Практичні заняття з рослинництва у Агрономічній дослідній станції

27 вересня 2023 року
  Оволодіння практичними уміннями і навичками майбутніх агрономів є невід’ємною складовою освітнього процесу. Під час практичної підготовки майбутній фахівець набуває навиків, які буде використовувати у своїй професійній діяльності та примножувати їх протягом професійної діяльності.

  Вересень місяць у житті аграрія є одним з періодів життя коли «ти» пожинаєш плоди своєї професійної діяльності усього вегетаційного сезону, в який вкладено знання, набуті впродовж навчання та професійний досвід.
  Відповідно до навчального плану кафедрою рослинництва продовжено проведення виїзних польових занять з дисципліни «Рослинництво» для студентів 1 курсу спеціальності «Агрономія», які відбулися 26 вересня на базі ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція».
  Під час виїзного заняття студенти під керівництвом директора господарства Юрія Росомахи та викладача кафедри рослинництва Олександра Шутого ознайомили студентів з розташуванням виробничих об’єктів господарства, сівозмінами, технологіями збирання та зберігається продукції. На території машинно-тракторного парку, студенти ознайомилися з ґрунтообробною технікою, сівалками та агрегатами які використовуються в технологічному процесі вирощування сільськогосподарських культур.

  Агроном господарства Олександр Олефіренко розповів студентам про структуру посівних площ в господарстві, урожайність сільськогосподарських культур, акцентував увагу на технологічні особливості у плануванні технологічних процесів у виробництві. Наголосив, що за рахунок систем точного землеробства можна досягнути підвищення урожайності сільськогосподарських культур.
  На полях господарства тривають роботи по збирання урожаю олійних та круп’яних культур. Студенти безпосередньо в полі ознайомилися з процесом збирання соняшнику олійного, сучасними комбайнами та жниварками. Під час заняття вони вивчили регламенти регулювання робочих органів, визначили можливі технологічні втрати при збиранні культури, вологість насіння соняшнику, розрахували біологічну врожайність та порівняли з господарською.

  Наступним етапом нашого виїзного зняття було ознайомлення студентів з технологією вирощування гречки. Студенти ознайомились з морфологічною будовою рослин, особливостями технології вирощування, визначили біологічну урожайність за допомогою структурних показників.
  В день виїзних занять у Агрономічну дослідну станцію завітала компанія ТITAN MACHINERY яка спеціалізується на використанні агро дронів у технологічні процеси в рослинництві. Продакт-менеджер відділу точного землеробства Михайло Уманський розповів студентам про етапи виникнення, впровадження та особливості використання дронів у агровиробництві та продемонстрував їх можливості.

  Студенти під час практичних занять на виробництві з цікавістю слухали доповідачів та мали безліч запитань на які отримали змістовні відповіді.

Олександр Шутий, Олег Бачинський,
доценти кафедри рослинництва

 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook