Молодь у вирішенні проблем бджільництва

26 травня 2023 року
      До 125-ї річниці НУБіП України проведено серію заходів кафедрою бджільництва факультету тваринництва та водних біоресурсів. 
   Починаючи з 2017 року у світі відзначається Міжнародний День Бджіл, Національний університет біоресурсів і природокористування України, кафедра бджільництва традиційно, третій рік поспіль, організовує заходи до цього свята. Не дарма у заходів, що проходять на кафедрі бджільництва є слоган: "від студентів - для студентів", адже до організаційних питань наукових конференцій активно залучені студенти різних напрямків підготовки: студенти гуманітарно-педагогічного факультету, та факультету тваринництва та водних біоресурсів. 
    18-20 травня 2023 року на базі кафедри бджільництва факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України під загальним брендом “Нас об’єднала бджола” проведена серія заходів до 125-ої річниці університету.  
    18 травня на базі Голосіївської навчально-дослідної пасіки були проведені майстер класи з огляду бджолиних сімей, виготовлення оздоровчих напоїв, гончарства та виставка-дегустація продуктів бджільництва.
  На території кафедри бджільництва було проведено виставку-дегустацію продукції бджільництва, яку проводили студенти факультету тваринництва та водних біоресурсів: Назарій Білько, Анастасія Білько, Анна Красноштан, та студент факультету аграрного менеджменту Глодан Богдан, які є представниками фірми "Beekeeper of Ukraine".
   Литовченко Олександр Миколайович розповідав технологію виготовлення свого авторського напою - вина з аронії, та інших напоїв.
   На виставку було запрошено Булгакова Віктора Петровича викладача Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, що знаходиться у Києво-Печерській Лаврі, разом зі своїм учнем, щоб провести майстер-клас з гончарства. Віктор Петрович говорить: “Є певна магія, що стосується глини та передається з покоління в покоління”.
   В геології багато понять глини. Для гончара — це оцінка особливості глини, певні пластичні властивості, може відрізнятися колір, умови формування та спосіб залягання тощо.” 
    Також у цей день (18.05) відбулась Всеукраїнська студентська науково-практична конференція “Молодь у вирішенні проблем бджільництва”. Одна з головних особливостей конференції з бджільництва — те, що студенти залучаються до організаційних питань конференції.  
  На основній частині із вступним словом виступили модератори конференції (студенти: Подгаєцький Олександр, Подворна Олександра, Ульянова Олександра, Сьорак Дем’ян, Касапенко Максим).  
   З мотиваційним словом виступив доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри бджільництва Повозніков Микола Гаврилович, зазначив, що ця студентська конференція є наймасштабнішою за кількістю учасників серед студентських; кандидат сільськогосподарських наук, доцент Войналович Микола Володимирович звернув увагу на важливість проведення подібних конференцій, зокрема серед студентства та голова ССО агробіологічного факультету Богданець Владислав подякував організаторам конференції, за можливість чесною працею отримувати додаткові бали, адже в умовах змішаного навчання заходів, де студенти можуть заробити додаткові бали стало менше. 
    Протягом перших хвилин приєдналося понад 200 учасників конференції Webex Meet., які бажали послухати цікаві доповіді та взяти участь у дискусіях.  
   Було передбачено роботу 8 секцій. Конференцію поділили на 2 частини. Одну  частину модерували — магістр гуманітарно-педагогічного факультету — Подгаєцький Олександр; студент 2 курсу факультету тваринництва та водних біоресурсів Сьорак Дем’ян та студент 1 курсу гуманітарно-педагогічного факультету Касапенко Максим. А другу студентську секційну частину  модерували  студентки 2 курсу гуманітарно-педагогічного факультетуПодворна Олександра та Ульянова Олександра. Подгаєцький Олександр розповів студентам про конференції 2021 та 2023 років, Подворна Олександра розповіла про конференцію 2022 року, та безпекову ситуацію у випадку настання повітряної тривоги, Ульянова Олександра ознайомила учасників з 8 темами роботи секцій, а Сьорак Дем’ян та Касапенко Максим побажали успіху учасникам конференції. 
    Зібралося понад 300 учасників, доповідачами стали 18 студентів з різних структурних підрозділів НУБіП України.
      
Результати проведення всеукраїнської частини конференції з бджільництва:
 
1 місце - Мазур Анастасія, Навчально-науковий інститут лісового і садово-паркового господарства
 
2 місце - Зікратий Іван, Факультет тваринництва та водних біоресурсів
2 місце - Палаш СофіяГуманітарно-педагогічний факультет
 
3 місце - Музичук Данило, Гуманітарно-педагогічний факультет
3 місце - Герасименко Тетяна, Факультет тваринництва та водних біоресурсів
3 місце - Бурба ІлляАгробіологічний факультет
 
   20 травня 2023 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Захист запилювачів, апітерапія та новітні дослідження у бджільництві”.
 
 
   На основній частині конференції доповідали: Начальник науково-дослідної частини Університету, професор кафедри годівлі тварин Отченашко Володимир, розповів про сучасні проблеми галузі бджільництва, а також щодо важливості проведення наукових конференцій, в яких задіяне наукове товариство та студентство. Зі своїми доповідями виступили представники Узбекистану, Грузії, Молдови та України.
 
 
   На студентській частині міжнародної науково-практичної онлайн конференції з бджільництва виступили 14 студентів.
 
Результати проведення міжнародної частини конференції з бджільництва:
 
1 місце - Осовський Віталій, Факультет тваринництва та водних біоресурсів
 
2 місце - Войналович Юрій, Факультет ветеринарної медицини

2 місце - Мелікова Катерина, Гуманітарно-педагогічний факультет, (випускниця 2022 року)

 
3 місце - Молдовану Вікторія, Факультет тваринництва та водних біоресурсів
3 місце - Михалевич Юлія, Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології  
3 місце - Медведєв ВіталійФакультет тваринництва та водних біоресурсів
 
   
   Ознайомитися з презентаціями доповідачів ви можете за покликанням:
 
https://drive.google.com/drive/folders/1G5IH3lM0Msa-pMWDz86W5QqG729AYbVE?usp=sharing
 
Долучитися до спільноти студентів бджолярів можете за покликанням:
 
https://t.me/+kmoYuiSkttJlYTNi
 
   За результатами роботи конференцій були визначені кращі доповіді, студенти отримали іменні дипломи, а інші студенти, доповідачі та учасники конференції, отримали іменні сертифікати зі зазначеною формою участі.
    Запрошуємо вас долучатися до наступних заходів на кафедрі бджільництва.
 

Студенти кафедри педагогіки ГПФ:

Подворна Олександра

 Подгаєцький Олександр

 Ульянова Олександра 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook