Підбиваємо підсумки: результати і результативність

30 грудня 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

2022 рік став для всіх нас справжнім випробуванням на міцність: збройна агресія російської федерації змінила життєві пріоритети багатьох українців.

Для нас, як для навчального закладу, головними завданнями були і залишаються забезпечення якісного освітнього процесу, збереження і нарощення контингенту студентів, посилення кадрового потенціалу, модернізація і зміцнення матеріально-технічної бази.

Завдяки новим підходам до інформаційної політики, активізації профорієнтаційної роботи та рекламі власного бренду інститут не тільки втримав, а й значно наростив студентський контингент, який порівняно з минулим роком зріс в 1,6 рази. Ліцензійні обсяги за освітнім ступенем магістра заповнено на 100 %. Кількість вступників за денною формою навчання збільшилася в 2,6 рази.

Урочиста посвята в студенти інституту, 19 вересня

Успішні результати вступної кампанії дозволили суттєво збільшити надходження коштів до спеціального фонду від освітніх послуг в 1,5 рази. Навчальна частина вийшла на режим самофінансування. Це дозволить здійснювати оновлення і модернізацію навчально-лабораторної бази.

Науково-дослідна робота кафедр носить прикладний характер досліджень. Науковці продовжують працювати над 15 госпдоговірними тематиками на замовлення підприємств регіону, надруковано 220 наукових статей та тез доповідей, 8 монографій та понад 120 навчально-методичних видань. Для пожвавлення результативності роботи з отримання міжнародних грантів створено робочу групу із залученням студентів.

Незважаючи на складні часи інститут впевнено дотримується стратегії розвитку, адже НАТІ – навчально-науково-виробничий інститут НУБіП України з поглибленою практичною підготовкою фахівців. Цьому сприяє створена матеріально-технічна база навчально-науково-виробничого підрозділу: лабораторія рослинництва, тваринництва та лабораторія переробки сільськогосподарської продукції.

Для підготовки затребуваних на ринку праці фахівців на засіданні Вченої ради інституту та конференції трудового колективу було переглянуто зміст навчальних та виробничих практик: на всіх основних технологічних операціях навчально-виробничих процесів в лабораторіях повинні бути робочі місця студентів.

Тісна співпраця з Радою роботодавців інституту, яку очолює доктор економічних наук, професор, губернатор 1999-2002 р.р. Микола Бутко, допомогла досягти результатів і у виробничій діяльності. Не дивлячись на різке падіння цін на озиму пшеницю за підтримки генерального директора ТОВ "Форсаж", губернатора 2015-2018 р.р. Валерія Куліча, зерно було реалізовано за цінами вище середньоринкових по регіону.

У максимально стислі строки – 2,5 доби вдалося зібрати та за 3 доби успішно реалізувати соняшник на суму 6,3 млн грн.

Проведений аналіз цін на газ пришвидшив перехід на режим енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій. Логічним та економічно доцільним стало рішення перейти на альтернативні способи сушіння зерна кукурудзи – твердопаливні котли.

Думки спеціалістів про перспективи зернового сектору у 2023 році та власні дослідження ринку дають невтішні прогнози щодо цін реалізації озимої пшениці. Висока собівартість її вирощування та несприятливі погодні умови змусили перейти на більш рентабельну та менш затратну культуру – сою.

Інвестиційна діяльність навчального закладу в умовах активних бойових дій на Чернігівщині набула особливого значення. Саме за рахунок вишукованих інвестиційних ресурсів вдалося провести запланований комплекс весняно-польових робіт:

  • Леонід Яковишин, Герой України, к.е.н., член Ради роботодавців інституту, на безповоротній основі надав 3,6 тис. літрів дизельного пального на суму близько 200 тис. грн;
  • Леонід Центило, д. с.-г. н., заступник Голови Наглядової ради університету, в якості інвестиційного матеріального ресурсу забезпечив насінням кукурудзи на зерно і силос та соняшнику на суму 536 тис. грн.

Це дало змогу впоратися в основному з поставленими завданнями і досягти певних результатів:

  • надходження коштів до спеціального фонду від продукції рослинництва (без кукурудзи) і тваринництва склали 14,5 млн грн;
  • виробництво валової продукції на 1 працівника – 1440,5 тис. грн.

У складних умовах воєнного стану цього року створювалися соціально-побутові умови для співробітників та студентів: здійснено модернізацію крила спортивного комплексу, створено Залу спортивної слави, проведено євроремонт коридору і двох сходових клітин, уведено в дію 9 приміщень та укомплектовано їх меблями. У студентський гуртожиток придбано 100 ліжок та 100 сучасних матраців на загальну суму 615 тис. грн.

Традиційно від міжнародних інституцій високого рівня отримано інвестиційний матеріальний ресурс у вигляді сучасних меблів на суму 450 тис. грн. Така співпраця набуває ознак інвестиційного проекту.

Третій рік поспіль продовжується реалізація інвестиційного соціального проекту «Ягоди Чернігівщини» із щорічними надходженнями – 170-230 тис. грн.

Щорічно на 1 грн державного фінансування колектив інституту отримує 2,0-2,2 грн надходжень до спеціального фонду.

На черзі інвестиційний проект 2023-2025 з національно-патріотичного виховання. Створення навчально-практичного центру передбачатиме допризовну підготовку студентів, а його використання у загальнорайонних і міських заходах сприятиме покращенню діяльності молодіжних організацій Ніжинщини.

У навчальних корпусах та гуртожитках облаштовано укриття для студентів та співробітників. В умовах енергетичної кризи навчально-науково-виробничий підрозділ інституту забезпечений трьома генераторами необхідної потужності, а навчальний корпус – двома генераторами.

Для бійців Збройних Сил України, що сформовані на базі Тероборони Ніжинщини і перебувають на Сході України, передано генератор потужністю 3 кВт.

На базі їдальні інституту створено Пункт незламності, який забезпечений необхідними речами та інтернетом. Отриманий генератор потужністю 30 кВт дає можливість безперебійного функціонування котельні на альтернативному паливі, а їдальня за таких умов забезпечує студентів, співробітників та ніжинців стравами та гарячими напоями.

Шановні студенти! Шановні колеги, друзі. Щиро дякую вам за працю.

Нехай у 2022 році, що завершується, залишаться усі наші біди і тривоги, переживання і негаразди, а прийдешній 2023 рік принесе мир і достаток у наші родини та перемогу на всіх фронтах!

Слава Україні!

Слава Збройним Силам України!

Василь Лукач,
директор інституту
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook