Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів провела квест «Історія автомобілебудування» для майбутніх студентів спеціальності «Автомобільний транспорт»

1 травня 2023 року
  Сучасні реалії висувають необхідність превентивних профорієнтаційних заходів, які наразі допоможуть сучасній учнівській молоді зорієнтуватися у розмаїтті великої кількісті спеціальностей. Саме тому 27 та 29 квітня 2023 року завідувач кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів Євген Калінін разом з викладачами провели найцікавішу профорієнтаційну зустріч для учнівської молоді й організували профорієнтаційний квест з історії автомобілебудування, що представив нову спеціальність «Автомобільний транспорт», вступити на яку можна буде вже у цьому році.

  Зустріч з абітурієнтами розпочав декан механіко-технологічного факультету Вячеслав Братішко, який привітав гостей заходу від імені ректора Університету Станіслава Ніколаєнка, та ознайомив майбутніх студентів із життям та досягненнями Національного університету біоресурсів і природокористування України, напрямами підготовки та спеціальностями на механіко-технологічному факультеті.

 

  Для того, щоб дізнатися більше про історію та дисципліни кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів, завідувач Євген Калінін запропонував учнівській молоді взяти участь у квесті «Історія автомобілебудування», розповівши правила та мету квесту. Всі присутні учні з зацікавленістю відреагували на запрошення, після чого, сформувавши команди по 5 чоловік, отримали маршрутні листи й у супроводі з кураторами, якими були студенти 3-го курсу механіко-технологічного факультету, вирушили за локаціями.

 

  Квест складався з 6 локацій. Кожну локацію представляв викладач, який, спілкуючись з учнями, розповідав про особливості, цікавинки та зміст своєї дисципліни. На кожній локації учні проходили різноманітні завдання та, за правильні відповіді, отримували фішки, за кількістю яких, наприкінці квесту, були визначені переможці.

 

 

  Першу локацію з водіння тракторів презентував представник компанії BASAK Денис Животівський та доцент Василь Ачкевич. На локації можна було не тільки відповісти на запитання та ознайомитись з конструкціями сучасних тракторів та екскаваторів-навантажувачів, а й здійснити поїздку, під керівництвом інструктора, отримавши права на керування трактором на території Університету.

  

  На другій локації викладачі з дисципліни «Паливно-мастильні матеріали» доцент Олександр Лавріненко та асистент Наталія Кулібаба підготували наочні матеріали з розмаїттям рідин, серед яких треба було розпізнати не тільки бензин чи дизель, а навіть нафту і окремі її складові.

 

 

  Третю локацію представляв завідувач лабораторіями кафедри Станіслав Костюк, який, як представник спортивного напрямку кафедри, перевірив учнів на фізичну підготовку, провівши серію спортивних естафет.

 

  На четвертій локації учні мали змогу відвідати Ботанічний сад НУБіП України. Там вони ознайомились з сучасним та минулим екологічного автомобілебудування разом з асистентом кафедри Дар’єю Лемішко, яка підготувала дуже цікаві завдання зі світових тенденцій екологізації сучасних тракторів і автомобілів.

 

 

  П’ята локація проходила у внутрішньому дворі корпусу механіко-технологічного факультету. Тут на учнів чекали доценти кафедри Олексій Соломка та Володимир Романченко. Вони представляли цілу лінійку автомобілів (від звичайних до електромобіля) та розповіли про їх комп’ютерну діагностику та електроніку сучасних автомобілів. Також на локації був представлений електротрактор, що є розробкою кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів, яким кожен бажаючий міг особисто покерувати, під пильним наглядом інструкторів.

 

 

  На останній, шостій локації, учнів чекав доцент кафедри Іван Колєснік, який представив макет трактора загального призначення у розрізі та задавав запитання з конструкції тракторів і автомобілів, розповідаючи про відповідну дисципліну кафедри.

 

 

  Після проходження всіх локацій учні повернулися до аудиторії де їх чекав завідувач кафедри Євген Калінін, який розповів про сучасні напрямки та пріоритети оновлення кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів і про нову спеціальність 274 «Автомобільних транспорт».

 

 

  Про правила та умови вступної компанії 2023 року розповів доцент кафедри та представник приймальної комісії Університету Олексій Соломка. Також Олексій Валерійович відповів на всі важливі питання, які задавали учні стосовно вступу.
  Після промов настав час визначити переможців квесту «Історія автомобілебудування». Підраховуванням отриманих за правильні відповіді та завдання фішок було визначено трьох переможців, які отримали свої подарунки. Також кожен учень отримав сертифікат про участь у профорієнтаційному заході. Завідувач кафедри Євген Калінін привітав переможців та побажав учням успішно закінчити навчання та обрати для себе спеціальність, яка б принесла не тільки успіх, а й щастя, задоволення і духовний розвиток.

 

 

  Захід видався жвавим та захопливим, школярам було дуже весело і цікаво, а головне – корисно!

 Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів висловлює глибоку вдячність партнеру факультету Михайлу Пирву – директору ТОВ «Agro Assistance Group», який є офіційним та одним з найбільших постачальників техніки BASAK та YTO в Україні, та Олені Мендель – директорці спеціалізованої школи № 196 Святошинського району м. Києва за допомогу в організації та проведенні Днів відкритих дверей кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів.

 

Юліана КОЛЄСНІК,
асистент кафедри тракторів,
автомобілів та біоенергоресурсів

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook