Стартував проєкт LIFE – Clean Energy Transition

5 вересня 2023 року

 

  У вересні 2022 року Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом (ЄС) про участь України у Програмі ЄС LIFE – Програмі дій з довкілля та клімату, яка сприятиме відновленню країни після руйнувань війни.

  Підпрограма LIFE Clean Energy Transition (CET) спрямована на продовження реалізації політики ЄС у сфері сталої енергетики, зокрема у рамках Європейської зеленої угоди, Енергетичного союзу (енергетичні та кліматичні цілі до 2030 року) і довгостроковій Стратегії декарбонізації Європейського Союзу до 2050 року.
  Оновленими пріоритетними завданнями Стратегії європейського зеленого курсу є принаймні у подвоєнні щорічних темпів енергетичної реновації будівель до 2030 року, а після глибокої реконструкції, наявність будівель з майже нульовим споживанням енергії. Імплементація Європейського закону про клімат, Дорожньої карти енергетичного переходу до 2050 року та сценарії декарбонізації є пріоритетними завданнями Комісії у сфері енергоефективності і політичним зобов'язанням щодо значної економії енергії. Як наслідок – жорсткі мінімальні вимоги до електрострумоприймачів та нових будівель; підвищення темпів реновації існуючих будівель; введення зобов'язань по енергозбереженню з боку енергопостачальних підприємств. Прогнозується збільшення частки ВДЕ завдяки рішучим заходам підтримки технологій відновлюваної енергетики у валовому кінцевому енергоспоживанні на рівні 75% у 2050 році та до 97% у споживанні електроенергії. З іншого боку, енергетичний перехід з викопного палива на ВДЕ призведе до змін на ринку праці.
  Фахівці ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження (Віктор Каплун, Олена Шеліманова, Світлана Макаревич, Євген Антипов, Андрій Березюк) у консорціумі з низкою європейських університетів і установ Бельгії, Болгарії, Італії, Іспанії та Греції взяли участь у підготовці грантової заявки та долучились до проєкту LIFE «New Skills for Nearly Zero Energy Buildings» (LIFE22-CET-NS4nZEBs). Угода підписана між Європейським виконавчим агентством з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA) під патронатом Європейської комісії та ініціатором, університетом Thomas More (Бельгія).

  Основні проєктні завдання - розробка нових та адаптація існуючих методів навчання та програм з урахуванням потреб на ринку праці фахівців у сфері «розумних будівель», нових технічних рішень у застосуванні фотоелектричних систем, енергоефективного опалення та водневих технології на всіх рівнях проєктування, експлуатації та обслуговування для успішного впровадження в будівлях (майже) з нульовим енергоспоживанням, сприяючи таким чином поступовій енергонезалежності та ліквідації імпорту викопного палива.
  Реалізація завдань проєкту дозволить національним провайдерам професійно-технічної освіти оновити практику та програми навчання, за рахунок адаптованих, інноваційних та технічних рішень у сфері електроенергетичних систем у будівлях.

Світлана Макаревич,
доцент кафедри електропостачання ім. проф. В.М. Синькова
Олена Шеліманова,
доцент кафедри теплоенергетики

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook