Цвіліховський Валерій Іванович

Кандидат біологічних наук, доцент
Цвіліховський Валерій Іванович

Тел.:

Електронна пошта: [email protected] [email protected]

Цвіліховський Валерій Іванович народився 28.01.1973 року. У 1996 році закінчив факультет ветеринарної медицини Національного аграрного університету (тепер Національний університет біоресурсів і природокористування України). Спеціальність – лікар ветеринарної медицини.
У 2001 році закінчив відділення аспірантури в Національному аграрному університеті і захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості ліпідного складу плазматичних мембран ентероцитів тонкого кишечнику крапчастого ховраха в станах активної життєдіяльності та гібернації» за спеціальністю 03.00.04 – біохімія.
Основні наукові результати доцента Валерія Цвіліховського отримані в таких напрямах: вивчення ліпідного складу та ліпід/білкового співвідношення плазматичних мембран ентероцитів тонкого кишечнику, тканинах печінки, нирки, головного мозку, серця та м’язів крапчастого ховраха в станах активної життєдіяльності, пробудження та гібернації (гіпобіозу); вивчення ліпідного складу в тканинах печінки, головного мозку, білого щура за умов штучного гіпобіозу; методичні розробки з визначення залишків пестицидів та мікотоксинів у кормовій та харчовій сировині; моніторингові дослідження залишків пестицидів та мікотоксинів у кормовій, харчовій сировині, воді, та ґрунті; вивчення ліпідного спектру крові та тканин органів перепелів за фонового вмісту охратоксину А в кормах.
Цвіліховський В.І. працює на кафедрі біохімії і фізіології тварин ім. акад. М.Ф. Гулого Національного університету біоресурсів і природокористування України з 2001 року на посадах: молодший науковий співробітник 2001-2003 р.р.; асистент 2003-2006 р.р.; доцент з 2006 року. У 2008 році отримав звання доцента за спеціальністю 03.00.04 – біохімія. 
Окремою стрічкою трудового шляху Цвіліховського В.І. була робота в Українській лабораторії якості і безпеки продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування України, де він працював упродовж 2001–2006 рр. на посадах молодшого, наукового та старшого наукового співробітника, з 2006-2015 рр. – завідуючий науково-дослідним відділом хроматографічного та спектрального аналізу.
З 2004 по 2009 р.р. Цвіліховський В.І. був відповідальним керівником наукових державних тематик: «Моніторинг забрудненості сільськогосподарської продукції та розробка пропозицій щодо удосконалення нормування показників безпеки для продукції тваринництва» (2004-2006 р.р.); «Розробка та впровадження експрес-системи контролю якості і безпеки продукції АПК відповідно до нормативів Євросоюзу» (2007-2009 р.р.).
З 2010 по 2014 р.р. Цвіліховський В.І. був науковим керівником наукових державних тематик: «Визначення критичних точок у технології виготовлення та зберігання кормів для тварин за показниками якості та безпеки» (2010-2012 р.р.); «Моніторинг мікроелементного складу ґрунтів України та обґрунтування систем удобрення для формування біологічно повноцінної продукції АПК» (2012-2014 р.р.).
В 2007 році Цвіліховський В.І. разом з іншими співробітниками університету взяв участь у проекті технічного співробітництва з удосконалення практичної наукової освіти в Українській лабораторії якості й безпеки продукції АПК Національного аграрного університету. Проект відбувався спільно з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) й Токійським аграрним університетом. Цвіліховський В.І. протягом 2-місячного перебування в Японії підвищив кваліфікацію з питань безпеки агропродуктів і кормів. Нові знання дозволили більш прогресивніше впроваджувати закордонні методики в контроль якості і безпеки сільськогосподарської продукції в Україні та отримати Українській лабораторії і безпеки продукції АПК міжнародне визнання.
В 2012 році Цвіліховський В.І. на громадських засадах очолює Міжінститутський навчально-науковий центр біології тварин і лабораторної діагностики їх здоров’я та якості і безпеки продукції тваринництва Національного університету біоресурсів і природокористування України, який відкривається в Українській лабораторії і безпеки продукції АПК, смт Чабани, Києво-Святошинського району, Київської області. На базі цього інституту організовуються магістерські програми підготовки фахівців ОКР “Магістр” з прикладної біології за спеціалізацією “Лабораторна справа” експертно-контрольної сфери працевлаштування для роботи у спеціалізованих лабораторіях на базі спеціальностей: 8.11010101 – Ветеринарна медицина; 8.05170104 – Технології зберігання, консервування та переробки м’яса; 8.05170105 – Технології зберігання та переробки водних біоресурсів; 8.09010201 – Технології виробництва і переробки продукції тваринництва; 8.09020101 – Водні біоресурси.
З 2016 року Цвіліховський В.І. очолює міжкафедральну навчально-наукову лабораторію ветеринарно-діагностичних досліджень, де ним була організована навчальна і наукова робота магістрів і аспірантів факультету ветеринарної медицини.
У 2017 р. магістерська підготовка за спеціалізацією “Лабораторна справа” скасовується. Цвіліховський В.І. організовує міжкафедральну групу викладачів зі створення магістерської програми «Ветеринарна лабораторна діагностика», яка в 2018 році успішно підтримується вченою радою університету і впроваджується в начальний процес факультету ветеринарної медицини для підготовки фахівців у ветеринарно-діагностичні лабораторії.
Цвіліховським В.І. викладаються такі дисципліни як «Ветеринарна клінічна біохімія», «Біохімія тварин з основами фізичної і колоїдної хімії» – для ОС «Бакалавр»; «Клінічна лабораторна діагностика», «Менеджмент якості діяльності лабораторій» – для ОС «Магістр»; «Методика дослідження та організація підготовки дисертаційної роботи», «Молекулярні механізми регуляції обміну речовин», «Методи біохімічних досліджень» та «Ветеринарна біохімія» – для третього (освітньо-науковий) рівня вищої освіти спеціальності 091 «Біологія» та 211 «Ветеринарна медицина». Автор більше 100 наукових праць, з яких 101 наукового напрямку, 7 гармонізованих Національних стандартів, 70 навчально-методичних робіт, 8 навчальних посібників та 3 монографії.

Напрямок наукових досліджень:
вивчення антиоксидантного захисту та обміну ліпідів в організмі тварин за впливу природніх і штучних чинників.

Scopus
Google Scholar
Orcid ID

 

 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook