До питання про дипломи з відзнакою

У Законі України «Про вищу освіту», який було прийнято у 2014 році не визначаються і не виділяються як окремі види документів про вищу освіту дипломи молодшого бакалавра з відзнакою, бакалавра з відзнакою та магістра з відзнакою.

Міністерство освіти і науки України видало наказ від 25.01.2021 №102 «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) та додатка до них, зразка академічної довідки» яким затверджено такі форми документів:

•    диплом молодшого бакалавра;
•    диплом бакалавра;
•    диплом магістра;
•    диплом доктора філософії;
•    диплом доктора мистецтва;
•    диплом доктора наук;
•    додаток до диплома європейського зразка;
•    зразок академічної довідки, – що відповідає Закону України «Про вищу освіту».

Закладам вищої освіти надано можливості позначати у дипломі відзнаки чи особливі досягнення студентів. Відповідно до пункту 3 наказу, у дипломах бакалавра, магістра, які видаються закладами вищої освіти, може зазначатися інформація про особливі досягнення та/або відзнаки здобувачів освіти з урахуванням положень пункту 10 частини другої статті 36 Закону України «Про вищу освіту».

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України Вчена рада НУБіП України затвердила нові форми дипломів, додатка до них та зразка академічної довідки від 12 лютого 2021 р. (протокол №6), а також прийняла рішення, хто має відмінне навчання, у дипломі друкувати рядок «Додаткова інформація», в який і вноситься інформація про диплом з відзнакою. Ці відомості зазначаються в пункті 6.2.4 додатка до диплома європейського зразка.

При працевлаштуванні роботодавця цікавить не лише диплом про вищу освіту, а й те, чи має студент «особливі успіхи», тому він зможе дізнатися про це всередині диплома та додатка до нього.

Оксана Бобер,
начальник відділу з працевлаштування
випускників та видачі документів про вищу освіту

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook