Академічна мобільність студентів
Вероніка Лось, студентка факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК: про переваги навчання у ISA Lille за програмою обміну ERASMUS+
Можливість отримати подвійний диплом та навчатись за кордоном була однією із вагомих причин, що вплинуло на моє рішення вступати саме в НУБіП України, ділиться враженнями студентка магістратури ОП «Нутріціологія».
Починаючи з першого курсу, я почала цікавитись закордонними практиками, відслідковувала всі новин на нашому сайті, що пов’язані з цим питанням. І от, я побачила набір за програмою Erasmus до Вищої школи інженерії в Франції.
Я приєдналась до однієї із конференцій, на якій розповідалось про цю програму, вимоги для подання заявки та процедуру подачі. Трохи очікування і мені прийшло запрошення на інтерв'ю із керівником програми та відповідальною за міжнародну співпрацю. Протягом тижня я щовечора тренувала відповіді на всі можливі запитання, щоб не розгубитись і не забути англійську мову!
Навчання в ISA Lille є надзвичайно прогресивним. Будучи однією із трьох найкращих агро-шкіл у Франції, ISA пропонує систему, що поєднує різнопрофільне навчання з можливість міксувати курси за власним виробом, безліч командних проектів, що ставлять тебе в умови максимально наближені до робочої атмосфери та змушують виходити з зони комфорту, працюючи з інтернаціональною командою та готуючи проекти для та про відомі компанії (Sencrop, Azelis, Apple, Moët & Chandon).
Також навчання тут - це постійний виклик, що випробовує тебе як особистість. Наприклад, на першому році програми всі іноземні студенти зобов'язані здати TOIEC, а на другому році навчання екзамен Delf з французької мови, щонайменше на рівень В1. Або, іноді буває важко знайти правильний механізм роботи над завданням чи проектом, лише тому, що ти звик робити по-іншому, і можеш не бачити альтернативного. Або обов'язкові стажування: 2 місяці на першому курсі та 6 місяців на другому, заради яких ти перешукуєш весь LinkedIn і пишеш HR всіх можливих компаній.
Саме ці стажування дають можливість отримати професійний досвід та працювати пліч-о-пліч з майстрами своєї справи. Моє 2-х місячне стажування я проходила на кемпінгу, що розташований на Лазурному березі. Будучи помічником бухгалтера, я отримала багато практичних навичок та добре покращила володіння французькою.
Наразі я проходжу своє 6-місячне стажування у агро-стартапі, який виготовляє погодні станції та додаток для фермерів. Я займаюсь B2B маркетингом та комунікацією з партнерами і щодня насолоджуюсь, бачучи результат своєї роботи!
Всім, хто сумнівається в собі в тому наскільки він добре знає англійську, щоб їхати за програмою обміну, хто сумнівається, чи життя за кордоном буде зрозумілим і комфортним, хто сумнівається, що зможе справитись із всім тиском та головним болем, що несе за собою підготовка документів, переїзд і освоєння в іншій країні можу сказати : сумнівайтесь далі!
Але сумнівайтесь, подаючи заявку на прохід конкурсного відбору. Сумнівайтесь, проходячи інтерв`ю. Сумнівайтесь, купуючи білети і пакуючи валізи. Сумнівайтесь і робіть !
Адже навіть якщо ви не бачите свого майбутнього закордоном, цей період життя не тільки збагатить ваше резюме, підніме вашу цінність на трудовому ринку і прокачає вас як особистість, але й дасть вам нагоду спробувати альтернативну систему навчання, створити цікаві контакти з викладачами і студентами, покращить ваші Hard і особливо Soft навички.
За півтора роки навчання на Магістерській програмі в Франції, та пройшовши два стажування, я можу сказати, що все неможливе - насправді можливе.
Вікторія Панченко, студентка факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК: «Мені пощастило стати переможницею одразу кількох міжнародних студентських конкурсів в складі команди МАН України!»
Під час навчання на першому курсі університету мені пощастило стати частиною міжнародної команди Малої академії наук України та взяти участь в конкурсах за кордоном:
жовтень 2022 – золота медаль на міжнародному інноваційному шоу INOVA (Хорватія);
березень 2023 – срібна медаль на міжнародних змаганнях з інженерії, науки і технологій IFEST (Туніс);
травень 2023 – срібна медаль на міжнародному шоу винаходів та інновацій INTARG, премія міжнародного товариства інновацій та програмованих навичок Торонто TISIAS (Польща).
Зараз я проходжу стажування в Шкільному дослідниькому центрі Північного Гессена (Schülerforschungszentrum Nordhessen), місто Кассель, Німеччина. Тут я допомагаю школярам створювати свої наукові проєкти в галузях хімії, біології та екології. Також окремо на базі цього центру я займаюся створенням інтеграційного проєкту для українських школярів, який допомагає їм втілювати свої ідеї та адаптуватися в німецьке суспільство.
Студенти факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК успішно проходять навчання в університеті Франції
Ми, студенти факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Вероніка Панченко, Анна Панаскевич, Єва Толок, Вероніка Лось, Національного університету біоресурсів і природокористування України, за сприяння проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадима Ткачука і за результатами конкурсного відбору, отримали можливість навчатись за програмою Erasmus+ у Франції.
Північ Франції славиться своєю гостинністю. І саме тут, на півночі, знаходиться місто Лілль, в якому ми зараз навчаємося. Відчути доброзичливу атмосферу нам вдалося вже з перших днів перебування, здається життя тут крутиться навколо університетів, а 90% населення – студенти.
Навчальний процес доволі відрізняється від звичного нам. Наприклад, в рамках кожного з предметів є велика кількість групових проектів та презентацій. З початку було дивно, адже вдома ми здебільшого звикли працювати індивідуально, але зараз ми бачимо в цьому лише прекрасну можливість розвитку навичок комунікації. До того ж, з нами в групі навчаються студенти з усіх куточків світу, тому робота в командах стає ще цікавішою та різноманітнішою. На відміну від багатьох інших студентів, лабораторні роботи не стали для нас шоком, адже основні навички роботи із обладнанням, матеріалами та препаратами ми отримали на рідному факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК на гідному рівні, де лабораторії оснащені сучасним обладнанням.
Особисто мені найбільше в освітньому процесі подобається те, що дуже часто лекції та практичні заняття проводять запрошені лектори, які спеціалізуються на окремих вузьких темах. Так, наприклад в рамках дисципліни «Інгредієнти» до нас приходили фахівці, що працюють над розробкою та виготовленням ароматизаторів, протеїнових сумішей, модифікованих крохмалів, цукрозамінників, в рамках ознайомчого курсу «Нутріціології» − лікарі та дієтологи різних вікових спеціалізацій.
Також, трошки відрізняється і організація освітнього процесу. Хоча, навчальний рік так само стандартно розділено на два великих семестри – осінній та весняний, але кожен із них в свою чергу також поділяється на два. Таким чином, одночасно відбувається викладання не більше як 3-х дисциплін і ще плюс робота над довгим семестровим проектом.
Але окрім навчання, в Ліллі ми знайшли друзів і підтримку. Дуже приємно відчувати турботу і занепокоєність за нашу країну та наші родини, віру в нашу перемогу. Раніше ніколи б і не подумали наскільки приємно звучить звичайне «Привіт, як справи» з індійський акцентом.
Думаю, досвід і знання, що ми отримаємо за період навчання у Франції допоможе нам стати справжніми спеціалістами в галузі харчових технологій, щоб працювати для розвитку нашої країни.
Студенти факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК долучились до мирних акцій в підтримку України у Франції: Ми зробимо все, щоб синьо-жовті кольори продовжили свій визвольний рух
Ми щодня дякуємо ЗСУ за боротьбу і захист, за можливість прокинутися зранку. Водночас треба пам’ятати, що наша незалежність і перемога України у цій війні залежить від кожного з нас. І боротися за неї треба не лише на передовій.
Навчаючись у Вищій школі сільського господарства м. Ліль у Франції (за міжнародною програмою Еразмус+) ми душею і думками вдома, в Україні – в Києві, Херсоні, Енергодарі, Запоріжжі, Одесі – там, де залишились наші батьки, брати, сестри, бабусі й дідусі. Не можемо залишатися пасивними спостерігачами трагічних подій. Розуміємо, щоб війна закінчилася швидше, нам всім потрібно ще більше об'єднатися. Не тільки українцям, а всьому цивілізованому світу. Потрібно, щоб про нас, українців, не забували у світі, де немає війни, де немає комендантської години та повітряних тривог, де російські ракети посеред мирного міста не нищать багатоповерхівки з людьми.
Ми можемо привертати увагу до України, долучаючись до мирних акцій в підтримку України, поширювати наші традиції, акцентувати нашу автентичність.
Париж, Лілль часто є центрами проведення мітингів в підтримку України. Надзвичайно зворушливо, коли ти бачиш як на фасаді мерії міста вивісили синьо-жовті прапори в знак солідарності з українським народом. Ейфелева вежа підсвічується з українським колоритом, чути, як звучить гімн України. Проведення і участь в таких заходах – не тільки звернення до місцевої влади про військову та економічну допомогу, але й нагадування світові: війна не закінчилася. Ми були приємно здивовані, скільки іноземців долучаються до таких заходів. Дуже приємно чути слова підтримки: «Ви не самі тут, ми з вами». Це неймовірне відчуття, що нас чують та світ з нами. В очах людей ми бачимо сльози й сум, але заразом рішучість і силу. Протестувальники підтримують Україну, демонструють свою свідому позицію та підтримку.
Усе, що нам залишається та що ми зобов'язані робити, – це бути рупором України, бо хлопці та дівчата воюють за нашу свободу, незалежність, майбутнє , а ми тримаємо свій фронт!
Міжнародна програма обміну Erasmus+: безцінний досвід студентів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК
Навчання за кордоном може стати одним із найбагатших вражень у вашому житті. І як студентка факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК я прагну удосконалювати свої вміння в різних харчових виробництвах, досліджувати якість продукції, як в Україні так і за її межами. Тому, коли у мене з'явилася можливість взяти участь у програмі обміну Erasmus+ з вищою інженерною школою в Ліллі (Франція), я вирішила не втратити такий шанс.
За час навчання у Франції я змогла дізнатися про місцеву харчову промисловість, традиційні рецепти та передові дослідження в галузі харчових наук. Це неймовірна можливість зануритися в нову культуру та налагодити зв'язки з людьми з усього світу.
Проте одним навчанням все не обмежується. Під час перебування на магістратурі у Франції я продовжувала шукати нові можливості для розширення своїх знань та навичок. Так я потрапила на стажування до Великобританії в біотехнологічну компанію, яка спеціалізується на створенні нових штамів культур для виробництва сиру з пліснявою.
Стажування - це безцінний досвід. Я попрацюю пліч-о-пліч з досвідченими фахівцями та дізнаюся про останні розробки в галузі біотехнологій та харчової науки. Я беру участь у кожному аспекті виробничого процесу, від розробки нових штамів культур до тестування та аналізу результатів.
Одним з найяскравіших моментів стажування стала робота над проектом, який передбачав розробку нового штаму культури плісняви для конкретного виду сиру та їх характеристику. Це складний проект, але під керівництвом мого наукового керівника та за підтримки моїх колег ми змогли створити культуру, яка є дуже перспективною.
Загалом, мій досвід навчання за кордоном у Франції та стажування у Великобританії є незабутнім. Він навчив мене цінності виходу із зони комфорту та пошуку нових можливостей, як в особистому, так і в професійному плані.
Вероніка Лось, студентка факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК: про переваги навчання у ISA Lille за програмою обміну ERASMUS+
Можливість отримати подвійний диплом та навчатись за кордоном була однією із вагомих причин, що вплинуло на моє рішення вступати саме в НУБіП України, ділиться враженнями студентка магістратури ОП «Нутріціологія», Вероніка ЛОСЬ.
Можливість отримати подвійний диплом та навчатись за кордоном була однією із вагомих причин, що вплинуло на моє рішення вступати саме в НУБіП України, ділиться враженнями студентка магістратури ОП «Нутріціологія», Вероніка ЛОСЬ.
Починаючи з першого курсу, я почала цікавитись закордонними практиками, відслідковувала всі новин на нашому сайті, що пов’язані з цим питанням. І от, я побачила набір за програмою Erasmus до Вищої школи інженерії в Франції.
Я приєдналась до однієї із конференцій, на якій розповідалось про цю програму, вимоги для подання заявки та процедуру подачі. Трохи очікування і мені прийшло запрошення на інтерв'ю із керівником програми та відповідальною за міжнародну співпрацю. Протягом тижня я щовечора тренувала відповіді на всі можливі запитання, щоб не розгубитись і не забути англійську мову!
Навчання в ISA Lille є надзвичайно прогресивним. Будучи однією із трьох найкращих агро-шкіл у Франції, ISA пропонує систему, що поєднує різнопрофільне навчання з можливість міксувати курси за власним виробом, безліч командних проектів, що ставлять тебе в умови максимально наближені до робочої атмосфери та змушують виходити з зони комфорту, працюючи з інтернаціональною командою та готуючи проекти для та про відомі компанії (Sencrop, Azelis, Apple, Moët & Chandon).
Також навчання тут - це постійний виклик, що випробовує тебе як особистість. Наприклад, на першому році програми всі іноземні студенти зобов'язані здати TOIEC, а на другому році навчання екзамен Delf з французької мови, щонайменше на рівень В1. Або, іноді буває важко знайти правильний механізм роботи над завданням чи проектом, лише тому, що ти звик робити по-іншому, і можеш не бачити альтернативного. Або обов'язкові стажування: 2 місяці на першому курсі та 6 місяців на другому, заради яких ти перешукуєш весь LinkedIn і пишеш HR всіх можливих компаній.
Саме ці стажування дають можливість отримати професійний досвід та працювати пліч-о-пліч з майстрами своєї справи. Моє 2-х місячне стажування я проходила на кемпінгу, що розташований на Лазурному березі. Будучи помічником бухгалтера, я отримала багато практичних навичок та добре покращила володіння французькою.
Наразі я проходжу своє 6-місячне стажування у агро-стартапі, який виготовляє погодні станції та додаток для фермерів. Я займаюсь B2B маркетингом та комунікацією з партнерами і щодня насолоджуюсь, бачучи результат своєї роботи!
Всім, хто сумнівається в собі в тому наскільки він добре знає англійську, щоб їхати за програмою обміну, хто сумнівається, чи життя за кордоном буде зрозумілим і комфортним, хто сумнівається, що зможе справитись із всім тиском та головним болем, що несе за собою підготовка документів, переїзд і освоєння в іншій країні можу сказати : сумнівайтесь далі!
Але сумнівайтесь, подаючи заявку на прохід конкурсного відбору. Сумнівайтесь, проходячи інтерв`ю. Сумнівайтесь, купуючи білети і пакуючи валізи. Сумнівайтесь і робіть !
Адже навіть якщо ви не бачите свого майбутнього закордоном, цей період життя не тільки збагатить ваше резюме, підніме вашу цінність на трудовому ринку і прокачає вас як особистість, але й дасть вам нагоду спробувати альтернативну систему навчання, створити цікаві контакти з викладачами і студентами, покращить ваші Hard і особливо Soft навички.
За півтора роки навчання на Магістерській програмі в Франції, та пройшовши два стажування, я можу сказати, що все неможливе - насправді можливе.
Обмін досвідом: співпраця факультету харчових технологій НУБіП України та університету прикладних наук Ангальтд
В рамках співпраці Національного університету біоресурсів і природокористування України та Університету прикладних наук Ангальтд (Німеччина) на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК гостинно приймали студента магістратури Ritter Tobias. Студент Tobias навчається в Університеті прикладних наук Ангальтд (Німеччина) на магістерському курсі харчових продуктів та агробізнесу. В даний момент працює над магістерською роботою на тему: "Україна, як ринок споживачів німецьких продуктів харчування. Ризики та можливості". Ritter Tobias досліджує: чого хочуть і потребують українські споживачі, аналізує можливості та ризики.
Для дослідження сенсорного аналізу дієтичних хлібобулочних виробів для спеціального дієтичного споживання, в стінах лабораторій кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів було представлено зразки хлібців німецького виробництва: оригінальні та з пониженим вмістом вуглеводів.
Спочатку провели сенсорну оцінку зовнішнього вигляду зразків, їх форми, кольору та запаху. На завершальному етапі охарактеризували смакові відчуття від досліджуваних продуктів — смак та консистенцію.
Викладачі та студенти активно приймали участь в обговорені зразків, кожен висловив свою думку. В результаті дегустації всі дослідні зразки знайшли свого споживача!!!
В завершені Ritter Tobias висловив слова подяки, що має можливість проводити дослідження в стінах НУБіП України. Побажав студентам активно приймати участь в програмах обміну Еразмус+.
Навчання студентки університету Маніса Целал Баяр (м. Туреччина) в рамках програми Mevlana Exchange
Згідно програми мобільності студентів Mevlana Exchange в НУБіП України підходить до кінця навчання студентки Нілюфер Сен з університету Маніса Целал Баяр (м. Туреччина).
Дисципліни які обрала вивчати Нілюфер Сен наступними: управління якістю та безпечністю продовольчої сировини та харчової продукції; технологія зберігання м’яса та м’ясних продуктів; оптимізація технологічних процесів; світове сільське господарство і харчові ресурси; експлуатація технологічного обладнання; технологічні розрахунки, облік і звітність у м’ясній промисловості. В періоді між навчанням куратор Олена Очколяс з студентами проводить ознайомчі екскурсії містом та організовує зустрічі із студентами факультету для обміну досвіду навчання по програмі мобільності студентів Mevlana Exchange.
Нілюфер Сен завершує осінній семестр у Національному університеті біоресурсів і природокористування України та займаються підготовкою до здачі іспитів та заліків із обраних дисциплін. Підтримкою такого обміну стала програма Mevlana Exchange, яка надає можливість студентам багатосторонньо розвиватись, підвищуючи свої знання.
Матеріально-технічна база і навчання в НУБіП України — гідна конкуренція іноземним студентам
Я, Олександра Деяк — студентка другого року магістратури спеціальності 181 Харчові технології, за освітньою програмою «Нутриціологія» факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК. Вже другий рік, як навчаюся у вищій інженерній школі ISA Lille (напрямок Food Sciences) за програмою подвійних дипломів. Я хочу поділитися власним досвідом навчання за кордоном, можливо саме мій досвід допоможе та надихне когось на нові перспективи.
Процес навчання у ISA Lille є надзвичайно цікавим та інформативним, це чудова можливість відкрити незвідані горизонти з новими знайомствами. Однак під час навчання я зіткнулася із декількома випробуваннями. Найскладнішими були перші тижні навчання, адже саме тоді необхідно вийти із зони комфорту, побороти так званий «мовний бар’єр» та пристосуватися до нової системи навчання, адже тут вона зовсім інша.
У ISA Lille кожен обирає сам необхідні та пріоритетні для нього дисципліни, схоже як і у нас з вибірковими дисциплінами. На мою думку, це чудова опція, яка надає певну свободу студенту та робить процес навчання більш цікавим. Усі лекції є інтерактивні, спрямовані на комунікацію між студентом та викладачем. Практична частина проходить у сучасних лабораторіях, де ми застосовуємо теоретичні знання, вдосконалюємо набуті навички, проводимо експерименти та студентські розробки. Також дуже часто на лекції та практичні роботи запрошуютьпредставників з різних компаній, які діляться із нами власним досвідом та знаннями. На нашому факультеті в НУБіП України також запроваджена така Концепція підготовки студентів: співпраця з роботодавцями, виконання бакалаврських та магістерських робіт під замовлення підприємств, спільне проведення «Майстер-класів», лабораторно-практичні заняття в умовах виробництва, тощо.
У ISA Lille система навчання вимагає роботи у команді, всі проекти є груповими. Для мене ця методика має дві сторони медалі. Окрім отриманих нових знань перевагою є розвиток комунікативних навичок та вміння роботи в команді. Недоліком є те, що під час групової роботи студент вивчає менше ніж під час виконання індивідуальних завдань. Адже зазвичай ми розподіляємо роботу між членами команди і кожен відповідає за виконання своєї частини.
Оцінювання проходять кожні 2 місяці, іноді частіше, по закінченню кожної дисципліни. Воно може бути у вигляді презентації, проєкту із захистом, екзамену або комбінації (проєкт + екзамен, презентація + екзамен). Кожен викладач визначає на власний розсуд тип та відсоткове співвідношення фінального оцінювання. Проте, особисто для мене українська система (в НУБіП України) є значно зручнішою, адже одразу відомо, що 30 % оцінки складають бали за іспит, 70 % складає навчальна робота.
Підсумовуючи мій досвід навчання закордоном, хочу відзначити, що завдяки НУБіП України, факультету харчових технологій та управління якості продукції АПК, високій професійно-педагогічній діяльності викладачів та матеріальній базі ми складаємо гідну конкуренцію іноземним студентам. Наш досвід та знання дають чудову можливість буди достойними представниками студентської спільноти.
Студентка факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Влада Ковтун: вірю, що НУБіП стане осередком такої молоді, яка виведе Україну на світовий ринок
Про можливості, які сьогодні надає своїм студентам НУБіП, знає кожен не з чуток. І вже стало традицією ділитися здобутим досвідом під час закордонних стажувань і практик на веб сторінках офіційного сайту. Пропонуємо чергову порцію вражень від нашої сьогоднішньої співрозмовниці – студентки четвертого курсу факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Влади Ковтун.
Студентка 4 курсу факультету
харчових технологій та управління якістю продукції АПК
Влада Ковтун:
— Що спонукало тебе взяти участь у стажуванні?
— Сучасний світ тісно пов'язаний між собою інтернаціональними зв'язками і ні для кого не секрет,що Україна – у списку найперспективніших аграрних країн. Будучи студенткою одного з найпотужніших аграрних вишів, для мене важливо стати частиною розвитку нашої держави. Для цього не буде зайвим знати, а що ж діється там, за її межами, перейняти досвід і знання іноземних колег, попрацювати з сучасними технологіями.
— Розкажи, як ти отримала «лист щастя» і де тобі випала нагода переймати передовий досвід з фаху?
— «Jilly's Pastaand Fine Foods» – це канадська компанія, що займається виробництвом напівфабрикатів для мережі закладів громадського харчування. До їх асортименту входять і м'ясні страви, тому мене зацікавило саме це виробництво. Дізнавшись подробиці, надіслала анкету керівництву Jilly's Pasta з проханням прийняти іноземного студента для проходження практики. І, майже не сподіваючись на ствердну відповідь, раптом отримую лист-запрошення від компанії. Звісно, дуже вдячна рідному факультету за надану підтримку і допомогу у здійсненні своєї мрії.
— Що там, за океаном, вразило тебе найбільше?
— Важко все й одразу передати. Одних лишень вражень від самого перебування в Канаді, від знайомства з іншою культурою, традиціями та звичаями – маса. Але найбільше здивував колектив, у якому довелось працювати. До мене відносилися як до колеги і товариша, тому адаптація і, в тому числі, до іноземної мови пройшла більш, ніж успішно. І хоча доводилося багато часу працювати на ногах, отриманий досвід став для мене справжнім подарунком. Рівень обладнання підприємства, санітарні норми, кваліфікація працівників, виробнича атмосфера – жоден із перелічених пунктів не розчарував. І навіть було сумно прощатися з колегами, які стали для мене упродовж липня-серпня цього року справжньою родиною.
— І на завершення. Кілька слів для твоїх колег-студентів.
— Одним із важливих аспектів розвитку країни є її співпраця з іншими державами. Кому ж як не нам, молодим та амбітним, її розбудовувати, привносити щось нове і корисне. Вірю, що наш університет стане осередком такої молоді, яка виведе Україну на світовий ринок.
Подвійна магістратура за програмою обміну ERASMUS +
Ми, студенти першого року магістратури факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України, навчаємося за програмою обміну ERASMUS + у вищій інженерній школі ISA Lille (напрямок Food Sciences). І хотіли б поділитися досвідом, отриманим протягом першого семестру.
Перші тижні навчання стали для нас своєрідним випробуванням. Перш за все, тому, що всі навчальні дисципліни викладаються іноземними мовами: французькою та англійською. І хоча так званого «мовного шоку» вдалося уникнути, завдяки попереднім закордонним стажуванням, здійсненим під час навчання на ОС «Бакалавр», все ж під час навчання сприйняття матеріалу іноземними мовами було дещо ускладнене. Крім того, системи навчання в Україні та Франції мають низку відмінностей, на яких ми хотіли б зосередитися.
По-перше, система навчання загалом, навчальний розклад та іспити. Усі університети України використовують подібну систему: протягом семестру у нас вивчаються різні дисципліни за стабільним і однаковим для всієї групи розкладом, а в кінці – екзаменаційна сесія (період, спеціально відведений для здачі заліків, іспитів, захисту курсових проектів). У Франції семестр побудований так, що одночасно студенти вивчають 2 ‒ 3 дисципліни, які вони самі для себе вибрали із переліку запропонованих, під кожен з яких виділені свої дні тижня. Тому у кожного студента власний розклад, за яким він працює. По закінченню кожного курсу складається іспит. Тобто, ми здавали екзамени з двох дисциплін у жовтні, захищали курсовий проект у листопаді, а три фінальні екзамени ‒ припали на грудень. Особисто для нас українська система значно зручніша (з цим згодні наші одногрупники французи), адже ми можемо сконцентруватися на одній дисципліні, ми маємо кілька днів, щоб повторити і систематизувати отримані знання. А тут іспит може бути о 16:00 годині після декількох пар з іншої дисципліни.
По-друге, система оцінювання і власні амбіції. В Україні ми використовуємо єдину систему оцінювання для усіх дисциплін: 30 % ‒ оцінки складають бали за іспит, 70 % - навчальна робота. У Франції це співвідношення кожен викладач визначає на власний розсуд. Окрім того, зазвичай до 30 % фінальної оцінки складає проектна робота. Проекти тільки групові. Ми формуємо групи з 3 ‒ 5 студентів і працюємо над однією темою. Такий підхід має свої плюси і мінуси. Позитивна сторона: ми вчимося працювати в команді, а оскільки наша спеціальність передбачає майбутнє працевлаштування на заводах і роботу в колективі, то це дуже важливі навички. Негативною стороною, на мою думку, є те, що оцінку ми отримуємо одну на всіх, незалежно від того, хто яку роль відіграв у виконанні проекту.
Щодо якості отриманих знань в Україні, ми прийшли до однакового висновку: НУБіП має чудову матеріальну базу, завдяки якій ми відчуваємо себе на рівні з європейськими студентами. Наші знання дають нам можливість відчувати себе повноцінною частиною студентської команди, брати участь у дискусіях, ніколи не залишатися осторонь цікавих проектів.
Обмін студентами між університетами дає нам можливість отримати незамінний досвід, покращити мовний рівень, удосконалити комунікаційні навички і зробити суттєвий крок до майбутньої професійної кар’єри. Дякуємо керівництву НУБіП України та факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК за надану чудову можливість за для самовдосконалення.
НУБіП України відкриває двері Європейського університету наполегливим та зосередженим на навчанні студентам
Ось уже один семестр я, магістр 2 року навчання спеціальності 181 Харчові технології ОНП «Нутриціологія» - Галина Терновикнавчаюсь у Вищій школі природничих наук Анхальта, Німеччина (Hochschule Anhalt) Спробувати на власному досвіді і оцінити методику навчання Європейського Вузу - це цікаво та неймовірний досвід. Звісно, ситуація з Covid-19 змінила плани на свій лад, і замість цікавих очних зустрічей, як у Вузі, так і екскурсій на Європейських підприємствах з реальними прикладами використання теорії у житті, ми отримали дещо інше.
Але не менш захопливе, а саме ж наповнені безцінною інформацією зустрічі в Zoom та цікаві практичні заняття в німецькому мовному середовищі. Що мене по щирому вразило? Це методика зосередження на лідерських якостях кожного студента, та поєднання по групах різних студентів, що дозволяє та підштовхує на роботу команди. Тобто кожен відчуває свою важливість та роль у роботі над необхідним проектом. У нас на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК в НУБіП України також є подібний підхід виконання робіт спеціальними групами, бригадами, тощо. Звісно, кожен викладач - це своя методика, свій підхід, своя атмосфера під час заняття. Для підготовки до занять використано усі можливі джерела подачі інформації (презентації, відео, інтерактивні бліци та ін.), що закріплено за кожним заняттям у наших онлайн кабінетах студентів. Порівнюю як у нас на факультеті в НУБіП України – також подібно було, так само ми використовували презентації, відео, розрахунки та оптимізація рецептур на комп’ютерах і т.д.
Навчання закордоном під час Covid-19, це трішки інші реалії. Та все ж це крутий досвід. На початку семестру, перед посиленням карантину, ми встигли зробити декілька захоплюючих поїздок по містах земель Анхальта, які були наповнені дивних відчуттів: поєднання тривоги і захоплення. Коли у вагоні окрім вашої не великої компанії нікого не має, чи ідучи по вулиці, відвідуючи музей усі люди в масках. Та все ж, справді людство до усього звикає і створює нові реалії. Коли все сприймається уже буденністю.
Отож, що бажаю сказати загалом, Навчання у Вищій школі прикладних наук Анхальта, тай заголом закордоном, дає змогу розширити свій кругозір, наповнити своє життя новими захопленими знайомствами, підняти себе на вищий рівень конкурентноспроможності у своїй сфері. Тай загалом це класний досвід для будь - якого студента. І тому побажаю усім студентам: більше віри у себе та сміливості у реалізації своїх бажань. Адже навчання закордоном чи по обміну з нашим НУБІПом це реалії, якими потрібно користуватись.
Я щиро вдячна своєму РІДНОМУ факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України, за те що повірили в мене та підштовхують до нових звершень. Можливості відкривають двері тільки перед наполегливими та зосередженими на навчанні. Тому не покладайте рук! І реалізовуйте задумане!