Енергетична стратегія агропромислового виробництва в полі зору Національної академії аграрних наук України

29 червня 2023 року
  28 червня поточного року відбулося засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України, яке було присвячене розгляду важливого та дуже актуального питання, що пов’язане з розробкою енергетичної стратегії розвитку агропромислового виробництва нашої держави на найближчі роки.
  В його засіданні на запрошення Президії НААН взяли участь провідні науковці аграрної академії, фахівці Національної академії наук України, Біоенергетичної асоціації України, провідних аграрних університетів держави, представники бізнесу з виробництва альтернативних джерел енергії. Наш університет представляли: завідувач кафедри механіки, академік НААН України, професор Володимир Булгаков та професор кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів Геннадій Голуб.
  Зі змістовною доповіддю з цього важливого питання виступив Головний вчений секретар Національної академії аграрних наук, директор Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва НААН, академік НААН України Валерій Адамчук.
  У своєму виступі він підкреслив, що незважаючи на важкий воєнний час та інші негаразди актуальним і дуже важливим є питання енергетичного забезпечення агропромислового виробництва.
  Так, сучасні економічні реалії зумовлюють гостру необхідність розроблення нових шляхів вирішення проблеми енергозабезпеченості, як однієї з основних складових національної безпеки України.
  В енергетичній стратегії агропромислового виробництва нашої країни важливим є також питання переведення його на енергоощадні технології, які базуються на новітніх технічних засобах з автоматизованими і роботизованими робочими органами, що забезпечать адресне виконання багатьох технологічних операцій, а також збирання сільськогосподарських культур, первинну переробку сільськогосподарської продукції та її зберігання і контроль з мінімізації енерговитрат.
  В обговоренні цієї доповіді взяв участь академік НААН В. Булгаков. Основною темою його виступу було технічне та енергетичне спрямування, щодо нових наукових розробок, які б обов’язково мали світовий рівень. Зокрема, крім виробництва біогазу та біодизелю, в світі широко використовуються й інші альтернативні джерела, зокрема енергія сонця, вітру, геотермальна, аеротермальна, гідротермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси тощо. А тому, на його думку, є необхідність спрямовувати зусилля вчених в галузі агроінженерії на створення сучасних зразків вітрогенераторів та батарей, що генерують сонячне випромінювання. І хоча вказані напрями отримання з їх відновлювальних джерел енергії, занадто складні, а їх створення, виробництво та експлуатація дуже затратні, передові країни світу рухаються в цьому напрямі дуже успішно. Тому і в нашій державі науковцям та інженерам не слід в цьому питанні мати відставання.
  В заключній частині свого виступу академік Володимир Булгаков висловив занепокоєння, що проведені наукові дослідження та конструкторські розробки, якого б рівня вони не були, можуть «лягти на полиці», якщо не буде зацікавленості, державної підтримки та підтримки з боку бізнесу.
  Підбиваючи підсумки проведеного засідання президент Національної академії аграрних наук України, академік НААН України Ярослав Гадзало висловив підтримку науковцям Академії та вченим провідних університетів України в галузі агроінженерії з вказаного напряму наукових досліджень. На його думку, в нашій державі є достатній науковий потенціал і можливості для втілення в життя намічених кроків.
 
 
Зіновій Ружило,

декан факультету конструювання та дизайну 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook