До нового навчального року факультет ветеринарної медицини суттєво оновив лабораторну базу клінічної підготовки

29 серпня 2021 року
     До нового навчального року на факультеті ветеринарної медицини оновили лабораторну базу. За останні роки  тут було створено 19 нових лабораторій та дослідницьких центрів, з гордістю зазначив декан Микола Цвіліховський. Цього вдалося досягти постійній співпраці з бізнесом та роботодавцями. Сьогодні до їх числа додалося ще 6, які і було презентовано членам ректорату.
 
    Першим дві свої локації представив завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин Олександр Вальчук
 
    Спочатку ректор університету Станіслав Ніколаєнко та Микола Цвіліховський урочисто відкрили навчально-наукову лабораторію «Центр репродуктології тварин з банком сперми та ембріонів». Вона забезпечує навчальну та наукову складову кафедри. Зокрема, на практиці її магістри та аспіранти можуть відпрацьовувати методи проведення досліджень з репродуктології продуктивних, дрібних домашніх та диких тварин, щодо отримання і оцінки якості їх сперми та овоцитів, кріоконсервації гамет і ембріонів, а також контроль перебігу статевого циклу, визначення оптимального часу осіменіння самок, штучного осіменіння з використанням ендоскопії, трансплантації ембріонів, супровід вагітності та родів. 
 
    Ця лабораторія – єдина в Україні в своєму роді: її співробітники відпрацьовують та впроваджують у практику репродуктології сучасні біотехнологічні методи, зокрема пункція овоцитів, екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Технологія ЕКЗ передбачає зародження нового життя поза організмом самиці, про що господарі продемонстрували відеоролик з фрагментами власних досліджень.
 
 
    Ще однією гордістю кафедри віднині є навчальна лабораторія методології наукових досліджень у ветеринарній медицині. Її оснащено всім необхідним для забезпечення навчального процесу й підготовки майбутніх магістрів та здобувачів третього освітньо-наукового рівня. 
 
    Зацікавленість членів ректорату викликало відкриття нових локацій  навчально-науково-виробничого клінічного центру «Ветмедсервіс», які представив його завідувач В’ячеслав Соломон. Ну, як не звернути увагу на науково-популярний центр Наука 3.0 «Зоопарк під мікроскопом»?  Ідея його створення назрівала давно, а реалізували його на сьогодні. Під  скельцем 17 спеціалізованих мікроскопів пересічний громадянин може побачити те, що приховане від неозброєного ока. Мета -  наукова популяризація альтернативних методів навчання серед здобувачів різних ступенів освіти, проведення занять з дієтології тварин, вузькоспеціалізованих навчальних курсів для лікарів ветеринарної медицини, занять з підвищення кваліфікації для практикуючих лікарів та багато іншого. І, звичайно, профорієнтаційна робота та популяризація спеціальності.
 
     Було представлено і оновлену операційну дрібних тварин із системою ендоскопії та мобільною стоматологічною станцією. Тут вже кілька днів повноцінно проводиться навчання здобувачів вищої освіти різних рівнів, відпрацювання методик та застосування їх в практичній роботі, а також заняття з хірургії, терапії, фізіології і т.д. 
 
 
     Технічне оновлення та наповнення сучасним обладнанням стало можливим завдяки підтримки ректора університету, бізнесу та роботодавців. Станіслав Ніколаєнко і сьогодні відзначив роботу колективу факультету ветеринарної медицини, зокрема ННВ клінічного центру «Ветмедсервіс».
 
     Необхідність створення ще двох навчально-наукових лабораторій -  доклінічних досліджень та клінічних досліджень лікарських препаратів, які теж відкривали сьогодні, - обґрунтував завідувач кафедри фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії Вадим Іщенко. Майбутні лікарі ветеринарної медицини мають бути обізнані в питаннях контролю безпеки застосування лікарських препаратів, а також способу визначення їх клінічної ефективності на тваринах різних видів. В той же час студенти магістерської програми «Ветеринарна фармація» мають на практиці оволодіти відповідними методами досліджень. Саме з цією метою, а також проведення наукових досліджень при цій кафедрі спільно із ННВ клінічним центром «Ветмедсервіс» і створено ці лабораторії.
 
     Особливістю функціонування лабораторії клінічних досліджень лікарських препаратів є те, що вона дає можливість проведення досліджень на птиці різних видів та виробничого спрямування із одноденного віку. Причому укомплектована вона обладнанням вітчизняного виробництва, а створені у ній умови максимально наближені до виробничих.
 
     Так що факультет ветеринарної медицини впевнено входить в новий навчальний рік.
 
Валентин Обрамбальський
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook