Кафедра терапії і клінічної діагностики

Історія кафедри

Сучасна кафедра терапії і клінічної діагностики НУБіП України історично утворилась із двох кафедр – клінічної діагностики (відкрита у вересні 1922 року) та патології і терапії незаразних хвороб сільськогосподарських тварин (відкрита у вересні 1923 року), які згодом кількаразово з’єднувались, або ж роз’єднувались на самостійні структурні одиниці.
Кафедри патології і терапії внутрішніх незаразних хвороб сільськогосподарських тварин та клінічної діагностики були засновані у вересні 1922 року у складі КВЗІ. У перші роки ними завідували професори Ф.Г. Клісенко та М.С. Леонтович.
У 1932 р. обидві кафедри об’єдналися в одну і очолив її професор П.І. Гіммельрейх, потім – доцент В.Й. Борисевич. З 1949 р. кафедрою патології і терапії керував професор М.А. Полянський, а кафедрою клінічної діагностики − доцент В.Й. Борисевич.
У 1959 році відбулося останнє об’єднання цієї кафедри з кафедрою клінічної діагностики з рентгенологією та радіобіологією із створенням кафедри терапії і клінічної діагностики. З цього часу, завдяки таланту і організаторським здібностям проф. М.Т. Скородумова, кафедра терапії і клінічної діагностики набирає стрімкого і стабільного розвитку.
У 1968 році на посаду завідувача кафедри обирається талановитий і перспективний вчений, доктор ветеринарних наук, професор Микола Олександрович Судаков. Необхідно відзначити, що в цей час кафедра терапії і клінічної діагностики УСГА здобуває і широке міжнародне визнання, завдяки підготовці ветеринарних фахівців для ряду країн Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки. Професор М.О. Судаков запрошується до складу міжнародного авторського колективу з написання підручника «Хвороби спортивних коней», який було видано німецькою мовою.
У 1988 році на посаду завідувача кафедри терапії і клінічної діагностики було обрано доктора біологічних наук, професора Володимира Юхимовича Чумаченка. В цей період кафедрою терапії і клінічної діагностики проводяться дослідження з розробки методів ранньої діагностики, лікування та профілактики патології обміну речовин у тварин з використання ЕОМ та дослідження з вивчення ролі природної резистентності в патогенезі, лікуванні і профілактиці захворювань тварин, особливо новонароджених.
З 1999 по 2012 рр. завідувачем кафедри терапії і клінічної діагностики був доктор біологічних наук, професор М.І. Цвіліховський.
З 2012 рр. виконуючим обов’язки завідувача кафедри терапії і клінічної діагностики був кандидат ветеринарних наук, доцент С.І. Голопура.
З 2014 р. завідувачем кафедри терапії і клінічної діагностики є доктор біологічних наук, професор М.І. Цвіліховський.
На кафедрі проведені дослідження з розробки методів лікування стахіботріотоксикозу і дендро-дохіотоксикозу, вивчення хвороб коней з симптомокомплексом кольок, травматизму передшлунків у великої рогатої худоби, патогенезу, діагностики, лікування та профілактики шлунково-кишкових і респіраторних хвороб молодняка сільськогосподарських тварин.
В останні роки в її колективі успішно проводяться дослідження по вивченню мікроелементозів тварин, дослідженню молекулярних механізмів становлення функціональної активності кишечника у тварин в ранній постнатальний період в нормі та при патології, розробці експрес-методів ранньої діагностики, лікування та профілактики патології обміну речовин у сільськогосподарських та домашніх тварин, дослідження функціонального стану організму спортивних коней та розробка методів їх реабілітації після інтенсивних фізичних навантажень, дослідження молекулярних механізмів формування імунорезистентного стану організму в новонароджених тварин, вивченню природної резистентності і шляхів її підвищення у тварин, впливу УФ-опроміненої крові на організм тварин при різних захворюваннях, розробці нових лікувально-профілактичних препаратів з імуностимулюючим ефектом, створюваних на основі біогенних сполук мікроелементів, розробці методів діагностики, лікування та профілактики внутрішніх хвороб тварин з використанням новітніх технологій у ветеринарній медицині, розробка методики, приладів і обладнання для дистанційної діагностики клінічних показників у тварин. Розроблено препарати з використанням нанотехнологій у ліпосомальній та мікрокапсулярній формах і досліджено їх клінічну ефективність при незаразній патології тварин.


 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій