ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ НА АГРОБІОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

29 квітня 2022 року

 

Традиційним заходом у Національному університеті біоресурсів і природокористування України стало проведення весняного Дня відкритих дверей. Саме зараз, коли випускники зважують усі «за» і «проти» вступу у той  чи інший ЗВО, на ту чи іншу спеціальність на часі поспілкуватися з ними у довірливій атмосфері, показати переваги навчання у нашому університеті та й просто проконсультувати з питань складання НМТ та вступу. Особливо гостро це питання постало у воєнний час, коли кардинально змінюються умови вступу, а значна частина випускників перебувають у дещо розгубленому стані, оскільки, як і всі громадяни України, стикнулися з безпрецедентною агресією Росії і абсолютно незвичною і неочікуваною для себе ситуацією. На агробіологічному факультеті онлайн День відкритих дверей зібрав понад 100 учасників: випускників шкіл та коледжів, батьків та усіх зацікавлених у вступі на спеціальності 201 Агрономія і 203 Садівництво та виноградарство.

 

Розпочався захід із вітального слова до учасників декана агробіологічного факультету Оксани Тонхи.  Вона провела короткий екскурс у славну історію факультету, яка налічує уже 124 роки, і причетними до якої були такі відомі особистості, як Д.І. Менделєєв, В.Л. Симиренко та інші. Декан також закцентувала увагу на важливості аграрного сектору, зокрема рослинництва та плодоовочівництва, для економіки України на сучасному етапі. Відповідно, така галузь, яка стрімко розвивається і є лідером за валютними надходженнями від експорту, потребує висококваліфікованих фахівців. Особливо гостро потреба у висококласних агрономах і плодоовочівниках відчуватиметься у післявоєнний період, коли сільське господарство може стати локомотивом відбудови економіки України. І наш факультет є беззаперечним лідером у підготовці фахівців з агрономічного напряму, про що свідчать численні рейтинги та й постаті випускників, які займають провідні посади в усіх сферах аграрної галузі України. Декан ознайомила із структурою факультету, особливостями навчального процесу та перевагами навчання  на агробіологічному факультеті саме у нашому закладі вищої освіти. Також нею були окреслені перспективи майбутнього працевлаштування випускників.

Продовжила знайомство з факультетом голова студентської організації, студентка 2 курсу Єлизавета Баранова. Вона розповіла про усі активності, які чекають на студентів університету, умови проживання у гуртожитку та у цілому цікаве і насичене життя студентів не лише на заняттях, а і у вільний час у такому чарівному місці, як Голосієве. Поділилась Єлизавета і своїми враженнями, яка сама ще не так давно робила нелегкий вибір, куди вступати. І наголосила, що абсолютно задоволена своїм вибором.

Завідувач кафедри землеробства та гербології Семен Танчик ознайомив з кадровим складом та навчальними лабораторіями кафедри, продемонструвавши, що навчальний процес і наукові дослідження ведуться на найвищому рівні, свідченням чого є численні договори на проведення досліджень для провідних сільськогосподарських структур України. Він також навів приклади успішного працевлаштування в аграрній сфері випускників кафедри, які нині плідно співпрацюють з факультетом.

Прикладом такої успішної кар’єри у аграрній сфері може бути наступний доповідач, Олег Загородній, який нині очолює агрономічну службу однієї з великих аграрних компаній України, одночасно продовжуючи навчання на факультеті, тепер у аспірантурі. Він поділився своїми лайфхами навчання, у т.ч. за кордоном, і практичного досвіду, наголосивши, що високофахові агрономи були і будуть надзвичайно затребуваними, престижними і високооплачуваними професіями в Україні.

Доцент кафедри садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка Юрій Андрусик закцентував увагу на спеціальності 203 Садівництво та виноградарство, продемонструвавши перспективи навчання, як із залученням власних практичних об’єктів університету, так і широкої мережі наукових і виробничих баз партнерів факультету: науково-дослідних інститутів, овочевих, садових і ягідних господарств, тепличних і грибних комплексів тощо. Він наголосив, що робота випускника спеціальності не лише цікава і високооплачувана, але і естетично приваблива, оскільки фахівець цієї галузі має справи з садами, квітковими теплицями та іншими екзотичними об’єктами у галузі плодоовочівництва.

Заступник декана з міжнародної діяльності Ольга Кравченко детально розповіла про перспективи участі студентів у міжнародних програмах, закцентувавши увагу, що студенти нашого університету позитивно вирізняються своїм високим рівнем підготовки за участі у міжнародних конкурсах, у яких їй довелося приймати участь, як члену журі. Також йшлося про групи з вивчення предметів англійською мовою на факультеті, навчання у яких кардинально підвищує фаховий рівень випускників, оскільки знання іноземної мови висококваліфікованим агрономом чи плодоовочівником – практично гарантія успішної професійної кар’єри.

Заключним виступом Дня відкритих дверей була презентація доцента кафедри овочівництва і закритого ґрунту Олександра Цизя,  у якій він розповів про особливості вступу під час воєнного стану у 2022 році.

На завершення заходу співробітники факультету побажали випускникам успішно скласти НМТ і висловили впевненість, що зустрінуть їх після НАШОЇ ПЕРЕМОГИ уже в якості студентів.

Адміністрація факультету висловлює вдячність усім учасникам Дня відкритих дверей за проведення заходу на належному рівні.

 

Олександр Цизь,

доцент кафедри овочівництва  і закритого ґрунту

Роман Жила

доцент кафедри загальної, органічної та фізичної хімії

 

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook