Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно — 27 січня.
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц - Біркенау.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одним з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві.
Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України. Вони не просто вбивали, а знущались, катували та проводили досліди над євреями. Для проведення тортур і страти нацисти будували концетраційні табори. Нацистська расова політика базувалась на дискримаційних заходах, що з часом переросли у масові страти.
Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади. Це – чверть усіх жертв Голокосту, який є злочином проти всього людства.
Віта КІРУХА, завідувач бібліотекою