Викладачі кафедри лісівництва НУБіП України у співпраці з Державним агентством лісових ресурсів України продовжують підготовку лісових пожежних

24 жовтня 2022 року
   Упродовж 18-20 жовтня викладачі кафедри лісівництва ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України, співробітники Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж спільно з фахівцями Укрцентркадриліс та ДП «Чернігівське лісове господарство» провели навчання з теоретичної та практичної підготовки лісового пожежного для лісівників Черкащини.
Колективне фото учасників "Курсу підготовки лісового пожежника" на тренувальному
полігоні в Хотянівському лісництві ДП "Вищедубечанське лісове господарство"
 
   Варто згадати, що 28-30 вересня 2022 року відбувся перший в Україні теоретично-практичний курс з підготовки лісових пожежних (https://nubip.edu.ua/node/115158) в якому прийняли участь представники постійних лісокористувачів Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

   «Курс підготовки лісового пожежника», це триденний навчальний курс для підготовки лісового пожежного початкового рівня, а також підвищення кваліфікації пожежних лісових пожежних станцій та лісництв державних та інших підприємств лісового господарства України розроблений на основі рішення розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України від 4 травня 2022 року та Постанови Кабінету Міністрів України №612 від 20.05.2022 р. «Про затвердження Порядку організації охорони і захисту лісів». Типова програма та навчально-тематичний план розроблені з урахуванням вищезгаданої Постанови №612, Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України №382 від 23.12.2020 р. «Про затвердження Положення про відомчу пожежну охорону Державного агентства лісових ресурсів України», Наказу Держкомлісгоспу України №526 від 28.12.2005 р. «Про затвердження Положення про лісові пожежні станції», Наказу Держкомлісгоспу України №278 від 27.12.2004 р. «Про затвердження Правил пожежної безпеки в лісах України» та інших відповідних нормативних документів.

Учасники курсу лісового пожежника під час лекційних занять 

   Метою навчального курсу є теоретична та практична підготовка лісового пожежного початкового рівня, а також кваліфікації пожежно-рятувальних підрозділів лісових пожежних станцій та лісництв постійних лісокористувачів та власників лісів, набуття ними практичних навичок щодо особливостей організації та гасіння лісових пожеж.

   Завдання навчального курсу ‒ навчити лісового пожежного розуміти природу лісових пожеж, організовувати пожежні команди, використовувати захисне екіпірування, управляти ризиками під час гасіння пожеж, прогнозувати поведінку лісових пожеж, використовувати засоби зв’язку, ручні інструменти, пожежну техніку й обладнання, а також застосовувати відповідні стратегічні й тактичні прийоми гасіння лісових пожеж.

Польове тренування щодо застосування мобільних пожежних модулів високого
тиску для гасіння лісових пожеж
 
Польове тренування щодо розгортання пожежних рукавних ліній 

   
Демонстрація застосування відеосистеми раннього виявлення лісових пожеж
 
   Учасники навчань: персонал лісових пожежних станцій, старші майстри та майстри лісу лісогосподарських підприємств Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

   Навчання проводили: Василь Гуменюк, доцент кафедри лісівництва НУБіП України, співробітник Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж; Віталій Романенко, в.о. завідувача кафедри нової техніки передової технології, комплексного ведення лісового господарства та охорони праці Укрцентркадриліс; Володимир Брайко, начальник відділу охорони і захисту лісу ДП «Чернігівське лісове господарство», а також команда інструкторів ДП «Чернігівське лісове господарство»: Микола Троян, Денис Махов, Валерій Дворнік, Валентин Музика, Роман Карамеля, Олексій Савлюк та Сергій Плакса.

Загальне шикування учасників курсу на навчальному полігоні перед виконанням польових вправ

   У навчаннях прийняли участь 30 представників постійних лісокористувачів Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, зокрема ДП «Звенигородське лісове господарство», ДП «Золотоніське лісове господарство», ДП «Корсунь-Шевченківське лісове господарство», ДП «Смілянське лісове господарство», ДП «Уманське лісове господарство», ДП «Черкаське лісове господарство» та ДП «Чигиринське лісове господарство».

Перед виконанням польових вправ за пожежними командами закріплюються інструктори 
Створення мінералізованої смуги шириною 1,5 м ручними інструментами  
Інструктори пояснюють особливості роботи запалювальних апаратів крапельного типу
 
Застосування запалювальних апаратів для проведення контрольованого
випалюванння горючих матеріалів 
Застосування мотопомп і прокладання рукавних ліній для гасіння низової
пожежі середньої інтенсивності  
Демонстрація різних способів контрольованого випалювання 
Операція "догашування" - проводиться з метою виявлення та остаточної ліквідації осередків з
тліючих горючих матеріалів після проходження фронту низової пожежі 
Прокладання магістральної та робочої рукавних ліній для догашування лісової пожежі 
    Демонстрація процедури делегування обов'язків керівника гасіння лісової пожежі (КГЛП) згідно протоколу. КГЛП Василь Гуменюк (праворуч) передає керування гасінням Володимиру Брайко (ліворуч) - старшій посадовій особі прибувшій на місце пожежі 
Слухачі курсу під час екзамену витягують білети з теоретичними запитаннями 
Слухачі курсу лісового пожежного складають іспит 

   Результати навчань підсумовувалися за результатами іспиту з теоретичних знань та оцінки за виконання практичних вправ під час польових занять, на основі чого учасникам будуть видані спеціальні посвідчення про те, що вони успішно пройшли базовий курс навчання за типовою програмою "Курс підготовки лісового пожежного".

   Програма навчань: sites/default/files/u184/programa_kurs_pidgotovki_lisovogo_pozhezhnika_finalna_17.10.22.pdf

 

Сергій Зібцев, Василь Гуменюк, Олександр Сошенський,
співробітники кафедри лісівництва
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook