Продовжуємо практику виїзних лабораторних занять для студентів спеціальності «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»

26 вересня 2023 року
  Кожен сьогоднішній студент вже завтра стане фахівцем певної галузі, тому важливим фактором для досягнення цієї мети є якісна університетська професійна підготовка, яка передбачає набуття практичних навичок під час лабораторних та виїзних занять в господарствах.

  Так, підтримуючи вже гарну традицію організації виїзних занять, студенти ОС «Магістр» факультету тваринництва та водних біоресурсів під керівництвом доцента кафедри годівлі тварин та технології кормів ім. П.Д. Пшеничного Івана Баланчука провели виїзне лабораторне заняття з дисципліни «Живлення тварин та якість кормів». Заняття було проведено на базі ВП НУБіП України «Великоснітинське навчально-дослідне господарство ім. О.В. Музиченка», що є досить зручним варіантом в плані організації та трансферу студентів.

  Темою даного заняття була органолептична оцінка якості кормів та можливі варіанти експрес-аналізів, які можна провести безпосередньо в господарстві, а також відбір проб для подальшого лабораторного дослідження.

 

  У господарстві запроваджено прив’язне утримання з використанням вигульних майданчиків. Під час заняття тварини перебували на вигульних майданчиках, де вони мають постійний доступ до годівниць. Найбільший інтерес у студентів викликала можливість оцінки якості кормів на місці використовуючи сучасне обладнання, таке як портативні рН-метри та вологоміри можна вже відразу зробити перші висновки про якість корму без надсилання в лабораторію.

  Звісно, що завжди хочеться бачити передові технології та навчатися з їх використанням, але виїзні заняття в звичайне господарство з класичною технологією ведення тваринництва також можуть дати багато цінних знань та навиків, адже все пізнається в порівнянні.
 Також студенти провели оцінку змішування та подрібнення кормів при організації годівлі з використанням повнозмішаного раціону. Використовуючи пенсильванське сито, технолог може ефективно керувати процесом приготування корму, його поїдання та засвоєння організмом тварин.

 

  Сподіваємося, що не зважаючи на тривалий період дистанційного навчання, студенти зможуть повернутися до повноцінного очного навчання з виїзними лабораторними заняттями, а дана практика надалі буде продовжуватися і стане буденним явищем в підготовці висококваліфікованих спеціалістів галузі тваринництва.

Роман Вознюк,
асистент кафедри годівлі тварин
та технології кормів ім. П.Д. Пшеничного

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook