Всі ресурси – на гасіння пожеж

21 червня 2022 року
ЕКО-iнформ

Лісівники Миколаївщини виконують свої обов’язки без бюджетного фінансування.

За повідомленнями Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства, Газета “Природа і суспільство”.

Начальник Миколаївського ОУЛМГ Олександр Грицай провів нараду з директорами та адміністративним складом держлісгоспів області.

Основні теми наради: стан фінансово-господарської діяльності, пошуки додаткових джерел надходжень та функціонування в умовах економії у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування.

Участь взяли заступник начальника – головний економіст Ольга Попович, керівники лісгоспів Олександр Чикачов, Микола Гордієнкко, Юрій Крет, Віктор Мироненко, головні бухгалтери та головні економісти лісгоспів.

– Ми зараз маємо розраховувати на власні ресурси. В умовах війни держлісгоспи не отримуватимуть коштів, які раніше надходили з бюджету. Тому маємо розуміти всі: економія, чіткі розрахунки та пошуки додаткових джерел надходжень зараз для всіх нас є головними питаннями для вирішення, – зазначив Олександр Грицай. – Так, знаємо, що наша галузь не залишить у біді, у нас сильна корпоративна етика з власними традиціями. Але ми не маємо права зловживати жодною допомогою. Тому сьогодні звертаюся до вас усіх: ми зобов’язані використати всі можливості для залучення додаткових коштів.

Окремо головний лісівник Миколаївщини зупинився на питаннях пожежної безпеки.

В області утримується спекотна погода, відповідно – високий клас пожежної небезпеки.

Через бойові дії та постійні обстріли загорання почастішали у десятки разів.

На фоні цього гостро відчувається дефіцит паливно-мастильних матеріалів.

– Ми не можемо дозволити собі не реагувати оперативно на вогонь у лісі. Тому дуже прошу: всі наявні паливні ресурси максимально спрямовувати на гасіння пожеж. Літо тільки розпочалося, війна триває. У цьому питанні ви всі маєте налагодити співпрацю з місцевими громадами, це наша спільна відповідальність, – наголосив Олександр Анатолійович.

Не перестають виникати загорання на Кінбурнській косі – всі вони стаються через потрапляння ворожих снарядів.

Загалом, вогнем тут уже знищено орієнтовно 300 га заповідних територій. Лісівники роблять усе можливе, щоб оперативно локалізувати пожежі. Обсяги вигорілих площ збільшуються щодня.

Працівники державної лісової охорони разом із рятувальниками 3 червня локалізовували загорання на території Балабанівського лісового урочища (лісовий заказник «Балабанівка»). Загалом, тут уже вигоріло більше 8 га – це лише за два дні – 3 і 4 червня.

Людям, які виїхали на гасіння, довелося ховатися від обстрілів у мінсмугах – тепер ці протипожежні бар’єри рятують не лише ліс, а й життя самих вогнеборців.

Сьогодні на цих територіях знову обстріли. Тому знову є загорання. На жаль, немає можливості оперативно реагувати на пожежі, адже ворог свідомо обстрілює території, таким чином не даючи лісівникам і рятувальникам виїжджати на гасіння.

Зі свого боку, лісівники й надалі готові робити все можливе, щоб ці втрати на Миколаївщині були якомога меншими.

 

Джерело: ЕКО-iнформ. https://ekoinform.com.ua/?p=15772

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook