Весна вимагає пришвидшення польових робіт в НДГ

8 квітня 2020 року
     Досить висока температура березня-квітня цього року, а, головне, нестача вологи у грунті, вимагає від працівників навчально-дослідних господарств НУБіП, як і всіх аграріїв, переглянути строки початку посіву пізніх зернових культур та багаторічних трав. Якщо зазвичай ці роботи починалися в кінці квітня, то зараз треба пришвидшити темп, щоб не втратити дорогоцінну вологу та отримати дружні сходи. А, отже, посів соняшнику розпочався.

     Станом на 08.04.2020 року у Великоснітинському НДГ посіяно вже 160 га цієї культури, тобто біля 30% від запланованої площі посіву. Посів здійснюється сівалкою точного висіву Kinze, яку НДГ придбало цього року. Насіння гібриду Сумико, оригінатор Сінгента, протруєне і повністю відповідає посівним кондиціям, за даними Української лабораторії якості і безпеки продукції, де попередньо перевірялися показники якості. Посівна площа підживлена у відповідності до технологічних карт: внесено по 150 кг/га нітроамофоски восени та по 150 кг/га сульфату амонію у передпосівну культивацію весною. Всі роботи по підготовці грунту, підживленню та посіву проведені власною технікою.

     Спеціалісти Агрономічної дослідної станції планують розпочати посів соняшнику 9 квітня, а поки активно йде передпосівна підготовка грунту. Напередодні в цьому НДГ завершили посів люцерни на площі 54 га. Висіяли насіння сорту Рахель (оригінатор Коссад Семенс ЕС А, Франція), що серед відомих сучасних гібридів люцерни вважається №1 по концентрації білка на кг сухої речовини. Гібрид має дуже тонке стебло, що скорочує час висихання при скошуванні на сіно, а також високу стійкість до вилягання, що дозволяє зберегти при збиранні багате протеїном листя. Застосували й оригінальний спосіб посіву – в два сліди, що дозволить забезпечити кожній рослині оптимальну площу живлення. Як стартове живлення було внесено у передпосівну культивацію 50 кг/га аміачної селітри, насіння оброблене інокулянтами для стимуляції росту бульбочкових бактерій. Вся техніка, задіяна на посіві, підготовці грунту та внесенні добрив, власна.

     Завершили посів люцерни і у НДГ «Ворзель». Всього посіяно 18 га.
     У Немішаївському агротехнічному коледжі посіяно 48 га вівса, з яких 9 га перспективної фуражної культури – вівса голозерного, яре тритикале та ячмінь по 3 га, 20 га кормосуміші. Під ярі культури внесено по 110 кг/га азотних добрив, під багаторічні трави (площа 41 га) – по 150 кг/га, а на площі 20 га, де висіяна зерносуміш, під оранку внесено 133 т органічних добрив, що значно поліпшить якість грунту. Заготовлені й добрива під посів силосної кукурудзи на площі 125 га, посів якої запланований трохи згодом, з розрахунку по 150 кг/га.

     У Ніжинському агротехнічному інституті з кормової групи посіяно 7 га люцерни (сорт Каміла) та 21 га бобово-злакової суміші на сіно. Посіви підживлено азотними добривами з розрахунку 150 кг/га, внесено по 100 кг/га аміачної селітри під посів люцерни 2-го року з одночасним боронуванням, щоб не допустити втрати азоту. Також планується посіяти 6 га суданської трави на корм. На площі 2,5 га проведено підсажування малини з одночасною обрізкою, здійснено ремонт системи крапельного зрошення. Багато уваги традиційно приділяють в НАТІ овочевим культурам. От і цього року підготовлено площу під картоплю (0,6 га), капусту (0,4 га), огірки на поливі (0,5 га). На колекційно-дослідному полі (0,24 га) буде посіяно цибулю, кріп, моркву. Що ж до посіву пізніх зернових культур, то зараз проводиться підготовка грунту до посіву соняшнику на площі 220 га, а далі – кукурудзи на зерно (120 га) та силосу (60 га).

  

Василь Туринський,
начальник відділу організаційної діяльності НДГ
та навчально-виробничої практики

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook