Підсумки міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми реєстрації та використання пестицидів в Україні»

29 жовтня 2012 року
23-25 жовтня 2012 року на базі Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК  НУБіП України була проведена міжнародна науково-практична конференція «Проблеми реєстрації та використання пестицидів в Україні». В роботі конференції взяли участь понад 90фахівців із 42установ та організацій з різних регіонів України, колеги з Білорусі, Великобританії, Греції, Італії, Казахстану, Росії, Чехії, Швеції .
З вітальним словом учасниками конференції виступили Ректор НУБіП України, Герой України, академік НАН України та НААН України, д.б.н. Д. О. Мельничук, начальник відділу Міністерства екології та природних ресурсів України п. В.У. Ящук, заступник начальника Головної державної інспекції захисту рослин Міністерства аграрної політики та продовольства України п. О.О.Корецька та офіційний представник Агенції з розвитку досліджень між Европейськими країнами (АРRE, Італія).
В ході пленарних та секційних засідань було заслухано46 доповідей. На пленарній сесії розглянуто і обговорено 17 презентацій, які стосувалися загальних проблем системи реєстрації, законодавчих аспектів, пов’язаних з якістю та безпекою сільськогосподарської сировини і продуктів харчування, проблем інфраструктури, яка опікується реєстрацією пестицидів і післяреєстраційного нагляду за використанням пестицидів, і шляхів її удосконалення. Грунтовний розгляд окремих методичних аспектів вивчення пестицидів при проведенні аналітичних , біологічних та еколого-токсикологічних досліджень, проблеми користувачів хімічних засобів захисту рослин, проблеми гармонізації законодавства у сфері обігу пестицидів, обміну науковою інформацією розглянуто учасники конференції розглянули на засіданнях 3-х -секцій  (Секція 1. Порядок реєстрації, законодавче забезпечення та організація процесу реєстрації засобів захисту рослин
Секція 2. Аналітичні методи досліджень пестицидів (препаративні форми та залишкові кількості пестицидів у ґрунтах, воді, рослинній та тваринній сировині і у продуктах харчування)   Секція 3. Методи еколого-токсикологічних досліджень).
Важливим було те, що нагальні питання системи реєстрації та після реєстраційного нагляду за використанням пестицидів розглядали представники усіх ланок процесу обігу пестицидів – органи з реєстрації пестицидів та агрохімікатів, установи, які займаються державними випробуваннями, дистрибютери засобів захисту рослин, кінцеві користувачі – фермери, представники громадських екологічних організацій та асоціацій фермерів та землевласників і т.д. Учасники конференції також дізналися про останні зміни у підходах до процесу реєстрації та експертизи наукових даних у сусідніх країнах та обговорили шляхи можливої гармонізації щодо вимог та методик наукових досліджень у галузі екотоксикології та аналітичної хімії пестицидів.   
 В ході конференції  було проведено 2 семінари – навчання:  семінар по удосконаленню системи міжлабораторних порівнянь акредитованими лабораторіямиу рамках TwinningProjectUA10/ENP-PCA/TR/24  «Подальше посилення діяльності Національної агенції по акредитації України (НААУ) у відповідності з європейською практикою» спеціалістів аналітичних лабораторій, які займаються аналітичними дослідженнями ксенобіотиків та семінар-навчання для молодих вчених «Сучасні методи аналітичних досліджень залишкових кількостей пестицидів».
Конференція завершилася обговоренням резолюції, яка буде направлена у відповідні Міністерства та комітети Верховної Ради України.
 
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook