Магістри-міжнародники – учасники літньої онлайн-академії «Історія в часі війни»
Викладачі кафедри міжнародних відносин і суспільних наук та магістранти спеціальності «міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» долучилися до літньої онлайн-академії «Історія в часі війни». Захід спільними зусиллями зорганізували Відкритий Університет в Екзилі та Німецько-українська комісія істориків. Метою Академiї є надання українським дослідникам можливостi обговорити у колі фахівців виклики війни для науковців, розглянути нові вектори досліджень і презентувати свої напрацювання.
Кожен день мав свою власну тематику та розпочинався вступною лекцією члена Німецько-Української комісії істориків (key note lecture). Після цього було заплановано фахові панелі з доповідями учасників академії (тривалістю 15 хвилин кожна), коментарями від членів комісії та спільним обговоренням.
Розпочинала роботу Академії тематика – Глобальна історія України, де вступну лекцію прочитав проф. д-р. Ярослав Грицак за назвою «Глобальна історія України та війна сьогодення».
Продовжувалася робота за такими тематиками: Українсько-німецькі відносини (лекція проф. д-р. Поліни Барвінської за назвою «Українсько-німецькі відносини у ХХ-ХХІ ст.: українська історіографія»; Усна історія (лекція проф. д-р. Гелінади Грінченко «Усна історія і виклики сучасності»; Україна та імперії (лекція проф. д-р. Юрія Шаповала «На службі "червоній імперії". Українці-члени Політбюро ЦК КПРС (1917-1991)».
Спілкування у творчій дискусійній атмосфері показало, що історичний досвід, практика минулого має актуальне значення для сьогодення. І праця на платформі міжнародних відносин фахівців-міжнародників, що професійно володіють інформацією, дозволить Україні відстоювати свої інтереси як суверенної незалежної Держави.
Анастасія Вагерич,
магістранка спеціальності
«міжнародні відносини»
Людмила Лановюк,
куратор групи магістрів спеціальності «міжнародні відносини»