Успішна випускниця Юлія Буглак прочитала лекцію для студентів та аспірантів факультету тваринництва та водних біоресурсів

7 вересня 2021 року
     Факультет тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України – провідний факультет країни, «кузня» актуальних на сьогодні висококваліфікованих фахівців галузі тваринництва та рибництва, які формують продовольчу безпеку України.

     Студенти та аспіранти факультету отримують глибокі теоретичні знання й практичні навички і на їх основі можуть брати участь у розробці й впровадженні новітніх технологій, які відповідають національним та міжнародним стандартам й тим самим долучатися до вирішення сучасних проблем галузей тваринництва, водних біоресурсів та аквакультури. Випускники факультету тваринництва та водних біоресурсів працюють у великих агрохолдингах та рибницьких господарствах, займають керівні посади в профільних міністерствах і відомствах, удосконалюють технології виробництва сільськогосподарської продукції тваринництва та рибництва на виробництві, розвивають науку про життя в науково-дослідних лабораторіях профільних наукових установ, ведуть навчальний процес в університетах і коледжах, навчаються та переймають досвід колег за кордом й гордо несуть звання випускника Національного університету біоресурсів і природокористування України.
    Ось і нещодавно, випускниця факультету тваринництва та водних біоресурсів спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура» НУБіП України, Юлія Буглак виступила перед студентами та аспірантами факультету й поділилася своїми враженнями про навчання на факультеті та його продовження на магістерській програмі за кордоном в країнах Європи.

     Свою лекцію вона назвала «Пригоди рибовода в Європі». Її основний месседж студентам та аспірантам – не чекати «манни небесної», а «виходити з зони комфорту»!

     Це стало девізом у її житті і за короткий час вона змогла досягти значних успіхів. Посудіть самі – Юлія Володимирівна – директор ТОВ Аквакультура України, засновник ТМ FISKIN, голова Української Аквакультурної Асоціації, майстер спорту з риболовлі.
     А розпочалося усе з вудочки, як у відомій притчі… Взяла в руки – і стала першою жінкою, яка почала виступати на змаганнях національного масштабу, майстром спорту з риболовлі (єдина жінка в Україні), 2 місце у Всеукраїнському рейтингу риболовів спортсменів (фідерна ловля), віце-чемпіон України по ловлі риби фідером.

     Навчання за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура» продовжила в магістратурі країн Європи – Шотландії, Греції і Франції. Навчання поєднувала з роботою за грантами – а це і міжнародне співробітництво і наукові публікації у міжнародних журналах. Наразі вона аспірантка Татр-університету в Греції – «золота рибка» від України. Науковий напрямок пов’язаний з актуальними проблемами в аквакультурі, зокрема екологією й органічною продукцією, безпечною для людей і довкілля.
     Проте у Юлії була мрія про використання риби не лише як харчового чи кормового ресурсу. Вона обрала доволі незвичний для нашої країни напрямок – аксесуари зі шкіри риби. Насправді шкіра різних видів риб за своїми властивостями і за правильної обробки нічим не відрізняється від телячої. Її переробка фактично перетворює рибництво на безвідходне виробництво. І нашій випускниці це вдалося – опанувала нову технологію, знайшла партнерів й постачальників шкіри, триває пошук грантових коштів для запуску лінійки аксесуарів з унікальної для України сировини – шкіри риби.

     Сюрпризом для наших студентів став розіграш подарунка від Юлії – це була краватка-метелик зі шкіри риби і вона дісталася студенту 1 курсу спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура» Рутковському Євгенію.

 

     А зразок обробленої шкіри з риби лосося з своїм лого випускниця подарувала для кафедри гідробіології та іхтіології.

     А ще Юлія – кохана дружина й щаслива мама трирічної донечки, яка з раннього віку привчає малечу до природи.

     Ось така вона – наша успішна випускниця спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура» Юлія Буглак – амбітна, активна, талановита, щира молода жінка і просто красуня, яка щоразу виходить із «зони комфорту» задля здійснення своїх мрій.
     Таким чином, основна мета діяльності факультету – підготовка висококваліфікованих, високоосвічених, здатних до швидкого і успішного опанування новими знаннями, уміннями і технологіями фахівців європейського і світового рівня, які відповідають вимогам сучасного ринку праці та здатні забезпечити ефективний розвиток аграрного сектору України успішно виконується.
     Успіхів Тобі й удачі, наша «золота рибко»!

Н. Рудик-Леуська,
в.о. завідувача кафедри гідробіології та іхтіології,
М. Хижняк, доцент

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook