Кафедра терапії і клінічної діагностики

Історія кафедри

     Кафедри патології і терапії внутрішніх незаразних хвороб сільськогосподарських тварин та клінічної діагностики були засновані у вересні 1922 року у складі КВЗІ. У перші роки ними завідували професори Ф.Г. Клісенко та М.С. Леонтович.

     У 1932 р. обидві кафедри об’єдналися в одну і очолив її професор П.І. Гіммельрейх, потім – доцент В.Й. Борисевич. З 1949 р. кафедрою патології і терапії керував професор М.А. Полянський, а кафедрою клінічної діагностики − доцент В.Й. Борисевич.

     У 1959 році відбулося останнє об’єднання цієї кафедри з кафедрою клінічної діагностики з рентгенологією та радіобіологією із створенням кафедри терапії і клінічної діагностики. З цього часу, завдяки таланту і організаторським здібностям проф. М.Т. Скородумова, кафедра терапії і клінічної діагностики набирає стрімкого і стабільного розвитку.

     У 1968 році на посаду завідувача кафедри обирається талановитий і перспективний вчений, доктор ветеринарних наук, професор Микола Олександрович Судаков. Необхідно відзначити, що в цей час кафедра терапії і клінічної діагностики УСГА здобуває і широке міжнародне визнання, завдяки підготовці ветеринарних фахівців для ряду країн Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки. Професор М.О. Судаков запрошується до складу міжнародного авторського колективу з написання підручника «Хвороби спортивних коней», який було видано німецькою мовою.

     У 1988 році на посаду завідувача кафедри терапії і клінічної діагностики було обрано доктора біологічних наук, професора Володимира Юхимовича Чумаченка. В цей період кафедрою терапії і клінічної діагностики проводяться дослідження з розробки методів ранньої діагностики, лікування та профілактики патології обміну речовин у тварин з використання ЕОМ та дослідження з вивчення ролі природної резистентності в патогенезі, лікуванні і профілактиці захворювань тварин, особливо новонароджених.

     З 1999 по 2005 рр. завідувачем кафедри терапії і клінічної діагностики був доктор біологічних наук, професор М.І. Цвіліховський. 

     З 2005 по 2008 рр. виконуючим обов’язки завідувача кафедри терапії і клінічної діагностики був кандидат ветеринарних наук, доцент С.І. Голопура.

     У 2008 р. завідувачем кафедри терапії і клінічної діагностики була доктор ветеринарних наук, професор Грищенко Вікторія Анатоліївна.

     З 2008 по 2012 рр. завідувачем кафедри терапії і клінічної діагностики був академік НААН, доктор біологічних наук, професор М.І. Цвіліховський. 

     З 2012 по 2015 рр. виконуючим обов’язки завідувача кафедри терапії і клінічної діагностики був кандидат ветеринарних наук, доцент С.І. Голопура. 

     З 2015 р. завідувачем кафедри терапії і клінічної діагностики є кандидат ветеринарних наук, доцент В.М. Костенко. 

     На кафедрі проведені дослідження з розробки методів лікування стахіботріотоксикозу і дендро-дохіотоксикозу, вивчення хвороб коней з симптомокомплексом кольок, травматизму передшлунків у великої рогатої худоби, патогенезу, діагностики, лікування та профілактики шлунково-кишкових і респіраторних хвороб молодняка сільськогосподарських тварин.

     Упродовж останніх років колективом кафедри успішно проводяться дослідження з вивчення мікроелементозів тварин, дослідження молекулярних механізмів становлення функціональної активності кишечнику у тварин в ранній постнатальний період в нормі та за патології, розробки експрес-методів ранньої діагностики, лікування та профілактики патології обміну речовин у сільськогосподарських та домашніх тварин, дослідження функціонального стану організму спортивних коней та розробки методів їх реабілітації після інтенсивних фізичних навантажень, дослідження молекулярних механізмів формування імунорезистентного стану організму в новонароджених тварин, вивчення природної резистентності і шляхів її підвищення у тварин, розробки нових лікувально-профілактичних препаратів з імуностимулюючим ефектом, створюваних на основі біогенних сполук мікроелементів, розробки методів діагностики, лікування та профілактики внутрішніх хвороб тварин з використанням новітніх інформаційних технологій у ветеринарній медицині, розробки методики, приладів і обладнання для дистанційної діагностики клінічних показників у тварин. Розроблено препарати з використанням нанотехнологій у ліпосомальній та мікрокапсулярній формах і досліджено їх клінічну ефективність за незаразної патології тварин.

 


 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій