Підсумки проведення секційного блоку «Вектори розвитку освіти і науки у сфері публічного права»

October 23, 2021

Підсумки проведення секційного блоку

«Вектори розвитку освіти і науки у сфері публічного права»

Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні вектори розвитку юридичної освіти і науки»

Підсумки проведення секційного блоку «Вектори розвитку освіти і науки у сфері публічного права» Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні вектори розвитку юридичної освіти і науки», що відбулись 22 жовтня 2021 року на кафедрі адміністративного та фінансового права НУБІП України, засвідчили високий рівень підготовки учасниками матеріалів тез з актуальних питань розвитку освіти і науки у сфері публічного права.

Модератором заходу виступив Володимир Курило, завідувач кафедри адміністративного та фінансового права, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, академік Національної академії наук вищої освіти України та Академії адміністративно-правових наук, заслужений юрист України, Лауреат Премії Ярослава Мудрого, перший віце-голова Академії адміністративно-правових наук.

Науково-педагогічний склад кафедри високо оцінив виступи учасників заходу, серед яких слід відзначити: А. Василевську, Ю. Нанюк, А. Федорович, А. Попп, Д. Пєшкова, Д. Ухаля, В. Чухно, А. Завгородню та Д. Габрілчук.

  

 

За підсумками роботи учасниками секції було прийнято звітну резолюцію, в якій йдеться про те, що сучасний стрімкий розвиток освіти і науки у правовій площині у цілому, а особливо - у сфері публічного права, опосередкований доволі швидкими змінами суспільних відносин, що потребують вчасного належного рівня правового регулювання. І саме задля формування основ для створення ефективного правового регулювання суспільних відносин у публічній площині, яка, так само, стрімко видозмінюється, у тому числі, на шляху втілення євроінтеграційних намірів нашої держави, важливим та надзвичайно актуальним постають питання визначення та уніфікації напрямків розвитку освіти і науки у сфері публічного права у цілому. Адже саме вони закладають фундамент для подальшого втілення концептуального наукового бачення у правових нормах щодо регулювання відносин «держава – громадянин». 

Нагальним та вкрай актуальним вбачається необхідність удосконалення  освіти і науки у сфері публічного права у розрізі як теоретико-методологічного підходу (приведення термінології, засадничих підходів, змісту й складових блоку публічного права у відповідності до стандартів ЄС), так і правотворчого та правозастосовного. На сучасному етапі особливого значення набувають такі напрямки удосконалення освіти і науки у сфері публічного права як: сама структура та уніфікація змісту означеного правового блоку; проблематика питань місцевого самоврядування, публічної служби, запобігання та протидії корупції; реформування вказаних сфер у світлі гармонізації правових засад їх адміністрування у відповідності до законодавства країн ЄС та приведення до міжнародних цінностей і стандартів у цілому; удосконалення інституту відповідальності, зокрема, більш чіткого та структурованого розмежування адміністративної та кримінальної відповідальності тощо. 

 

Доцент кафедри адміністративного

та фінансового права, д.ю.н.,

Гулак Олена 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook