях і приладах.

      Лекція була проведена кандидатом фізико-математичних наук, доцентом Євгенієм НІКІТЕНКОМ згідно вимог до дистанційного ведення лекційних занять.

     Заздалегідь було розміщене  повідомлення на сайті факультету, кафедри, розіслані персональні запрошення для студентів 2-го курсу спеціальностей 123 Комп’ютерна інженерія та 125 Кібербезпека.

     На відкритій лекції були присутні викладачі кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки НУБіП України: д.т.н., професор Лахно В.А., д.пед.н. Мамченко С.М., к.т.н., доцент  Місюра М.Д., к.пед.н., доцент Осипова Т.Ю., к.т.н., доцент Шкарупило В.В., к.т.н., доцент Гусєв Б.С., к.т.н., доцент Волошин С.М., ст.в. Матієвський В.В., ст.в. Комар К.В.,  студенти 2-го курсу спеціальностей 123 Комп’ютерна інженерія та 125 Кібербезпека та студенти, які виявили бажання бути присутніми на відкритій лекції.

 

   Під час проведення відкритої лекції Євгеній Васильович наголосив, що процес функціонування автомата полягає у тому, що при подачі на його вхід деякої послідовності вхідних сигналів, він переходить з одного стану в інший і формує послідовність вихідних сигналів.

 

    Розповідаючи про табличний опис роботи автоматів Мілі та Мура лектором було наведено декілька прикладів, в яких треба було визначити вхідні і вихідні алфавіти заданих автоматів, визначити тип автомату і представити його у вигляді графа.

 

   Лектор окремо зупинився на структурному синтезі цифрових автоматів.

 

   Розповідаючи про етапи структурного синтезу цифрових автоматів, лектор вказав, що необхідно уважно вивчити головні етапи методу синтезу структурної схеми автомата, кодування вхідних, вихідних сигналів і внутрішніх станів автомата з урахуванням типу елемента пам'яті (тригера), що використовується, одержання і мінімізацію функцій виходу і збудження входів елементів пам'яті, синтез схеми автомата.

    По завершенню лекції, викладачі, які були присутні на лекції, обговорили відкриту лекцію, висловили свої зауваження та побажання.

 

    У результаті опрацювання анонімного анкетування студентів та викладачів, відмічено, що  лекція проведена на високому методичному рівні, лектор володіє необхідними педагогічними прийомами щодо викладання, систематизації матеріалу та активізації роботи студентів на лекційному занятті.

Дмитро КАСАТКІН

завідувач кафедри

комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook