Цього тижня кафедра журналістики та мовної комунікації проводить низку заходів для здобувачів вищої освіти Національного університету біоресурсів та природокористування України, присвячених Дню української писемності та мови. У межах запланованого Тижня української мови відбулися дебати «Фемінітиви у професійному мовленні: за та проти», основною метою яких стало обговорення важливої для сучасного суспільства теми.
Юні дебатери – студенти 1 курсу спеціальності «Харчові технології» – не лише запропонували актуальну тему для такого виду ділової комунікації, як дебати, а й серйозно підготувалися до агруметування своїх позицій, заздалегідь розподіливши ролі та окресливши орієнтири виголошуваних промов. Здобувачі розподілилися на дві команди: ті, хто проти вживання у професійній комунікації лексичних одиниць жіночого роду на позначення посад, професій, звань статусів тощо, а також ті, хто наполягає на активному вжитку жіночих форм іменників у фаховому мовленні. Модератором заходу стала Вікторія Воскобойнікова, яка досконало впоралася зі своєю ролю: одразу встановила правила взаємодії учасників дебатів, зокрема зазначила етичний кодекс опонентів, а також налаштувала здобувачів на активну комунікацію.
Особливо яскраву переконливість як опоненти і лідери прихильників своїх переконань виявили Ангеліна Єрьомкіна і Дарія Рябокінь. Студенти 1-го курсу наводили переконливі та змістовні аргументи, доводячи важливість обговорення обраної теми.
Для переконання чи спростування тез учасникам довелося заздалегідь детально проаналізувати нормативно-правові акти, пов’язані з мовною та гендерною політикою. Також юним дебатерам треба було заздалегідь вивчити думки відомих науковців щодо можливостей реалізації використання фемінітивів у професійному мовленні, дослідити лексикографічні праці щодо наявності форм жіночого роду, а також схарактеризувати власний досвід спілкування.
Динамічна й жвава, по-юнацьки запальна атмосфера сприяла визначеній меті запланованого заходу: уміння доступно формулювати свою думку та правильно добирати коректні аргументи на користь своєї позиції.
Опановуймо й надалі мовні засоби у різних проявах професійної комунікації!
Натисніть «Подобається», щоб читати новини НУБіП України в Facebook