Українська пастка «руського миру»

9 серпня 2022 року

Добігає завершення майже піврічна кривава драма, що її розв’язала путінська кремлівська влада своєю неспровокованою, зухвалою агресією проти України, втягнувши Росію у злочинне воєнне протистояння, у війну із сусідньою, мирної, крокуючої власним суверенним шляхом демократичного розвитку державою.
Україна у вогні. Палає земля, руйнуються і знищуються міста, села, гинуть ще вчора живі, теплі люди, у тому числі жінки, дітки, старі, мільйони біженців змушені лишати місця звичного мирного проживання, рятуючись від бомбардувань, ракетних обстрілів, всього, що несе в собі війна як вона є.
Україна і українці чинять достойний героїчний опір ворогу. Не тільки саме військові, ополченці, бійці тероборони, численні волонтери, але увесь народ став на захист власної батьківщини, зупиняючи ворога й руйнуючи всі загарбницькі плани ватажків антинародного режиму росії.
Завданням науковців, аналітиків, мислителів, що вони не можуть сьогодні бути на передовій збройної боротьби, проте є бійцями передусім ідеологічного, інформаційного фронту, постає інтелектуальне, історико-політичне, філософське та теоретико-практичне осмислення витоків московської агресії, її причин та наслідків для самої росії і світу.
Саме цим проблемам було присвячено засідання круглого столу ««Рашизм»: що це?» 9-го серпня ц. р., що він відбувся на базі Медіацентру ДП «ГДІП» у комбінованому онлайн-офлайн форматі і організатором якого виступив Центр досліджень росії.

На початку зустрічі її модератор, Керівник Центру, Міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.) Володимир Огризко запропонував присутнім дискусію щодо методології дослідження запропонованої проблематики, визначення понятійно-категоріального апарату, історіографії та джерельної бази піднятих питань, всебічного вивчення таких явищ як «руський мир» та «рашизм» як наукової проблеми та політичної практики сучасного російського політикума, побажавши учасникам круглого столу наукових та життєвих успіхів у наші непрості воєнні часи.

Такий науковий дискурс запропонувала присутнім для обговорення перша спікерка, докторка історичних наук, членкіня-кореспондентка НАН України, авторка численних наукових праць про росію, зокрема книги ««Руський мир» в Україні – на краю прірви» Лариса Якубова, яка представила виникнення рашизму як результат політико-соціального розвитку російського суспільства та наголосивши на необхідності поглибленого вивчення ментальних характеристик народів росії задля кращого розуміння процесів фашизації політики правлячої верхівки та підтримки її значною кількістю населення.
Доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, ректор Київського університету ім. Бориса Гринченка, керівник наукового проекту «Покарати рашизм» Віктор Огнев’юк зупинився на історичних витоках явища рашизму як теорії й практики сьогоднішньої внутрішньої та зовнішньої політики російської правлячої верхівки.
Сучасний український філософ, публіцист, автор численних філософських статей та ессе, зокрема досліджень росії, Сергій Дацюк побудував свій виступ у формі питань і відповідей на проблеми, що вони стали предметом обговорення та дав свої власні і слушні погляди на тлумачення рашизму як політичних реалій і парадигми дій очильників росіїї, військових злочинців й вбивць власних та сусідніх народів.
Народний депутат України п’яти скликань, міністр екології і природних ресурсів України (2000-2001 рр.), громадський політичний діяч Іван Заєць висловив свій погляд на запропоновану проблематику обговорень, завершивши свій виступ оригінальними, як завжди, обґрунтованими висновками.
Глибині й науковій об’єктивності дебатам додала участь у круглому столі Юрія Федорова – російського аналітика і публіциста, свого часу провідного наукового співробітника Інституту світової економіки та міжнародних відносин РАН, професора МДІМВ, автора багатьох наукових праць, зокрема монографії «Россия между фашизмом и распадом».
В ході дискусії, яку розгорнули її учасники, кожен із власним поглядом, пропонували наукові підходи, пошуки й відповіді на питання, що їх поставили доповідачі, зокрема звертає на себе увагу тезовий виступ доктора історичних наук, професора, члена-кореспондента НАНУ Василя Ткаченка, присвячений корпоративним державам та корпаритивізму як явища й джерела фашизму й сьогодняшнього рашизму.
Зауважимо, що дієву он-лайн участь у заході взяли й науковці та студенти кафедри міжнародних відносин і суспільних наук гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України (професори Олександр Шевчук, Сергій Білан, Олена Любовець, доценти Сергій Асатуров, Олена Кропивко, Людмила Лановюк, Вікторія Хвіст), зокрема актуальність деяких студентських запитань була відзначена модератором наукового заходу.

          

          

Підбиваючи певні підсумки вищезазначеного, маємо переконливо стверджувати, що на сьогодні безглузда політика «руського миру» кремлівських сидільців, політика, що вона у наукових й політичних колах здавна вже отримала назву «рашизму» не тільки підвела росію і її народи до прірви знищення, але війною в Україні потрапила у пастку – пастку саморуйнації і зникнення як суб’єкта міжнародного співтовариства.

 

 

 

 


Сергій Асатуров,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook