Наукове визнання напередодні Дня науки в Україні

19 травня 2023 року
  Напередодні дня науки в цьому році стало відомо, що завідувача кафедрою механіки факультету конструювання та дизайну академіка НААН, доктора технічних наук, професора Володимира Булгакова було обрано почесним доктором Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України.
  Так, було відзначено його вклад та наукові досягнення в галузі Агроінженерії та тісну багаторічну наукову співпрацю з провідною науково-дослідною установою Національної академії аграрних наук України інженерної галузі. Підтвердженням цього є плідна науково-дослідна та конструкторська робота по створенню математичних моделей функціонування складних динамічних систем, сільськогосподарських машин та машинних агрегатів, розробка нових теорій в землеробській механіці, нових конструкцій робочих органів сільськогосподарських машин тощо.
  Так, лише у минулому році ним, сумісно зі співробітниками Інституту, була надрукована англійською мовою в Швейцарії фундаментальна монографія з теорії вібраційного викопування з ґрунту коренеплодів буряків, яка має світовий пріоритет. Інша нова сумісна монографія була надрукована разом із директором Інституту академіком Валерієм Адамчуком та президентом Національної академії аграрних наук, академіком Ярославом Гадзалом в Болгарії також англійською мовою.
  Вже у цьому році разом з працівниками Інституту ним надруковані 13 статей в фахових виданнях та журналах бази Scopus. Надруковано у видавництві «Аграрна наука» 4 навчальних посібники з Теоретичної механіки та Основ наукових досліджень у вищій школі (для студентів, магістрів, аспірантів, наукових співробітників в галузі агроінженерії). Академік В. Булгаков вже багато років є членом редакційної колегії наукового часопису Інституту – загальнодержавного збірника наукових праць «Механіка та автоматика агропромислового виробництва».
  Вже понад 20 років численні результати сумісних досліджень відображені у цілій низці фундаментальних наукових статей, що надруковані у провідних журналах формату Scopus Західноєвропейських країн: Швейцарії, Італії, Польщі, Латвії, Естонії тощо. Результати інших сумісних наукових досліджень протягом останніх років також регулярно друкуються в головному журналі Національної академії аграрних наук України – «Вісник аграрної науки».
  Вже багато років академік Володимир Булгаков веде активну підготовку наукових кадрів для Інституту. Зокрема в минулому році він затверджений науковим керівником аспіранта. Він є членом спеціалізованої захисної ради з докторських дисертацій і багато разів був в цій раді офіційним опонентом. Він регулярно приймає активну участь в міжнародних конференціях, які щорічно проводяться в Інституті.
  Співпраця науковців Національного університету біоресурсів і природокористування України і Інституту механіки та автоматики агропромислового комплексу НААН завжди корисна обом закладам, особливо якщо мова йде про сумісні наукові розробки сучасного світового рівня.
  До речі академік НААН Володимир Михайлович Булгаков у минулому році прочитав в стінах Інституту курс лекцій з теоретичної та прикладної механіки для аспірантів та наукових працівників. Ним були також прочитані лекції, що були присвячені сучасним проблемам наукових досліджень в галузі Агроінженерії, методиці проведення та обробки результатів експериментальних досліджень, особливостям та правилам оформлення статей при їх поданні у міжнародні видання, зокрема Scopus, правилам оформлення та подачі заявок на отримання Патентів України на винаходи. Окрема його лекція була присвячена актуальним питанням підготовки докторських та кандидатських дисертацій сучасного рівня.
  За результатами співпраці у минулому році були підготовлені та подані більш ніж 20 заявок на отримання патентів України на винаходи разом зі співробітниками Інституту. Вже у цьому році, стало відомо, що прийняте рішення про видачу Міжнародних патентів на винаходи академіку В. Булгакову разом зі співробітниками Інституту в Естонії та Словаччині.
  На підставі вагомих результатів такої спільної роботи Вчена рада Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України своїм рішенням від 10.04.2023 р. (протокол №5) присвоїла академіку Володимиру Булгакову вчене звання «Почесного доктора Інституту».
  У подальшому ця плідна співпраця безумовно буде продовжена задля отримання нових результатів світового рівня на благо нашої держави, заради Перемоги!
 
Зіновій Ружило,
декан факультету конструювання та дизайну    
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook