Українська енергетична біржа: участь у тестових торгах студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

9 грудня 2021 року
Днями для студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» всіх освітніх рівнів кафедри організації підприємництва та біржової діяльності економічного факультету були організовані тестові торги стейкхолдером спеціальності – ТОВ «Українською енергетичною біржою».
  
За сприяння Голови Біржового комітету Української енергетичної біржі Олексія Дубовського викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти мали нагоду долучитись до тестових торгів біржі і спробувати себе в якості біржових трейдерів.
Українська енергетична біржа – провідний український центр організованої торгівлі енергоресурсами, що впроваджує кращі світові та європейські практики. Біржа нині є перспективним вітчизняним біржовим товарним майданчиком. Вона першою серед товарних бірж отримала ліцензію за новими вимогами, встановленими Законом України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», який набув чинності з 1.07.2021р.
 За словами Олексія Дубовського, біржа – невід'ємний елемент для побудови якісного енергетичного ринку, адже працює в інтересах усіхучасників ринку.
 
 Електронна технологія біржової торгівлі, яку тестували наші студенти та викладачі, дозволила долучити до заходу не тільки студентів 1 та 2 курсу в аудиторіях, а й студентів, які нині перебувають на дистанційному навчанні, зокрема 3-4 курс та магістрів.
Адміністратором Української енергетичної біржі  була проведена кропітка робота, адже йому довелось зареєструвати та створити торгові кабінети для близько 100 учасників.
Тестові торги – це імітація реальних торгів біржі, тому торгова сесія була розпочата чітко за вказаним часом 7 грудня 2021 р. о 14.20. Студенти 1,2 курсу перебували в різних навчально-наукових лабораторіях університету, які мають комп’ютерні класи. Завдяки сучасному матеріально-технічному забезпеченню, наявному в НУБІП України, стає абсолютно можливим проведення біржових торгів у реальному часі, задіявши різні локації студентів в один і той самий час.
 
 Водночас, студенти, які нині на дистанційному навчанні, також вийшли на зв'язок з викладачами у Zoom та Webex і демонстрували свої торгові екрани.
Особливість даного заходу полягала у чіткості та скоординованості дій усіх учасників – з цією задачею всі студенти справились на 100%!
 
Завдання полягало у вивченні торговельної платформи, особливості розміщення заявок на купівлю продаж біржових активів та їх виконанні в ході біржових аукціонних торгів.
Спекулятивний настрій панував і в аудиторіях, і дистанційно. Всі учасники намагались якомога швидше тиснути на свої відкриті заявки для їх виконання.
У ході тестових торгів студенти в реальному часі могли спостерігати формування ціни у біржових стаканах та виконання своїх угод.
 
Подібні заходи не тільки сприяють вивченню практичних засад роботи біржових платформ, а й надають можливість залучати наших здобувачів та викладачів до перспективних вітчизняних біржових операторів, які є основними центрами ціноутворення, інвестицій та управління ризиками на національному рівні.
Незважаючи на те, що тестові торги закінчились, кафедра організації підприємництва та біржової діяльності економічного факультету і надалі матиме можливість співпрацювати з Українською енергетичною біржою та організовувати подібні заходи.
Практичні аспекти, які тісно переплітаються з інтерактивними методами викладання є чудовою практикою для формування фахових компетентностей і командної роботи наших здобувачів. Про що свідчить рівень отриманого задоволення від даного заходу студентами.
 
 
 
Висловлюємо вдячність Голові Біржового комітету Української енергетичної біржі Олексію Дубовському за проведений захід і тісну співпрацю з НУБІП України та бажаємо подальшого успіху і процвітання біржі на теренах вітчизняного і міжнародного біржового ринку!
Валентина Яворська,

гарант ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook