Розпочав роботу VІ з’їзд Радіобіологічного товариства України

6 жовтня 2015 року

 6 жовтня у НУБіП, на базі його Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК, розпочав роботу VІ з’їзд Радіобіологічного товариства України.

Випадковим місцем проведення цього наукового форуму назвати важко. Адже вся наукова спільнота прекрасно знає вагомість внеску науковців нашого університету, зокрема його Українського НДІ сільськогосподарської радіології. Цей невеликий колектив – всього 28 вчених – ось вже майже тридцять років по техногенній катастрофі на Чорнобильській АЕС працює над надзвичайно важливими для України і світу питаннями: сучасна проблематика охоплює питання прогнозування, циркуляції радіоактивних елементів, активну просвітницьку роботу тощо. На дослідження інституту цього року держава виділила 2 млн. грн. Така ж сума має сформуватися в кінці року і по наповненню спецфонду. Гордістю університету є професори Валерій Кашпаров, Ігор Гудков та інші, які багато зробили для розвитку радіоекології і мають дуже високий індекс цитування. Не можна не згадати, що сьогодні в Японії над ліквідацією наслідків аварії на АЕС Фукусіма працюють кілька наших колег. 
 
Відкриваючи роботу з’їзду, ректор Станіслав Ніколаєнко представив його учасникам наш університет, де на бакалавраті фахівців готують за більш як 30 спеціальностями і напрямами підготовки. У цьогорічній вступній кампанії він особливо виокремив те, що суттєво зросла частка студентів, які обрали природничі дисципліни (тоді як раніше домінували економічні). Саме вони сьогодні відіграють вирішальну роль у житті суспільства. І, безумовно, в центрі його виступу була наукова робота, зокрема фундаментальні і прикладні дослідження.
 
 
При цьому університет активно зміцнює міжнародні зв’язки. Бо тут прекрасно розуміють: у глобалізованому світі без співпраці із зарубіжними колегами просуватися вперед практично неможливо. На сьогодні НУБіП співпрацює з 146 освітніми і науковими установами 41 країни, є співвиконавцем 38 міжнародних проектів та учасником 15 програм навчального і науково-технічного співробітництва.
 
З вітальним словом до делегатів звернулися також начальник науково-дослідної частини НУБіП Володимир Отченашко і директор УЛЯБП АПК Валерій Ушкалов.
 
Головував на пленарному засіданні відомий радіобіолог академік Дмитро Гудзинський. Він відзначив значний ріст інтересу до питань, які тут обговорюються: на розгляд нинішнього з’їзду представлена 131 доповідь. Суспільство і радіобіологи ще й досі не знайшли відповіді на питання, що ж зробили не так у далекому вже 1986 році. Хоча світ і побачила прекрасна книга «Уроки Чорнобиля» академіка Бориса Прістера, у якій відверто говориться про помилки допущені при ліквідації аварії на ЧАЕС. Що б там не було, але атомна енергетика розвиватиметься і далі, тож існує вірогідна небезпека великих аварій. І слід виробити алгоритм дій у такій ситуації. З’їзду потрібно розставити акценти на нових напрямах досліджень. Зараз, наприклад, найбільша загроза з Чорнобиля – посилення процесів мікроеволюції.
 
 
 
Академік Дмитро Гродзинський висловив велику вдячність керівництву університету, зокрема ректору Станіславу Ніколаєнку, за надану можливість провести з’їзд на базі НУБіП. І за те, що університет - один з небагатьох - готує фахівців, які займаються не лише експлуатацією природних ресурсів, але й опікується охороною довколишнього середовища.
 
Валентин Обрамбальський
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook