Актуальні питання розділення неоднорідних систем харчових виробництв та використання технологічного обладнання для ефективної дії було розглянуто на відкритій лекції
Нещодавно відбулося відкрите лекційне заняття з дисципліни «Технологічне обладнання харчової галузі» на тему «Обладнання для розділення неоднорідних систем» для здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» 3 курсу зі спеціальності A5 «Професійна освіта» за освітньою програмою «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)», лекторка – Ірина БЕРНИК, д.т.н., професорка кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБІП України.
Лекцію розпочато вчасно. Лекторка використала традиційний підхід, щодо структури лекційного заняття, спочатку оголосила тему, ознайомила з планом та переліком рекомендованих літературних джерел.
Для зосередження уваги здобувачів було окреслено шляхи утворення неоднорідних систем, як результат механічних, теплових, дифузійних, хімічних та мікробіологічних процесів харчових виробництв, та які потрібно відокремити для проведення наступних процесів отримання готового продукту або в зв'язку з екологічними вимогами. Розглянуто низку ознак, які використовувані для розділення неоднорідних систем та є наслідком наявності чітких меж між дисперсною фазою і дисперсним середовищем. Такий підхід забезпечує вміле поєднання теоретичних знань з практичним досвідом і наглядним матеріалом, з високим рівнем науковості.
Лекторка використовувала знання студентів з дисциплін пререквізитів, зокрема «Процеси та апарати харчових виробництв», для висвітлення теоретичних основ процесів гравітаційного та відцентрового осадження, фільтрування, пов’язувала їх з особливостями конструкцій і роботи технологічного обладнання, відповідно до тематики лекції.
Ефективність лекції було підвищено шляхом використання технічних засобів навчання. Лекційний матеріал створено із застосуванням мультимедіа. При цьому зміст та об’єм представленого матеріалу презентації вцілому відповідає пізнавальній підготовці здобувачів; складові елементи відображають сутність лекції та представлені у вигляді схем, графіків, аналітичних залежностей та визначень.
Темп викладання дозволив студентам в повному обсязі засвоювати матеріал і вести конспект на належному рівні.
По завершенню лекції відбулося обговорення в якому взяли участь студенти та викладачі кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК.
Завідувач кафедри Володимир Василів відзначив, що лекція відповідає навчальній програмі, цікава і актуальна, прочитана на високому професійному рівні, матеріал викладений у доступній формі.
Доцент Зінаїда Бурова зазначила, що Ірина Берник використала принципи систематичності, послідовності та науковості при представлені лекційного матеріалу.
Доцент Максим Гудзенко зазначив, що зміст лекції відповідає сучасному рівню розвитку науки, містить проблемні питання та вірне їх трактування.
За результатами прочитаної лекції викладачі та студенти провели анонімне анкетування щодо оцінювання якості проведення лекційного заняття. Загалом лекція була проведена на високому рівні, про що свідчать результати анкетування.
Максим Гудзенко
доцент кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК