У гостях в АстартаКиїв: готуємо документи!

13 липня 2023 року
  У своїх дописах я інформував про започаткування співпраці університету з потужним агрохолдингом України АстартаКиїв (банк землі перевищує 220 тис. га, велика кількість підприємств з виробництва і переробки сільськогосподарської продукції, світового рівня технології). Співпраця розпочалась за пропозицією випускника кафедри автоматики та робототехнічних систем імені академіка І.І. Мартиненка Євгена Садового (до речі, онука організатора кафедри, ім’я якого вона й носить). Протягом тривалого часу він очолював різноманітні підприємства, у тому числі з іноземним капіталом, діяльність котрих пов’язана з переробкою зернових культур та їх експортуванням.

  На сьогодні Є. Садовий – директор з переробки сільськогосподарської продукції агрохолдингу (численні цукрові заводи, елеватори, підприємство з переробки сої, біогазове виробництво), а самі підприємства концентруються не в одній області України (на оглядовій площадці верхнього поверху центрального офісу АстартаКиїв, Подол, Київ).

  Останнім часом до команди Є. Садового долучився Юрій Бобрик, також випускник нашої кафедри, який в АстартіКиїв очолив елеваторний бізнес. У нього величезний досвід організації такої роботи, у тому числі в іноземних компаніях.
  Чому так важливо на сьогодні мати партнерські стосунки з потужними компаніями? Пояснення цьому дуже просте – передові й перспективні технології потребують величезних фінансових вкладень й на це здатні далеко не всі. Такі компанії працюють не лише на ринок України, вони учасники світового ринку, а тому гостро відчувають потребу у перспективних спеціальностях, здатні формувати й вимоги до випускників вишів. Не даремно зарубіжжя цікавиться точкою зору провідних фахівців таких фірм про освітні й наукові можливості університетів України. Розуміючи це, ми постійно запрошуємо наших відомих випускників, у тому числі Є. Садового й Ю. Бобрика виступати в якості керівників атестаційних комісій для наших студентів. За результатами відвертої розмови є можливість внести відповідні корективи у зміст підготовки фахівців, що завжди й робиться.
  Офіс фірми, куди я був запрошений, заслуговує на окреме інформування: усе підпорядковано ефективній роботі, а робота – її обсяги та якість будь-якого працівника залишають щоденний електронний слід.

  Як уже повідомлялось, кращі студенти кафедри, відібрані працівниками відділу кадрів та Ю. Бобриком, у рамках навчально-технологічної практики вже роблять перші технологічні кроки, демонструють початкові успіхи, знайомлячись з агрохолдингом. Проте наші випускники запропонували тіснішу співпрацю шляхом започаткування дуальної системи підготовки фахівців із Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, використовуючи виробничі потужності АстартиКиїв. Тим більше, що такий досвід уже є в нашому університеті та й для агрохолдинга це не є чимось незвіданим.

  Тому для наповнення договору змістом відбулась зустріч із працівником кадрової служби Аліною Мартинюк, якій доручено підготовку договору та узгодження його змісту з юристами агрохолдингу та нашого університету.

  На завершення сфотографувались в нарадчій кімнаті офісу, де проводяться зустрічі з керівниками регіональних відділень, директорами підприємств (у тому числі дистанційно, оскільки обладнана самими сучасними комп’ютерними й телекомунікаційними засобами) з надією і твердим переконанням про взаємну потребу в такій співпраці.

Віталій Лисенко,
завідувач кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. І.І. Мартиненка

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook