Представники лісогосподарських підприємств Житомирщини пройшли навчання за курсом підготовки лісового пожежного

4 листопада 2022 року
м.Боярка

 Упродовж 01-03 листопада викладачі кафедри лісівництва ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України, співробітники Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж спільно з фахівцями Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства та ДП «Чернігівське лісове господарство» провели навчання з теоретичної та практичної підготовки лісового пожежного для лісівників Житомирщини.

 
Колективне фото учасників "Курсу підготовки лісового пожежника" на тренувальному
полігоні в Центральному лісництві ДП "Вищедубечанське лісове господарство"
 

Варто зазначити, що 28-30 вересня 2022 року відбувся перший в Україні теоретично-практичний курс з підготовки лісових пожежних (https://nubip.edu.ua/node/115158) в якому прийняли участь представники постійних лісокористувачів Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства18-20 вересня 2022 року представники постійних лісокористувачів Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства (https://nubip.edu.ua/node/116169), а 25-27 жовтня 2022 року представники постійних лісокористувачів Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства (https://nubip.edu.ua/node/116488).

«Курс підготовки лісового пожежника» - це триденний навчальний курс для підготовки лісового пожежного початкового рівня, а також підвищення кваліфікації пожежних лісових пожежних станцій та лісництв державних та інших підприємств лісового господарства України розроблений на основі рішення розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України від 4 травня 2022 року та Постанови Кабінету Міністрів України №612 від 20.05.2022 р. «Про затвердження Порядку організації охорони і захисту лісів». Типова програма та навчально-тематичний план розроблені з урахуванням вищезгаданої Постанови №612, Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України №382 від 23.12.2020 р. «Про затвердження Положення про відомчу пожежну охорону Державного агентства лісових ресурсів України», Наказу Держкомлісгоспу України №526 від 28.12.2005 р. «Про затвердження Положення про лісові пожежні станції», Наказу Держкомлісгоспу України №278 від 27.12.2004 р. «Про затвердження Правил пожежної безпеки в лісах України» та інших відповідних нормативних документів.

Метою навчального курсу є теоретична та практична підготовка лісового пожежного початкового рівня, а також кваліфікації пожежно-рятувальних підрозділів лісових пожежних станцій та лісництв постійних лісокористувачів та власників лісів, набуття ними практичних навичок щодо особливостей організації та гасіння лісових пожеж.

Завдання навчального курсу ‒ навчити лісового пожежного розуміти природу лісових пожеж, організовувати пожежні команди, використовувати захисне екіпірування, управляти ризиками під час гасіння пожеж, прогнозувати поведінку лісових пожеж, використовувати засоби зв’язку, ручні інструменти, пожежну техніку й обладнання, а також застосовувати відповідні стратегічні й тактичні прийоми гасіння лісових пожеж.

Учасники навчань: інженери ОЗЛ, персонал лісових пожежних станцій, старші майстри, пожежні бійці та пожежні водії лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

 
Слухачі курсу під час обговорення нормативно-правових актів, що регулюють
порядок організації охорони лісів від пожеж
 

Навчання проводили: Василь Гуменюк, доцент кафедри лісівництва НУБіП України, співробітник Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж; Віталій Романенко, в.о. завідувача кафедри нової техніки передової технології, комплексного ведення лісового господарства та охорони праці Укрцентркадриліс; Володимир Брайко, начальник відділу охорони і захисту лісу ДП «Чернігівське лісове господарство», а також команда інструкторів ДП «Чернігівське лісове господарство»: Микола Троян, Денис Махов, Валерій Дворнік, Валентин Музика, Роман Карамеля, Олексій Савлюк та Сергій Плакса.

Польові тренування проходили на навчальному полігоні Центрального лісництва ДП "Вищедубечанське лісове господарство" на яких були присутні в.о. головного лісничого Іван Шийка та лісничий Владислав Верба.
 
Загальне шикування курсантів на навчальному полігоні перед виконанням польових вправ
 
У навчаннях прийняли участь 31 представник 13 постійних лісокористувачів Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, зокрема ДП "Баранівське лісомисливське господарство"ДП "Білокоровицьке лісове господарство"ДП "Бердичівське лісове господарство"ДП "Городницьке лісове господарство"ДП "Ємільчинське лісове господарство"ДП "Коростенське лісомисливське господарство"ДП "Коростишівське лісове господарство"ДП "Лугинське лісове господарство"ДП "Народицьке спеціалізоване лісове господарство"ДП "Овруцьке лісове господарство"ДП "Олевське лісове господарство"ДП "Радомишльське лісомисливське господарство" та ДП "Словечанське лісове господарство".
 
Демонстрація сучасного лісопожежного автомобіля АЛП-7 (55S18)-538І
вітчизняного виробництва на базі шасі IVECO Daily
 
Демонстрація сучасного протипожежного модуля Firexpress з використанням технології 
тонко розпиленої води,що дозволяє економно та ефективно
використовувати вогнегасні речовини
 
Створення мінералізованої смуги ручними інструментами
 
Перед виконанням польових вправ за пожежними командами закріплюються інструктори
для роз'яснення виконання польових вправ, в даному випадку пояснення особливостей роботи з
запалювальними апаратами крапельного типу
 
Застосування запалювальних апаратів для проведення контрольованого
випалюванння горючих матеріалів
 
Пожежні спостерігачі та команда пожежних з лісовими ранцевими вогнегасниками розміщуються
по периметру пожежі з метою виявлення точкових загорань
поза зоною основної крайки пожежі
 
Приклад застосування лісових ранцевих вогнегасників для гасіння крайки пожежі
низької інтенсивності горіння
 
Інструктор демонструє різні способи згортання пожежних рукавів
 
 
Відпрацювання оперативного розгортання пожежної автоцистерни 
для локалізації низової пожежі
 
Розгортання магістральної рукавної лінії та подача води з пожежного автомобіля
 із застосуванням мотопомпи
 
Розгортання робочих рукавних ліній та подача води на фронтальну
крайку низової пожежі низької сили 
 

За результатами іспиту з теоретичних знань та оцінки за виконання практичних вправ під час польових занять, учасникам будуть видані спеціальні посвідчення про те, що вони успішно пройшли базовий курс навчання за типовою програмою "Курс підготовки лісового пожежного".

 

Програма навчань: переглянути програму

 

 Василь Гуменюк, доцент кафедри лісівництва
ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України
 
Автор фото: Віталій Романенко,
в.о. завідувача кафедри нової техніки передової технології,
комплексного ведення лісового господарства та охорони праці Укрцентркадриліс

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook