На бігових доріжках стадіону НУБіП України відбулась Спартакіада серед збірних команд закладів вищої освіти Голосіївського району

6 жовтня 2023 року

  Естафетний біг — це командний вид легкої атлетики, який проводиться як на доріжці стадіону так і на вулицях міста.

  Техніка бігу в естафетах нічим не відрізняється від техніки звичайного бігу, головна відмінність — у передачі естафетної палички на максимальній швидкості у двадцятиметровій зоні (10 м — до кінця першого етапу й 10 м — після початку другого). Це цікавий і видовищний вид спорту. Спортсмени мають не тільки максимально швидко пробігти свій етап, а й у діапазоні виділеного коридору передати естафетну палицю наступному учаснику. Втрата ж палиці – то майже поразка.
  Чудовим теплим жовтневим днем на стадіон НУБіП України прибули гості з майже усіх закладів вищої освіти Голосіївського району. Учасниками змагань з легкоатлетичної естафети стали команди Національної академії Служби Безпеки України, Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП), Національного університету харчових технологій (НУХТ) і Національного університету біоресурсів і природокористування України.
  Організатором змагань виступила Голосіївська районна у місті Києві державна адміністрація, відділ у справах молоді та спорту, разом з кафедрою фізичного виховання НУБіП України, яка люб’язно прийняла гостей і організувала дружню та теплу атмосферу.
  На змагання був присутній проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша, який поділився своїм досвідом легкоатлетичних змагань на стадіоні НУБіП України і побажав учасникам успіху.
  За правилами змагань, кожен ЗВО мав виставити по одній чоловічій та жіночій команді. Наш вуз виставив дві чоловічі команди, одну поза конкурсом, щоб наші студенти змогли перевірити свої сили у змагальному процесі. Але наші хлопці були настільки вмотивовані випробувати свої сили, що їх не засмутив статус «команди поза конкурсом». Азарт до змагань узяв верх над будь-якими умовностями.
  Головним суддею змагань була старший викладач кафедри фізичного виховання Анна Хижняк.
 
 
  Чоловічі команди долали дистанцію 4 х 400 метрів, а жіночі 4 х 200 метрів. Перші стартували команди дівчат. Запекла боротьба відчувалася із самого старту. На першому етапі наші дівчата лідирували з непоганим відривом, але на наступних етапах команді Національної академії Служби Безпеки України вдалось їх обійти. Отже, на фініші результати команд виглядали так:
перше місце – команда Національної академії Служби Безпеки України, з результатом – 2:05,73.
друге місце – команда НУБіП України, з результатом – 2:10,37.
третє місце – команда НУХТ, з результатом – 2:15,59.
четверте – команда МАУП, з результатом – 2:25,61.
 
  Після дівчат, на бігових доріжках змагались команди хлопців. У них була схожа ситуація, як і у забігу дівчат, весь перший етап лідирував спортсмен із команди НУБіП України, але на останніх метрах його випередив спортсмен із команди Національної академії Служби Безпеки України. Отже, учасники дісталися фінішу в такому порядку:
перші – команда Національної академії Служби Безпеки України з результатом – 3:49,31;
другі – команда НУБіП України -1, з результатом – 4:02,10;
треті – команда НУБіП України-2 (поза конкурсом), з результатом – 4:18,28, але нагороди не отримала. Команда НУХТ завершила забіг на четвертому місці з результатом – 4:22,67, а команда МАУП, з результатом – 4:25,35.
  Нагороджував учасників кубками, медалями та дипломами проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша.
 
  Ці змагання з легкоатлетичної естафети показали велику цікавість студентів до цього виду спорту. Про що свідчить кількість глядачів та вболівальників на трибунах, а також кількість тих студентів які після змагань виявили бажання записатись до секції легкої атлетики.
 

Бажаємо мирного неба! І до нових зустрічей на бігових доріжках стадіону НУБіП України!

 
 
Анна ХИЖНЯК,
старший викладач кафедри фізичного виховання

    

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook