Зустрічі з роботодавцями

3 травня 2021, 23:12
м. Київ НУБіП України

 

   28 квітня на факультеті  пройшов семінар-нарада з роботодавцями «Шляхи покращення рівня підготовки фахівців PhD факультету». Вперше в Україні за ініціативою ректора Станіслава Ніколаєнка більше 40 представників бізнесу зібралися обговорити проблеми підготовки бакалаврів, магістрів та аспірантів.

 
    На нього завітали представники ТОВ «Укрфід», «Агропром», «Агродім», «Тваринпром», «Терезине», ПАТ «Миронівський хлібопродукт», компанії «Техна», Чернігіврибпрому, Держрибагенства, Інституту рибного господарства, держпідприємства «Укрриба», державних департаментів, Інституту свинарства. До речі, багато цих успішних сьогодні людей - випускники нашого університету.
 
    Відкриваючи семінар, Ігор Ібатуллін висловив надію на подальшу плідну співпрацю та зауважив, що університет відкритий до пропозицій та готовий вислухати думку роботодавців відносно того, якого фахівця вони хотіли б бачити. А також почути та врахувати в своїй роботі зауваження стосовно підготовки студентів та аспірантів»
 
 
     Декан представив факультет, розповів про його можливості, напрями роботи зі студентами і аспірантами та напрями підготовки, головні завдання, кафедри та науково-педагогічний колектив, матеріально-технічну базу, практичну підготовку фахівців. Стосовно останньої особливо відзначив, що факультет давно вже відійшов від формального підходу до проходження практики. Сьогодні кожного зі студентів відправляють до господарств, які мають відповідний рівень та базу. Та окремо подякував присутнім за допомогу в цьому. Також він висловив надію на подальшу співпрацю, направлену на те, щоб дати державі гарного фахівця та науковця.
 
 
 
    Про практичну підготовку студентів і аспірантів факультету та шляхи її покращення говорив професор Микола Повозніков. Він зазначив, що наш університет найкращий, бо тут навчаються талановиті діти, працюють висококваліфіковані викладачі, а керівництво заохочує європейський підхід до роботи та навчання. Та зазначив, що хотілося б, аби виробничники склали перелік проблем, над якими потрібно ще попрацювати. Адже ми всі зацікавлені у тому, щоб випускати конкурентоздатного фахівця. Роботодавці – бо такий спеціаліст гарно працює, а університет – бо для потенційних абітурієнтів він є найкращою рекламою вишу.
 
 
    Вислухавши представників університету, своє бачення рівня підготовки фахівців факультету та інші питання та проблеми висловили запрошені роботодавці.
 
    Представник «Укрветфармінг» Микола Лучко запропонував запрошувати до університету на зустрічі зі студентами та аспірантами спеціалістів компанії, які самі є вчорашніми випускниками НУБіП. Вони вже гарно себе зарекомендували і могли б поділитися досвідом та прорекламувати компанію. Адже вона дуже потребує гарних фахівців. Рівень підготовки наших студентів він оцінив як гарний, але потрібно дещо змінити господарський підхід.
 
  
Директор Інституту свинарства Василь Волощук розповів про можливість проходження практик в цій установі. Та зауважив, що їх, звісно, в першу чергу цікавлять аспіранти. Та додав, що всі дослідження при підготовці дисертації в інституті поки що безкоштовні.
 
     Випускник університету  Олександр Білоус відзначив, що всі хочуть отримати вже готового фахівця. Але поки що молодих людей, які приходять після університету потрібно ще довчити. Це не нова проблема. Тому компанія, яку він представляє, проводить для студентів курс практик з усіх виробничих процесів. Таким чином, готують свого потенційного  фахівця, який вже знайомий з виробництвом. Та зауважив, що хотілося б  більше зв’язку між теоретичною та практичною підготовкою студентів. Адже вони часом не розуміють для чого вивчають той чи інший предмет. Але найголовніше – бажання працювати за професією.
 
 
     Директор підприємства «Терезино» Іван Кудлай завважив, що основне завдання ради роботодавців – перегляд і удосконалення навчальних планів підготовки аспірантів, магістрів і бакалаврів та спільна з університетом реалізація виробничої і переддипломної практики. Адже на базі університету навчаються тисячі студентів, які не мають змоги пройти практику, особливо коли вона збігається у часі. Тож роботодавці повинні надати такі можливості та приготувати відповідні умови.
 
   Представник «Зернопродукт МХП» Володимир Онука розпочав з того, що найперший критерій при прийомі на роботу – вогник в очах. Компанія висуває жорсткі умови і до технології, і до відбору кадрів. І навіть те, як написана заява та рівень грамотності – то теж рівень знань. Він запросив студентів до себе на підприємство, аби показати його можливості. А до питання про українську науку зазначив: на жаль, ми сьогодні використовуємо іноземні технології, сорти, насіння, техніку. Це говорить саме за себе. Сьогоднішні випускники, вважає Володимир Онука, це нове покоління, яке повинно володіти навичками праці з новою технікою, надсучасними технологіями. Адже конкуренція росте. Тож університет повинен тримати той високий рівень, який демонструє зараз. А його випускник повинен йти в реальний сектор економіки – на виробництво. Тобто туди, де заробляють гроші і працювати на благо держави.
 

Іван Роговський

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook