Інтеграція виробництва та науки – запорука успіху
Вчені Національного університету біоресурсів і природокористування України стали співорганізаторами семінару ініційованого ТОВ «УАПК», KUHN, RAGT Semences для агрономів, інженерів-механіків та інших фахівців агрохолдингів Кернел, МХП, Агрорегіони та низки інших господарств.
Семінар досить вдало поєднав науку та практику, агрономів та інженерів-механіків; фізіологію, морфологію культур і, особливо, інформацію про морфологію, особливості розвитку кореневої системи з сучасною технікою, ефективне використання якої неможливе без цих знань.
Досить вдалий комплексний підхід, який рідко використовується, з точки зору поєднання інтересів, знань для фахівців різних спеціальностей, але однієї галузі виробництва. Для великої спільноти головних агрономів, інженерів-механіків та всіх зацікавлених в отримані інформації щодо нової техніки для обробітку ґрунту і теоретичної складової ефективності використання техніки з врахуванням морфологічних, фізіологічних особливостей формування кореневої системи кукурудзи, соняшнику, сої та формування продуктивності культур було запропоновано два блоки наукових і практичних доповідей.
Вченими Національного університету біоресурсів і природокористування України були презентовані наукові доповіді: Володимира МОКРІЄНКО «Фізіологія кореневої системи кукурудзи: як забезпечити стабільний врожай» та «Вплив фізіології кореневої системи соняшника на стабільність і продуктивність»; Світлани КАЛЕНСЬКОЇ «Фізіологія кореневої системи сої: як забезпечити стабільний урожай»; Микола ПАТИКИ «Розумна агроінженерія біологічних систем»; Наталії ПАСІЧНИК, Іллі МАРЧУКА, Олега ГРИЩЕНКО «Система живлення як елемент побудови здорового грунту (кукурудза, соняшник,соя)».
Також була презентована низка доповідей, які пов’язані з сучасним технічним оснащенням для обробітку грунту:
- Юрій УРДА «Побудова здорового грунту. KUHN EXCELERATOR. Особливості та переваги»;
- Дмитро ПРИЛУКА «Побудова здорового грунту. Глибоке рихлення. KUHN IN-LINE RIPPER»;
- Вячеслав КРАСНЮК «Побудова здорового грунту. Смуговий обробіток грунту. KUHN GLADIATOR»;
- Назар КОЦЮБИНСЬКИЙ «Вплив зносу робочих органів на якість обробки грунту».
Тісна співпраця з фірмами, які презентують нову техніку, агропідприємствами, наукою та освітою — запорука ефективного виробництва, підготовки фахівців та практикоорієнтованою науки та освіти.
Світлана КАЛЕНСЬКА,
завідувач кафедри рослинництва