Один день на Суспільному: українське телебачення завжди поруч

19 жовтня 2024 року
НУБіП України

   Триває виробнича (журналістська) практика для здобувачів ОС «Магістр» спеціальності 061 «Журналістика». Олександр Сова вирішив глибше розібратись із особливостями телебачення. Його вибір – НСТУ (Національна суспільна телерадіокомпанія України) – найбільша незалежна медіакомпанія країни.

Українське телебачення сьогодні є ключовим джерелом новин, що в часи війни допомагає людям бути в курсі подій у світі та країні. З огляду на це, я – Олександр Сова, магістр другого року навчання спеціальності «Журналістика» вирішив побувати на Суспільному, щоб вдосконалити навички майбутньої професії у різних напрямках журналістики. Отож, рушаймо разом у захопливу подорож!

На вході в телерадіокомпанію (висотна будова, що знаходиться за адресою: Хрещатик, 26) мене зустрів привітний хлопець, який відрекомендувався та розповів, що працює тут журналістом уже 2 роки. Далі він окреслив особливості Суспільного, провів інструктаж та запропонував інтерактив, у якому я виконуватиму функцію одного з працівників телерадіокомпанії. Насправді, це круто відчувати себе часткою великої творчої команди.

Сходи вгору і білі двері із написом «Ньюзрум» – місце, де вирує журналістське та операторське життя. Перше, що вражає, – це масштабне технічне обладнання. Далі бачимо студію, де відбувається запис і трансляція програм: величезні камери, освітлювальні установки, декорації – усе це створює відчуття, що ти потрапив у світ кіно чи театру. Оператори, режисери, освітлювачі та технічний персонал – кожен виконує свою важливу роль, щоб зробити контент якісним та корисним для перегляду.

Наступна зупинка – операторська. Познайомився із хлопцями та дівчатами, які з камерою на «ти». Тут усі працюють позмінно, створюючи власними руками підбірку кадрів, відеоряд та сюжет.

Далі – ТЖК (телевізійний журналістський комплект). Тут зберігається вся техніка: від дротів, батарейок і до великих камер з чохлами, мікрофонами та штативами. Мої очі «розбіглися», але їх швидко «повернув на місце» спеціаліст, який провів інструктаж із техніки безпеки при користуванні цим приладдям. Я взяв «робочий інструмент» та рушив до журналіста, з яким ми записуватимемо інтерв’ю.

Ще одна зупинка – переговорна, місце, де проходять зустрічі та записуються розмови зі спікерами. Сьогодні сюди завітала військова Третьої штурмової бригади. Мені запропонували долучитись і підготувати локацію: розставити світло, поправити штатив і натиснути «рек» на камері. За цим процесом пильно спостерігав старший оператор. За кілька годин стало зрозуміло, що моя операторська діяльність пройшла успішно – ми записали чудову розмову зі спікеркою.

День на Суспільному пройшов швидко та успішно, а відтак, можна і кави попити, і екскурсію обговорити. Чесно кажучи, я був не просто задоволений, а щасливий, оскільки за декілька годин зміг поспілкуватись із багатьма цікавими людьми. Основним висновком цієї подорожі стало розуміння того, що журналістська діяльність є напрочуд важливою і, заразом, важкою, де необхідно навчитися працювати в команді, особливо якщо це велика компанія.

На виході хотілося кинути монетку, як у фонтан, на знак того, щоб повернутися сюди знову, але вже не як гість, а як повноцінний працівник Національної суспільної телерадіокомпанії України. А мрії мають особливість збуватися….!
 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook