27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

27 січня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

27 січня Україна на державному рівні відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Зазначена дата обумовлена Резолюцією Генеральної асамблеї ООН № 60/7 від 1 листопада 2005 року, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме в цей день 27 січня 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність. У час німецької окупації в роки Другої світової війни територія України стала одним з осередків численних переслідувань за расовою, етнічною, національною приналежністю та масових страт єврейського населення. Так, за статистикою, серед 6 мільйонів загиблих євреїв від нацистської політики терору понад 1,5 мільйони були нашими співгромадянами.

Вшанування Голокосту дозволяє наступним покоління зберегти пам’ять про цю трагедію та не допустити у майбутньому актів геноциду. Водночас російська агресія проти України змушує констатувати, що ідеї фашизму не зникли із порядку денного. Кривавий терор російських військових у Бучі, бомбардування критичної інфраструктури Києва, обласних центрів України, знищення житлових масивів Маріуполя, Бахмута, Соледара та багатьох інших міст, вкотре, змушує цивілізований світ до згуртування, протидії проти державного тероризму в особі Російської Федерації.

Уроки Голокосту мають бути глибоко усвідомлені кожним із нас. Ніщо не може бути вищим за право людини на життя. Україна пам’ятає трагедію Голокосту й нині на полі бою відстоює ідеї  гуманізму, толерантності, захист прав і свобод людини, її культурних цінностей.

Віктор Литовченко, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook