Триває навчальний процес в аспірантів кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

21 вересня 2022 року

У 2023 – 2023 навчальному році нам – аспірантам спеціальності «Історія та археологія» другого року навчання – професором кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Стрільцем В.В. викладається дисципліна «Актуальні проблеми історичного дослідження». Ми одразу звернули увагу на важливість цього курсу для нашої підготовки через його проблематику і коло питань, що підніматимуться на заняттях. Головне – це можливість не лише ознайомитися з основними актуальними проблемами історичного дослідження у вітчизняній та закордонній науці, але й зрозуміти, як обґрунтовувати актуальність власного дослідження і обирати різні підходи та принципи для всебічного розкриття своєї проблематики.

Протягом перших занять ми вже познайомилися зі структурою та особливостями курсу. Визначили проблеми та сучасні підходи в історичних дослідженнях, методологічні аспекти. Ми розширюємо свої уявлення про історичну науку, зосереджуємо увагу на важливих та актуальних питаннях, аналізуємо концепції, підходи, методологію, що використовується у вітчизняних та зарубіжних історичних дослідженнях, та вчимося використовувати набуті знання у власних дисертаційних студіях.
Важливість курсу зумовлюється й сучасними змінами в історичній науці, коли на місце старої радянських методології приходять сучасні парадигми та прогресивні наукові концепції. І науковці нашого покоління повинні бути невід’ємною частиною цього процесу.

 

 

 

Яніна Алєєва, Євгенія Шевцова,
аспірантки кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook