Якість вищої освіти, безпечне освітнє середовище, фінансова підтримка конкурентоспроможності окремих верств населення, система комплексного розвитку навичок стресостійкості та лідерського потенціалу − теми семінару у Бережанському агротехнічному інституті

31 січня 2025 року
28 січня 2025 року у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» стартував традиційний семінар-навчання для науково-педагогічних працівників.
Спектр напрямів і тем спікерів — дуже різноманітні.
 
Захід розпочався із вступного слова директора інституту, д.е.н., професора Мирона ЖИБАКА, який привітав гостей та колег, наголосив на основних завданнях щодо забезпечення якості освіти в інституті, викликах у вищій освіті в умовах воєнного стану, висловив вдячність ЗСУ, підкреслив важливість проведення таких семінарів та представив його учасників. Мирон Миколайович побажав всім цікавих виступів та взаємного обміну досвідом. Перед початком роботи семінару присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув, захищаючи незалежність України у війні проти рашистських загарбників.
 
З цікавою доповіддю на тему «Протидія тероризму та торгівлі людьми в умовах війни» виступила Юлія ЯЛОВА, інспекторка ДПЛ відділу поліції №1 м. Бережани Тернопільського РУП. Зокрема, доповідачка закцентувала увагу на правову основу боротьби з тероризмом в Україні, рівень терористичних загроз, відповідальність за терористичні дії, наголосила на необхідності підвищення правової свідомості та патріотичного виховання молоді, проведенні просвітницької діяльності з молоддю в питаннях розрізнення фейкової та достовірної інформації.
 
Проблема торгівлі людьми залишається найсерйознішою проблемою і у мирний час, а наслідки збройного конфлікту створюють найбільш сприятливі умови для торгівлі та експлуатації людьми. Збройна агресія підвищує ризики торгівлі людьми, тому на сьогодні ця тема є однією із актуальних. 
Доповідачка наголосила, що у період збройного конфлікту ризик торгівлі людьми зростає, тому щоб не стати жертвою потрібно звертатися за допомогою до відповідних державних органів, а також до перевірених агентів, сприймати інформацію критично та перевіряти її в офіційних джерелах.
 
Провідна фахівчиня з профорієнтації відділу працевлаштування Бережанського управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості Любов КОРНАК презентувала доповідь «Навчання за ваучерами як підтримка конкурентоспроможності деяких категорій населення». Учасникам семінару було доведено умови та порядок отримання ваучера на здобуття освіти за затвердженими спеціальностями, його розмір, а також проінформувала, хто має право на отримання ваучера. Любов КОРНАК ознайомила присутніх з можливостями перекваліфікації, підвищення кваліфікації та професійного навчання за безоплатними ваучерами.
 
Про умови та порядок надання грантів/мікрогрантів на розвиток та розширення бізнесу розповіла Галина ТИМОШЕНКО, начальник відділу надання послуг роботодавцям Бережанського управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості. Доповідачка зазначила, що у Бережанах запрацював офіс підтримки малого і макробізнесу «Зроблено в Україні». Учасники семінару дізналися про сучасні можливості та активні програми служби зайнятості, проєкти «Національний Кешбек», брендування українських товарів логотипом «Зроблено в Україні», «Доступні кредити 5-7-9» та інші. Галина ТИМОШЕНКО розповіла про грантову програму «Власна справа», роз’яснила умови та деталі отримання грантів на започаткування бізнесу. Також учасники семінару дізналися про бізнес-проєкти, реалізовані на Бережанщині завдяки грантам тощо.
 
Актуальну доповідь «Рекомендації щодо оформлення Протоколу безпеки» представила Галина МИХАЛЬЧУК, головний спеціаліст з безпеки освітнього середовища відділу з питань ведення військового обліку, мобілізаційної роботи, цивільного захисту Бережанської міської ради. Зокрема, доповідачка звернула увагу на обов’язковості наявності у закладах освіти паспортів та протоколів безпеки, особливості їх оформлення, представивши цікаві презентаційні матеріали. Крім того Галина Василівна ознайомила з формами та структурою булінгу; прикладами розвитку вмінь пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формування навичок відповідальної та безпечної поведінки, виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, навчання способам неконфліктної поведінки та надала інформацію про закони, що захищають жертву.
 
Головний інспектор ВЗНС Тернопільського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області Андрій КУЗІВ висвітлив тему «Негативні явища в молодіжному середовищі. Попередження та профілактика: як залишатися у безпеці». Доповідач представив орієнтовний перелік проблем під час воєнного стану, їх систематизацію, конкретні рекомендації та методи вирішення визначених проблем з урахуванням появи нових ризиків (зокрема, алгоритми дій у складних ситуаціях, правила поведінки на час небезпеки та сигналів тривоги тощо).
 
Приємно відмітити, що на поставлені запитання учасників семінару доповідачі надавали вичерпні та кваліфіковані відповіді.
 
29 січня 2025 року у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» продовжив свою роботу в змішаному форматі семінар-навчання для науково-педагогічних працівників.
 
Тематика виступів спікерів сьогоднішнього дня теж була цікавою і викликала інтерес присутніх. 
Роботу семінару розпочала Степанія БІЛИК, заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи, яка привітала учасників та ознайомила присутніх з програмою.
 
Актуальну доповідь на тему «Стресостійкість у педагогічному колективі: техніки самодопомоги» презентувала к.пед.н., доцентка кафедри психології НУБіП України Людмили ОМЕЛЬЧЕНКО. Розпочинаючи свій виступ, доповідачка наголосила на важливості зберігати стійкість у будь-яких ситуаціях та зазначила, що психоемоційний стан в колективі залежить від стану його учасників. 
Людмила Миколаївна інтерпретувала поняття «стресостійкість особистості» та «стресостійкість» з точки зору ряду науковців, представила чинники, які впливають на стресостійкість особистості, зокрема генетична схильність, самооцінка особистості, особистісні особливості, охарактеризувала рівні стресостійкості та види поведінки людей за різних рівнів стресостійкості. Зацікавила аудиторію презентована система комплексного розвитку навичок стресостійкості. 
Доповідачка надала практичні поради щодо оцінки ситуації взаємодії, у якій перебуває НПП чи здобувач вищої освіти, ознайомила учасників семінару із практиками психологічної самодопомоги при стресових ситуаціях.
Загалом виступ Людмили ОМЕЛЬЧЕНКО вирішив цілий комплекс завдань, а саме: допоміг узагальнити та систематизувати уявлення НПП про стрес та стресостійкість особистості, ознайомив з ресурсними техніками та техніками роботи з негативними емоціями, озброїла слухачів практичними порадами щодо збереження психічного здоров’я.
 
Аліна РАХМАНІНА, доктор філософії, асистентка кафедри педагогіки НУБіП України провела цікавий тренінг-інтенсив «Розвиток лідерського потенціалу», який складався з теоретичного та практичного блоків. Презентуючи теоретичний блок, доповідачка акцентувала увагу на сутності поняття «лідер», «лідерство» та їх походження, лідерських якостях, стилях керівництва.
 
Виступ Аліни Сергіївни включав інтерактивну програму-інтенсив, спрямовану на розвиток ключових навичок та лідерських якостей, необхідних для досягнення успіху як у професійній, так в особистій сферах. Учасники семінару отримали корисні лайфхаки з ефективної комунікації, командоутворення, тайм-менеджменту тощо. 
На завершення Аліна РАХМАНІНА побажала учасникам семінару цікавих знайомств, натхнення та правильних рішень.
 
«Академічна мобільність як відправна точка міжнародної наукової співпраці» — такою була тема виступу Дмитра БІДОЛАХА, д.е.н., професора кафедри лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут». Слід зазначити, що з 16 вересня по 15 жовтня 2024 року професор Дмитро БІДОЛАХ проходив наукове стажування у Вроцлавському університеті навколишнього середовища та науки про життя (Польща) за програмою академічної мобільності «Designing new internationalization paths through the EU GREEN consortium 2.0». Науковець поділився практичним досвідом, здобутим під час наукового стажування, представив демонстраційні матеріали. Висловлюємо сподівання, що подібні академічні мобільності науковців стануть відправною точкою для нових проєктів та колаборацій, які зможуть зробити вагомий внесок у спільну транскордонну наукову діяльність.
 
Підбиваючи підсумки роботи дводенного семінару, заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанія БІЛИК подякувала його спікерам та учасникам, зазначивши, що виступи, презентації й дискусії надали слухачам нові ідеї для подальшої роботи, допомогли знайти відповіді на важливі питання, висловила побажання на перспективу щодо проведення таких науково-пізнавальних заходів.
 
Галина ХРИСТЕНКО,

завідувачка навчального відділу 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook