Рівненський фаховий коледж бере участь у Digit 3: Data collection and digitalisation with a focus on University Colleges in 2024

16 грудня 2024 року
З 07 по 15 грудня 2024 року в Університеті прикладних наук Вайєнштефан-Трісдорф (HSWT) (Німеччина) проводився семінар у рамках розширеного проекту DAAD HSWT № 57649162 «Digit 3: Data collection and digitalisation with a focus on University Colleges in 2024» («Цифра 3: Збір даних і цифровізація з акцентом на університетські коледжі в 2024 році»).
На семінар були запрошені координатори з 14 коледжів п’яти аграрних університетів України, а саме: Національного університету біоресурсів і природокористування України, Сумського національного аграрного університету, Миколаївського національного аграрного університету, Вінницького національного аграрного університету, Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне). ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» представляла Ірина Якимчук, завідувачка відділення ІТ.
 
З вітальним словом звернувся координатор проєкту професор, доктор Ральф Шлаудерер, керівник Академії та Міжнародної школи HSWT. Він зазначив, що в університеті розуміють непросту ситуацію в країні, але, на його думку, потрібно рухатися вперед, не зупинятися і впроваджувати нові ідеї в аграрний бізнес України.
 
Про те, які дані використовуються для ведення сільського господарства в Німеччині розповіла Катаріна Крьон, представник Інституту техніки та будівництва у сільському господарстві (KTBL). Такий довідник незабаром буде у Рівненському фаховому коледжі.
Про біогазові установки і про історію їх походження розповів присутнім професор Міхаель Трьостер, який є фахівцем у цьому напрямі діяльності близько 10 років.
Українка за походженням, Ірина Сметанська, професор, доктор, яка живе у Німеччині близько 20 років, розповіла про діяльність Лабораторії харчової промисловості, яка діє в HSWT. Також присутні відвідали цю лабораторію.
Як будується зрошувальна система Німеччини розповів професор, доктор Вольфрам Шпреєр, який готовий допомогти запровадити таку систему на базі українського фермерського господарства.
Про один з видів вирощування рослин — селекцію, розповідала професор, доктор Франциска Веспель.
У Трісдорфі функціонує освітній центр, у якому навчаються учні різного віку та студенти з різних країн. Для них у селищі будуються гуртожитки, оскільки Трісдорф знаходиться на відстані 12 км від одного з міст. Екскурсію Трісдорфом провів керівник Освітнього центру сільського господарства Маркус Хайнц.
Кампус Меркендорф — це місце, де працює кафедра інформаційних технологій та цифровізації в аграрній сфері. Про діяльність цього напряму розповіла українка Олена Собко, яка народилася на Сумщині.
Однією з особливих була екскурсія до Мюсігоф, де живуть і працюють люди з особливими потребами. У цьому фермерському господарстві вирощують корів, мають землі для вирощування кормів, а також мають декілька теплиць. Всю продукцію вони реалізовують у своєму магазині та мають їдальню-кафе, відвідувачами яких є місцеві жителі та працівники.
Загалом координатори перебували у селищі Трісдорф п’ять днів. Науковці та фермери, які були запрошені для участі у семінарі, безкоштовно поділилися досвідом ведення сільського господарства у Німеччині.
 
Дякуємо професору, доктору Ральфу Шлаудереру за можливість долучитися коледжам до проєкту DAAD та відвідати господарства з метою отримання практичного досвіду.
 
Ірина Якимчук,

завідувачка відділення ІТ 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook