Унікальна культура і незвичні традиції Китаю

19 листопада 2024, 9:30

Успішно закінчилося захоплююче і продуктивне відрядження групи викладачів НУБіП України до університету м. Ліньї (Китай) по академічному обміну науковими дослідженнями та технологіями викладання спеціальних дисциплін Microbiology (д.с.-г.н., проф. академік НААН України Патика М.В.), Biochemistry (д.б.н., проф. Прилуцька С.В.), Animals Biochemistry (д.б.н., проф. Кулібаба Р.О.), Food Biochemistry (доктор філософії, доц. Ніколаєнко М.С.) для студентів спеціальностей Biotechnology, Animal Science, Food Science and Engineering.


Китай відомий своєю багатотисячною історією, унікальною культурою і незвичними традиціями. Декілька цікавих фактів про Китай: 1) тут вперше було винайдено папір, компас, водне колесо, сірники, вітряний млин, порох, шовк, арбалет та багато інших предметів; 2) чай — за легендою листок впав у чашку з кип’ятком імператора Шень-нун у 2737 році до н.е. і з тих пір весь світ насолоджується чайною традицією і церемонією; 3) кількість населення становить 1 310 158 851, це  19.73% усього світового населення, тобто кожен п’ятий на планеті — китаєць; 4) у Китаї немає офіційної релігії, проте понад 18% китайців сповідують буддизм; 5) китайська мова, або хінська належить до сино-тибетської мовної сім’ї — тонових мов, використовує складну архаїчну ідеограмну писемність — «ханьські літери» (漢字), відомі як ієрогліфи, яких налічується понад 50 тисяч знаків; 6) у Китаї діють одні з найсуворіших законів і дотепер застосовують смертну кару; 7) гастрономічні вподобання — китайці їдять усе, починаючи від скорпіонів, тарганів і гусениць, закінчуючи ящірками та зміями. У Китаї використовується понад 45 мільярдів паличок для їжі в рік, для цього щороку вирубують понад 20 мільйонів дерев; 8) символи Китаю — Дракон — священна істота, в китайській міфології символізує добрий початок «ян» та асоціюється зі стихією води. Панда — символізує мир і дружбу.

 

Декілька цікавих фактів про місто Ліньї та його університет. Місто Ліньї (临沂市) це сучасне місто, яке розташоване на південному сході провінції Шаньдун з півночі до гори Тай і на сході до Жовтого моря. За площею місто займає 17 200 км2, у якому проживає 10 810 000 населення. Місто Ліньї має багато почесних титулів — «Національне цивілізоване місто», «Китайське туристичне місто» та «Національне місто-сад» у Китаї. Його також називають «Місто китайської каліграфії» та «Столиця логістики Китаю». Місто Ліньї має понад 2500-річну історію та глибоку культурну спадщину, є місцем народження таких історичних знаменитостей, як відомий каліграф Ван Січжи та військовий стратег, китайський полководець і державний діяч епохи Троєцарства  Чжуге Лян. У Ліньї є багато відомих туристичних пам’яток, серед яких гора Мен, друга за висотою гора в провінції Шаньдун, яку називають «природним кисневим баром» або «горою довголіття». Через місто протікає «Мати-ріка» (Yi River) довжиною 574 кілометри і площею 17325 км2. У місті добре розвинена транспортна інфраструктура зі зручним доступом до аеропорту, залізниць і швидкісних доріг, що зв’язують з іншими містами Китаю.

  

 

Університет м. Ліньї заснований у 1941 році, є загальноосвітнім державним університетом у провінції Шаньдун. Наразі в університеті Ліньі функціонує 24 факультети та 2 філії, реалізується 83 бакалаврські програми, 1 магістерська програма першого ступеня (спеціальність Хімія) та 2 професійних PhD програми (спеціальності Освіта та Інженерія). В університеті навчається близько 44 тис. студентів денної форми навчання та працює біля 2,7 тис. викладачів. В університеті інтенсивно розвивається міжнародна діяльність, про що свідчить співпраця з понад 50 вищими навчальними закладами з різних країн, включаючи США, Південну Корею, Францію, Іспанію, Україну тощо.

Керівництво і співробітники International School of Bioresource Application тепло і привітно зустріли викладачів НУБіП України, провели багато ознайомчих екскурсій, зокрема по території кампусу університету, загальна площа якої становить близько 5 га і потопає у зелених насадженнях та ландшафті китайського бонсаю, лекційним аудиторіям та навчальним лабораторіям, оснащеними сучасним обладнанням. Також ми відвідали історичні та визначні місця Ліньї – Ліньцзінський зоопарк, візитівкою якого є панда, музей Langya Ancient City, музей традиційної китайської каліграфії, ландшафтний парк Lanshan Residential District, міжнародний Парк скульптур, Виставковий центр планування міста тощо.

 

 

 

Під час завантаженого робочого графіка викладачам вдалося інтегруватися у китайську культуру, традиції і кухню. Крім того, було організовано багато зустрічей зі студентами, на яких співрозмовники ділилися цікавими історіями і традиціями Китаю та України. Майстерклас з нетрадиційної китайської медицини викликав особливий інтерес у присутніх, оскільки кожен мав можливість відчути себе пацієнтом та протестувати методи лікування.

 


Надзвичайно захоплюючою була екскурсія у культурну і політичну столицю Пекін, а саме музейний комплекс Заборонене місто (Forbidden City) — символ Пекіна і втілення епохи імператорів. Місто побудоване за часів правління династії Мін і упродовж 500 років (з XV до початку XX століття) було резиденцією імператорів і центром влади Китаю. Це найбільший палацовий комплекс у світі (961×753 метрів, 720 тис. м², 980 будівель). Вхід у це місто був строго заборонений звичайним смертним, навіть дуже важливим персонам міські ворота відкривали у певні дні — коли приїжджали закордонні гості, чи проводились святкові заходи, а поважних гостей приймали імператори лише у Залі Вищої Гармонії (Тайхедянь).

 

 

 

 

 

 


Площа Тяньаньмень (розміром 440 тисяч м2 (880 х 500 метрів)) названа на честь воріт Тяньаньмень (дослівно «брама небесного спокою»), яка знаходиться на півночі і відокремлює Імператорське місто. На площі знаходяться Пам’ятник народним героям та Мавзолей Мао Цзедуна, а також будівля китайського парламенту — Будинок народних зборів та Національний музей Китаю.


Особливо приємною і несподіваною подією для нас став Вечір прощання і подяки викладачам, організований студентами напередодні нашого від’їзду. Спілкування відбулося у теплій і дружній атмосфері.

Викладачі щиро вдячні керівництву університету НУБіП України та м. Ліньї за можливість поділитися своїми професійними навичками з китайськими студентами і колегами, а також отримати нові знання і досвід, які дозволять розширити нові горизонти саморозвитку і реалізації у науково-освітній діяльності.

 

Зав. кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики
Світлана ПРИЛУЦЬКА 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook