Продовжуємо цикл гостьових лекцій для студентів спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура»: поглиблюємо знання про лососівництво

10 жовтня 2023 року
  Чудовою традицією на факультеті тваринництва та водних біоресурсів стало проведення гостьових лекцій випускниками та спеціалістами галузі аквакультури з метою розширення кругозору та поглиблення знань здобувачів освіти.

  Так, на початку жовтня відбулася гостьова лекція для студентів спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура» на тему «Лососеві риби в аквакультурі України». Лектором виступила старший науковий співробітник лабораторії лососівництва Інституту рибного господарства НААН України Мрук Антоніна Іванівна. Антоніна Іванівна має багаторічний практичний досвід роботи з різними видами лососевих та форелевих видів риб по всьому світу, тому не дивно, що студенти з цікавістю слухали її лекцію.

  На початку своєї доповіді Антоніна Іванівна розповіла про основних лососевих риб, які вирощуються в аквакультурі України та світу, їхні особливості та цікаві моменти роботи з ними. Відомо, що потенціал вирощування лососевих та форелевих видів риб не розкритий повною мірою на території нашої держави та в умовах діючих господарств. Так, сумарна кількість водойм на території нашої держави, придатних для проживання лососевих видів риб, становить понад 5000 км. Це річки українських Карпат, що входять до басейнів Дунаю та Дністра. Тому Антоніна Іванівна наголосила на цьому студентам факультету та акцентувала увагу на актуальності вирощування власної товарної продукції для забезпечення потреб внутрішнього ринку.

 

  Цікавою була інформація про генетичні дослідження з лососевими та форелевими видами риб, зокрема про особливості вирощування даних видів для отримання ікри та м’яса. Поряд з цим, як зауважила лекторка, підхід до даного питання в Україні та європейських країнах дещо відрізняється. Зокрема, в нашій державі червону ікру отримують методом відціджування, що передбачає збереження життя плідників, однак такий спосіб має прямий вплив на якість самої ікри, а також смак та якість м’яса риби в подальшому. Даний метод, звісно, практикують і деякі країни світу, однак найціннішою є ікра, отримана методом забою, що забезпечує їй високу якість та вищу вартість. Водночас, актуальним напрямом в лососівництві є вирощування триплоїдних риб, який ставить на меті отримання м’ясної продукції вищої якості.

  Багато цікавої інформації було представлено про дунайського лосося – улюбленого виду риб Антоніни Іванівни, адже саме його вивченню та дослідженню вона приділила багато років свого життя. Саме тому про особливості, цікаві моменти та складнощі роботи з даним видом доповідач розповідала з власного досвіду (загалом, як і про багатьох інших видів лососевих та форелевих).

  На останок Антоніна Іванівна розповіла про низку наукових досліджень, що проводилися під її керівництвом в напрямку розвитку відтворення лососевих та форелевих видів риб, та запросила зацікавлених студентів до співпраці.

  Аудиторія із зацікавленістю прослухала лекцію, а по її закінчені відбулася цікава дискусія із безліччю запитань.
  Колектив кафедри аквакультури висловлює щиру подяку Мрук Антоніні Іванівні за цікаву лекцію та цінну інформацію, якою вона поділилася з нами та нашими студентами.

  Крім того, ми висловлюємо безмежну подяку нашим Збройним Силам України за можливість проводити такі заходи в очному форматі та передавати студентам безцінний досвід!

 

Ірина Кононенко,
доцент кафедри аквакультури

 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook