Історико-краєзнавча діяльність аспірантів кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

4 листопада 2022 року

Аспірантка кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Яніна Алєєва успішно поєднує навчання за освітньо-науковою програмою «Історія України» та історико-краєзнавчу діяльність, чому сприяє її активна громадянська позиція і щира зацікавленість культурною спадщиною.

Яніна вже кілька років очолює громадську організацію «Моя провінція», що займається історико-краєзнавчою та культурно-просвітницькою роботою. Нещодавно, завдяки роботі організації, список культурних пам’яток Полтавщини поповнився ще однією. Влітку 2021 року ГО «Моя провінція», спільно з Комунальним підприємством «Центр охорони та дослідження пам’яток археології Полтавської області» в межах підписаного меморандуму про співпрацю провели спільне дослідження з встановлення місця колишнього розташування Свято-Іоанівської церкви міста Лохвиця (Полтавщина), яка становить культурну цінність як перша Українська автокефальна православна церква на Лохвиччині.
Довгі роки місцерозташування споруди, історія якої тісно пов’язана з українським патріотичним осереддям, приховувалося, а пам’ять піддавалася знищенню. В ніч з 30 на 31 жовтня 1926 року церкву рукою невідомого зловмисника було підпалено і дерев’яна споруда, з любов’ю розмальована паствою «в козацькому стилі», вигоріла дотла. Горіли стіни, які зустрічали 1924 року Василя Липківського, горів храм, де вперше для українців зазвучала служба Божа рідною мовою. Так намагалися знищити надію українців і пам’ять про події тих часів. Нині ж точне місце колишнього розташування церкви встановлено і пам’ять про неї знову повернуто до офіційної історії. Попереду багато роботи над поверненням цих сторінок історії в пам’ять людську.

Свято-Іоанівська церква

Свято-Іоанівська церква

Храмове свято 07 липня 1924 року. В центрі митрополит Василь Липківський

Сучасний вигляд місця розташування церкви

Фото з експедиції

Меморандум про співпрацю

 

 

 

 

Василь Стрілець,
професор кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook