На базі УЛЯБП АПК НУБіП вчені, виробничники та представники державних органів влади обговорили стан і перспективи рибного господарства

3 квітня 2018 року

     27 березня Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК разом з Державним агентством рибного господарства України, бюджетною установою «Методично-технологічний центр з аквакультури» та з Всесвітнім фондом природи (WWF) провела семінар «Національна аквакультура: природокористування, якість і безпека продукції галузі».

     На семінарі були присутні Андрій Кравченко, заступник голови Держрибагентсва, Юрій Шарило, директор бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури», Маєвська Тетяна, заступник директора з розвитку та інновацій ТОВ «Науково-виробничий центр «Форель», Гусак Ярослав, в.о. начальника відділу департаменту АПК КОДА, Віталій Бех, національний консультант FAO, а також представники Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики ВСЕ, Науково-дослідного інституту ЛДВЄХ прісноводних риб, Білоцерківського НАУ, Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів, асоціації «Українська аквакультурна спільнота», Інституту рибного господарства НААН, асоціації «Українські імпортери риби і морепродуктів», приватні підприємці у сфері аквакультури. Всього більше 60 учасників.

     Розпочав засідання директор Валерій Ушкалов із презентацією діяльності УЛЯБП АПК. Він коротко зупинився на основних напрямках діяльності та широкому спектрі досліджень, які закладені в сфері акредитації і виконує УЛЯБП АПК. Валерій Ушкалов наголосив, що лабораторія акредитована згідно ІSO 17025 і кожного року підтверджує свою компетентність та може в повному обсязі забезпечити галузь аквакультури лабораторним супроводом з контролю безпеки та якості продукції.
     З вітальним словом виступив заступник голови Держрибагентсва Андрій Кравченко, який висловив подяку за організацію семінару та наголосив на важливості і необхідності проведення подібних заходів задля вдосконалення галузі аквакультури у сфері контролю безпеки та якості продукції за європейськими вимогами та стандартами.

     Від Фонду дикої природи WWF виступила Гоч Інна, координатор проектів «Стан впровадження вимог конвенції CITES в Україні та інших країнах стосовно осетрових та продукції з них».

     Продовжила порядок денний Наталія Вдовенко, національний консультант з питань ринку риби, рибної продукції та статистики рибного господарства і аквакультури в Україні ФАО ООН із доповіддю «Забезпечення конкурентоспроможності рибного господарства в умовах орієнтації економіки на світові стандарти безпеки і якості».
     Заступник директора з експертної діяльності Оксана Самкова розповіла присутнім про особливості впровадження принципів HACCP у виробництві продукції аквакультури.

     Також з надзвичайно цікавою доповіддю «Використання сучасних методів генотипування та паспортизації об`єктів аквакультури» виступила Ольга Малишева, старший науковий співробітник. Вона озвучила можливості підтвердження і підвищення якості та безпеки продукції аквакультури молекулярно-генетичними методами.

     Людмила Іщенко, завідувач науково-дослідного відділу молекулярно-біологічних досліджень виступила здоповіддю «ДНК-ідентифікація продукції аквакультури методом ПЛР-РЧ». Вона наголосила, що такі дослідження виконуються в лабораторії відповідно до сучасних вимог міжнародних стандартів та розповіла про можливість запровадження інших методів з ідентифікації та діагностики хвороб риб та визначення ГМО в продукції і кормах.

    Завідувач науково-організаційного відділу навчально-методичної роботи Олена Волосянко проінформувала присутніх про епізоотологічний та епідеміологічний контроль зараження гідробіонтів і людини.
     А керівник науково-дослідного центру токсикологічних досліджень Світлана Хижняк розповіла про токсикологічну оцінка впливу пестицидів та агрохімікатів на аквакультуру.

     Доцент кафедри аквакультури НУБіП України Василь Коваленко озвучив досить актуальне питання про використання замінників препарату гіпофізів при штучному відтворенні риб.
     Підсумки роботи семінару було підведено за круглим столом.

     Зокрема, були обговорені актуальні питання та проблеми рибної галузі, а саме про зменшення кількості відбору ікри для дослідження та узгодження на законодавчому рівні; про процедуру отримання єврономера і про спроможність лабораторії проводити дослідження активності гіпофізу та радіологічні дослідження продукції рибництва; про необхідність створення інформаційного сайту для обміну інформацією та нормативними документами в галузі рибництва; питання якості кормів для риб та ветеринарного обслуговування підприємств з метою недопущення розповсюдження захворювань та ветеринарно-санітарної експертизи сировини; про законодавче врегулювання питання утилізації відходів у рибництві; про розробку нових стандартів для галузі рибництва.
     Обговорювалося також питання стосовно кредитів для приватного бізнесу та порядку отримання сертифікатів європейського зразка.

     Було наголошено на необхідності налагодження умов і технологічних процесів, які унеможливлюють небезпечні фактори, та запровадження механізмів усунення недоліків на всіх стадіях технологічного процесу виробництва «Від лану до столу». Крім того, прийнято рішення продовжувати роботу в даному напрямку та проводити подібні семінари щоквартала з метою встановлення і обговорення подальших шляхів з вдосконалення дотримання умов безпеки та якості продукції аквакультури, забезпечення можливості експорту за стандартами Євросоюзу.

Оксана Самкова

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook